Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamping Sutikla

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013
Kamping Sutikla

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 04.08.2014 19:58

Witam Szanownych Forumowiczów
Ośmielam się założyć nowy wątek dot. kamipngu "Sutikla". Wiem, że informacje odnośnie tego obiektu znajdują się na forum. Może warto je zebrać w jednym temacie.
Nie jest to duży kamping, 2/3 terenu jest zacienione ( sosny ), pomiędzy nimi rosną oliwki. Do postu załączam zdjęcie mapki kampingu.
Mapka ma się nijak do faktycznego zagospodarowania kampingu. I tak. W części pn. Zona A są postawione domki. Zona B i C jest to jedyny duży obszar, który jest płaski. Jest to teren zajęty w większości przez kampery ( łatwy wjazd i manewrowanie ), stoją one w różnych konfiguracjach - bokiem, tyłem, przodem, równolegle, prostopadle do siebie. W Zonie C parcele nr od 73 do 80 są na stałe zajęte przez przyczepy. Zona D - parcele 40-42, jeżeli dobrze pamiętam to przyczepy lub namioty postawione na stałe tzn. na sezon. Zona E - praktycznie w całości zajęta przez postawione na stałe przyczepy i namioty. Zona F i G, w całości tak samo. Zona K - także zajęta przez obiekty stałe. W Zonie H parcele 110 - 115 zajęte przez przyczepy. Prawdę mówiąc nie jest dużo miejsca dla mobilnych. Ja sam, a byłem tam po raz pierwszy w sierpniu 2013, zajmowałem parcelę nr 108.
Kamping położony niejako tarasowo, dwa wjazdy, drogi oznaczone jako "put". Put II można wjechać na samą górę, wg mnie kamper już tam nie wjedzie. Dwa obiekty z WC, prysznicami i ubikacjami. Obiekt przy Zonie G ma część damską i męską. W każdej są: 3 umywalki, dwa prysznice i dwie ubikacje. Co do prysznicy, oba są w jednym pomieszczeniu :mrgreen:. W przypadku tego obiektu po jednej stronie jest betonowy zlew na mycie naczyń, po drugiej stronie na pranie. Sanitariaty są sprzątane po kilka razy dziennie. Cały czas jest ciepła woda. Koło recepcji jest sklepik ( napoje, chleb, wędliny, jajka, nabiał itp. oraz piwo i chyba wino ). Opisane przez mnie postawione na "stałe" przyczepy i namioty są wynajmowane na wczasy przez Czechów. Będąc tam była zmiana ich turnusów. Samochód postawiłem koło namiotu. Nie pamiętam ceny, ale na pewno dużo taniej niż kwatery w Podgorze. W Makarskiej jest Lidl i market jakiejś chorwackiej sieci. Co do dostępu do "prądu" jest kilka skrzynek ( jedna z nich tzn, symbol jest widoczna na mapce tuż pod parcelą 108 ). Trzeba mieć przedłużacz. Obsługa nie ingeruje jak się rozłożysz i gdzie, nie sprawdza czy mówiąc mały namiot faktycznie jest on mały. Plus to cień, 2 minuty do plaży. Sanitariaty są sprzątane po kilka razy dziennie, ale przy tej ilości osób to nigdy nie będzie super.

P8190901.JPG

P8200911.JPG

poniżej widok na Zonę E, parcele 103-107
P8200908.JPG

P8200907.JPG

poniżej zdjęcie plaży, w głębi widać restaurację, pizzerię, tuż za nią jest wejście na kamping
P8200936.JPG

Aha, jeszcze jedno, na forum trafiłem na opis, że koło kampu jest cmentarz, i faktycznie jest. Kamping niejako graniczy z nim ( Zona A ), jest on zlokalizowany na niewielkim pagórku. Prawdę mówiąc gdybym tej informacji nie przeczytał na forum to mógłbym go w ogóle nie zauważyć. W roku ubiegłym wifi było płatne.
Załączniki:
P8190895.JPG
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 12.09.2014 20:03

Witam,
byłem na tym kempingu i w tym roku. Za pobyt zapłaciłem 2250 Kn ( 10 noclegów, dwoje dorosłych, dwoje dzieci, mały namiot, samochód, prąd, " opłata klimatyczna" ). Obecnie część kolejnych parceli jest zajętych przez namioty należące do czeskich biur podróży. W tym roku zająłem teren pomiędzy parcelą 66 a 67 ( zona C ) tylko tam było miejsce na nasz namiot ( 6-cio osobowy ). W roku ubiegłym korzystałem z sanitariatów zlokalizowanych przy strefie G ( zona G ) a teraz w tych większych w "zonie D". Z uwagi na fakt, że z tych sanitariatów, mam tu na myśli także prysznice, korzysta większa liczba osób, często nie ma ciepłej wody. Po pobycie w Chorwacji pojechaliśmy do Wenecji, kamping "Venezia Camping Village". Porównując je, to Sutikla to dramat jeżeli chodzi o sanitariaty. Chodzi mi o ich stan techniczny jak i czystość. Ponadto na Sutikli zdarza się, że brakuje wolnych gniazdek elektrycznych na kempingu. Za Chorwacją na plus przemawia pewna pogoda, ciepłe morze. Tak na marginesie, na Sutilki było miejsce do wylewania toalet z kamperów, ale już do płukania, mycia użytkownicy korzystali z kranów, gdzie można prać. Nie było innej możliwości. Natomiast w Wenecji, co tego były przeznaczone dwa osobne stanowiska ( wylanie nieczystości i wypłukanie toalety ). Na Sutikli zajmujesz miejsce jakie ci pasuje, tj. takie gdzie się zmieścisz, natomiast w Wenecji, obsługa kampingu wskazuje ci parcelę ( na tym kampingu są tylko parcele pod namiot albo dla kampera ). Reasumując - Chorwacja to pewna pogoda i luźna atmosfera na kempingu, czego nie było w Wenecji. W razie pytań, proszę pytać to odpowiem. Pozdrawiam
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 17.05.2019 11:09

Witam ponownie,
Kampingu Sutikla już nie ma. Na jego miejscu powstał nowy kamping, bez przyczep postawionych na stałe. Pojawiły się nowe domki, widać na zdjęciach, że teren został gruntownie przebudowany, nowe sanitariaty itp. Adres kampingu: https://camping-makarska-riviera.com. Aha, ceny też "nowe".
jimiasty
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimiasty » 12.07.2019 14:09

A szkoda... Bardzo lubiłem ten camping, tani i całkiem sympatyczny, jak i samą Podgorę. Niestety, nawstawiali hoteli, wybetonowali i wyparasolowali plaże, kramy na kramach, muza na full, totalnie nie moje klimaty.

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamping Sutikla
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone