Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.07.2011 20:20

We Włoszech patentem w różnych miejscach było nie podłączanie terminala kartowego do netu.
Zawsze to jakaś "oszczędność".
Ja to lekceważę i płacę gotówką.
Nie zawsze... :wink:
drecher
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drecher » 18.07.2011 21:33

iluzja4 napisał(a):... Znajomi właśnie dotarli na Chorwację, i z pewnych informacji wynika, że pokazywali tylko dowody osobiste i przejechali bez niczego...


Co mieli jeszcze pokazywać?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.07.2011 21:37

drecher napisał(a):
iluzja4 napisał(a):... Znajomi właśnie dotarli na Chorwację, i z pewnych informacji wynika, że pokazywali tylko dowody osobiste i przejechali bez niczego...


Co mieli jeszcze pokazywać?

Biust... :wink:
drecher
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drecher » 18.07.2011 23:13

drecher napisał(a):
iluzja4 napisał(a):... Znajomi właśnie dotarli na Chorwację, i z pewnych informacji wynika, że pokazywali tylko dowody osobiste i przejechali bez niczego...


Co mieli jeszcze pokazywać?


No biust to wiem, też pokazywałem, myślałem że coś jeszcze... :D
Długopis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2011
za wszystko inne zapłacisz kartą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Długopis » 19.07.2011 16:14

Polecam płacenie kartą za przejazd autostradami. Wracałem w sobotę 16 lipca. Na bramkach gotówkowych były spore kolejki w godzinach popołudniowych. Na bramkach gdzie płatności pobierane są kartą stało 5-6 samochodów. Terminale mają prawdopodobnie połączenie światłowodami więc operacja trwa kilka sekund włącznie z wydrukiem potwierdzenia płatności. Proszę nie obawiać się płatności kartą sprawdziłem wszystkie płatności i wszystko się zgadza. W trakcie operacji kartą nie wpisujemy numeru pin ani nie składamy podpisu. Acha !!! Przy płatności kartą przelicznik wyniósł mi 1 Kuna = 0,54 zł. czyli taniej niż w kantorze w którym kupowałem 1 Kuna = 0,62 zł. Karta debetowa (wypukła) Multibank. :)
Klamer75
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klamer75 » 20.07.2011 09:23

16 lipca w sobotę okolo 13 na bramkach do płacenia kartą na końcu autostrady A1 stało 5 samochodów, natomiast na normalnych bramkach korek na 1,5 godzinki zapewne. Zjeżdzając z autostrady Węgry Zabrzeb pan oczywiście chciał mnie orżnać na 10 kun, pewnie myślał ze nie umiem odjać 100-36. Miał bardzo niezadowoloną mine jak powiedziałem że jeszcze 10 :). Za zjazd z A1 na wysokości Makarskiej zapłaciłem już kartą. Zadnych problemów.
iluzja4
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) iluzja4 » 31.07.2011 22:07

Ja już wróciłem, było rewelacyjnie, dzięki wielkie za informację odnośnie bramek, sprawdziły się w 100%, 36 i 146 kun, jedyny mankament to wyczytałem gdzieś na forum że najlepiej mieć euro i spokojnie można tam kupować bo ceny bardzo podobne, jak się okazało na miejscu, większość a właściwie wszystkie sklepy, bary itp najlepiej płacić w kunach, przynajmniej u mnie nie było przelicznika, tylko kuny, i co do cen, to dość duże bo np. cola 2L kosztuje na nasze ok. 8zł, czyli u nas na stacji benzynowej można kupić taniej niż tam w sklepie normalnym. I jeśli ktoś jedzie autem to namawiam z całych sił, wykupcie sobie dodatkowe ubezpieczenie na auto assistance o ile obejmuje lawetę z polski, bo ja miałem pecha, wracając ujechałem 250km, i na 1000km do domu padł mi silnik, i musiałem ściągać lawetkę z polski, plus teraz naprawa silnika, co będzie sporym kosztem. W razie pytań, proszę zadawać, coś zawsze mogę powiedzieć o ile będę wiedział. Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.08.2011 08:01

Na jednej bramce gość nie chciał przyjąć karty 8O - na pozostałych nema problema.
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 27.06.2012 15:48

cretor23 napisał(a):
nero napisał(a):
hepik napisał(a):nero napisał(a):

a opisywałem sytuację która miała miejsce w drodze powrotnej na bramkach przed Zagrzebiem. Tam bramki do płacenia kartą znajdują się dużo przed normalnymi bramkami ( jakieś 2-3 km


woka:

te bramki są w tym samym miejscu (czyli na bramkach)
.Tak przynajmniej jest na granicy Austria - Włochy


Co ma piernik do wiatraka,jeśli piernik o wozie a wiatrak o kozie? :wink:

I ulotka -schemacik (made in Maciek 1969)
Obrazek


Dzięki za ratunek :D :D :D
Teraz to już chyba każdy widzi co miałem na myśli :wink:
Tak właśnie wyglądają teraz te bramki więc dobrze radzę : jeżeli ma się z sobą kartę proszę zjechać na bramki na prawo (nie zaznaczono jeszcze na schemacie, że odległość między rodzajem bramek to jakieś 2-3 km). Ja wracałem 20 czerwca i stałem w korku na Cash Only (stacone z 30-40min) więc nie wyobrażam sobie co będzie się tam działo w sezonie - przepraszam : wiem co się będzie działo 8O :evil:

Witam ! Chciałbym jeszcze wrocic do tematu i zapytac o te 2-3 km wczesniej (tylko karty) przed bramkami.Spoglądam z satelity goole maps i nie widze nigdzie tych bramek.Jak by mogl ktos mnie naprowadzic ! Pozdrawiam !!! 005 dni do wyjazdu !!!!!



Witam,
Wczoraj wracałem z CRO szósty raz, zawsze płaciłem kartą i właśnie tutaj spotkał mnie problem nie wiem dlaczego, ale nie zauważyłem tego zajadu w prawo i pojechałem prosto i zdziwko wielkie bo patrzę i widzę że wszystkie bramki oznaczone były only cash. To sobie pomyślałem, że jakaś wymuszona płatność gotówkowa, i na pewniaka podjechałem, podaję kartę, co się koleś na gadał, na pocił, na bluzgał...A ja twardo przekonany, że to nie moja wina, a że nie ma ani jednego przelotu z płatnością i że to on ma problem nie ja :) Stoję i czekam i co się okazało jak można to można, oddał kartę z wydrukiem że zapłacono kartą. Także raczej mają wszędzie terminale, choć tutaj ewidentnie mój błąd :)

Tutaj filmik do tego zjazdu na bramki z płatnością kartą przed Zagrzebiem w stronę PL:


Tutaj cała operacja płacenia kartą:
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 27.06.2012 18:24

No nam wypluło kwitek z autostrady a karty nie przyjeło
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 27.06.2012 18:47

guniak napisał(a):No nam wypluło kwitek z autostrady a karty nie przyjeło


No i jaki był ciąg dalszy?
Co w takim przypadku zrobiliście, karty nie przyjmuje, gotówki nie ma?
Bo się tak kiedyś zastanawiałem jak by właśnie tak było na bramkach bez obsługi.
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 27.06.2012 22:26

Ja karte wziołem a żona w nocy biegała po autostradzie za kwitkiem.Wycofalismy się i podjechaliśmy do okienka i tam gotówką zapłaciliśmy.Zastanawiam sie czy jest ważny kierunek wkładania karty i kwitka?
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 28.06.2012 06:46

W nocy to było. Jeden z moich banków robi sobie w nocy przerwę modernizacyjną i wtedy kartą nie zapłacę :(
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 28.06.2012 07:06

Zapłacisz.
Przerwa w banku karty nie blokuje tego typu transakcji.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.06.2012 19:16

guniak napisał(a):Ja karte wziołem a żona w nocy biegała po autostradzie za kwitkiem.Wycofalismy się i podjechaliśmy do okienka i tam gotówką zapłaciliśmy.Zastanawiam sie czy jest ważny kierunek wkładania karty i kwitka?


ciekawe czy obsługa by przybiegła, gdybyście nacisnęli przycisk HELP...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone