Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 31.08.2010 15:52

Ja to doskonale rozumiem i na to się nastawiałem. Jednak przez kilka godzin będzie przerwa w mBanku - akurat trafi mi się to w momencie, kiedy będę podróżował autostradami w CRO.
goły
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) goły » 31.08.2010 21:13

Pierwszy raz byłem w CRO i przyznam że miałem stracha jak podjechałem do bramki z kartą bo nie wiedziałem co zastam ale teraz mogę śmiało powiedzieć że na bramkach TYLKO KARTA ! W drodze na PAG zapłaciłem od granicy do Zagrzebia 42 Kn, Zagrzeb - Gospic 76Kn i tutaj Pan chciał PIN. Z powrotem Senj - Zagrzeb 52albo7Kn i tutaj pomimo ulewy poprawił mi się humor jak mijałem 2 km korek na gotówkę :D oraz Zagrzeb- Macelj 42Kn.
iluzja4
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2011
ile bramek i koszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) iluzja4 » 14.07.2011 23:31

Ja mam pytanie odnośnie opłat i ilości bramek. Jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji a szukam już sporo, a jeśli na tym forum jest odpowiedź na moje pytanie to z góry przepraszam, ale na prawdę nie znalazłem mimo szukania ( nie tylko na tym forum ) Ile jest bramek na chorwackiej autostradzie, a przynajmniej od węgierskiej granicy czyli pierwsza A4 i potem A1 do np SPLIT, Osobiście jadę do Trogir i chciałem wiedzieć ile czeka mnie bramek z płatnością i ile kosztuje jeden przejazd, żeby przeliczyć ile wyjdzie mi w całości. Jeśli ktoś wie to nie pogniewam się też na informację jak jest na autostradach węgierskich, wiem że trzeba kupić winietę, ale to się kupuje jak już wjadę na autostradę czy wcześniej, i jedna na cały kraj czy każda osobno na dany odcinek, i jaki jest tego koszt. Z góry dziękuję, jadę pierwszy raz więc jestem zielony w temacie, o słowacje nie pytam, bo stwierdziłem że nie ma sensu płacić za ok 30km drogi ok 60zł. Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeśli nie znalazłem tych informacji a faktycznie są tutaj.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 14.07.2011 23:49

Jadąc od strony Węgier powinieneś mieć tak:
1 bramka - pobierasz bilecik
2 bramka przed Zagrzebiem - płacisz 36 kun
3 bramka za Zagrzebiem - pobierasz bilecik
4 bramka zjazd do Splitu (czy gdzieś tam) - płacisz. Jeśli zjeżdżasz w Prgomet (na Trogir/Split) to płacisz 146 kun.

NA Węgrzech kupujesz winietkę PRZED wjazdem na autostradę i jeździsz po nich ile chcesz i gdzie chcesz w czasie, w którym wazna jest winietka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2011 23:54

jestem w Primosten,pierwsza bramka za granicą Chorwacką niewiem dokładnie ile to było kilometrów może jakieś 50 km wyszło 4.80 euro następnie zjazd do Primosten 134 kuny :P
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2011 05:11

Pozdrawiam wszystkich fanów używania TYLKO plastiku za granicą.
Po ostatnich Włoszech, gdyby nie gotówka, to: dwukrotnie nie zapłaciłbym za hotel, 3-4 razy za paliwo, 4-5 razy w jakiś sklepach.

Miłego urlopu.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 15.07.2011 08:38

FUX napisał(a):Pozdrawiam wszystkich fanów używania TYLKO plastiku za granicą.

No... Ja też kupowałem w Polsce "jaja od baby" i, kurcze blade, nie miała terminala. Gdyby nie gotówka to nie miałbym jajec ;-)
iluzja4
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) iluzja4 » 17.07.2011 00:23

Fantastycznie, dzięki wielkie za dość konkretną odpowiedź. Zawsze to człowiek ma większą wiedzę na to, co go czeka. Kupiłem odrobinę kun awaryjnie na bramki, ale sprawdzę płatność kartą. Euro awaryjnie oczywiście też jest. Startuję w niedzielę ok 21-23, jeśli ktoś nagle się napatoczy z Podkarpacia to wołać na 19 Przeworsk, może uda się większa ekipa. Mimo że to nie do końca miejsce na to, ale informacyjnie mogę powiedzieć, że Znajomi właśnie dotarli na Chorwację, i z pewnych informacji wynika, że pokazywali tylko dowody osobiste i przejechali bez niczego, i uwaga na słowacką policję, bo strasznie się czają dosłownie po krzakach, żeby tylko kogoś z nas Polaków ustrzelić na radar, oni napotkali kilka suszarek. Więc uważajcie na Słowację, to dla tych, którzy jadą niedługo.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 17.07.2011 21:26

można napisać książkę ............ale najwygodniej i bezproblemowo płacić za autostradę ..kartą !!!!!! wróciłem z CRO 8.07 .....................potwierdzam.....kartą
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 17.07.2011 21:32

a tak przy okazji ...miałem "spotkanie" z "suszarką" w drodze do Plitwic ..........było z góry i żadnych domów tylko...... ograniczenie do 50 a moje autko 90 .....i problem mandat 1000 kun ---ale po" negocjacjach " .....trochę to trwało ----- nie zapłaciłem nic ale .............później patrzyłem na znaki
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 17.07.2011 22:44

Amikol napisał(a):a tak przy okazji ...miałem "spotkanie" z "suszarką" w drodze do Plitwic ..........było z góry i żadnych domów tylko...... ograniczenie do 50 a moje autko 90 .....i problem mandat 1000 kun ---ale po" negocjacjach " .....trochę to trwało ----- nie zapłaciłem nic ale .............później patrzyłem na znaki
Rozumiem, że panowie policjanci mieli przenośny terminal płatniczy, bo innego związku z tematem płacenia kartą na bramkach autostradowych jakoś nie dostrzegam.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.07.2011 11:59

W obie strony na obu chorwackich autostradach płaciłem kartą - bez problemów i bez kolejek. Ale na bramkach gotówkowych również nie widziałem żadnych kolejek - najwyżej 3-4 samochody do bramki, więc chyba nie jest tak źle. W ogóle jakoś tak pustawo było na autostradach, nawet na obwodnicy Zagrzebia w okolicach 15-16tej we wtorek luźno!
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 18.07.2011 12:23

W czwartek po południu mało samochodów, pusto zarówno na bramkach gotówkowych jak i kartowych.
Komfort i szybkość zapłaty kartą rewelacyjny.
kuba74
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba74 » 18.07.2011 16:54

Raul73 napisał(a):W obie strony na obu chorwackich autostradach płaciłem kartą - bez problemów i bez kolejek. Ale na bramkach gotówkowych również nie widziałem żadnych kolejek - najwyżej 3-4 samochody do bramki, więc chyba nie jest tak źle. W ogóle jakoś tak pustawo było na autostradach, nawet na obwodnicy Zagrzebia w okolicach 15-16tej we wtorek luźno!

Potwierdzam-właśnie wróciłem,płatnośc kartą,kolejek brak
slawek73
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek73 » 18.07.2011 20:16

Na tych bramkach sa troche cwani, gosc chcial wyludzic platnosc gotowka(podejrzewam ze robia na tym jakies walki, choc tak szczerze malo mnie to obchodzi) i twierdzil ze karta nie mozna, co mnie rozsmieszylo. Oczywiscie moja odpowiedz byla taka ze "niczego innego nie posiadam", po czym gosc zdegustowany przyjal karte i bylo po sprawie. Jeszcze zeby glupio nie wygladalo to zagadywal cos o samochodzie, usmiechnalem sie tylko i pojechalem, a przekraczalem wczoraj nad ranem. Reasumujac, dobra rada dla kogos kto jedzie pierwszy raz nie dajcie sie nabic w butelke, jesli oczywiscie macie zamiar placic tylko karta, pozdr.
Ostatnio edytowano 18.07.2011 21:40 przez slawek73, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone