Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 29.05.2018 10:13

bluesman napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):Ja posiadam Prestigio 505 już kilka lat. Nie ma bajerów ale parę razy już pomógł. Na alledrogo możesz już za 100PLN kupić.
Szczerze polecam :oczko_usmiech:


Tak z ciekawości ? alledrogo? nie znam takiego portalu ! na google również nie mogę znaleźć ? Po co podajesz nieprawdziwe informacje ? 8O

Z całym szacunkiem, ale chyba nie ma użytkownika internetu który nie słyszał o tej nazwie. Jeśli Ty nie słyszałeś to informuje Cię, że nazwa ta jest ironiczną nazwą portalu aukcyjnego allegro.pl. Nazwa ta jest popularna wśród użytkowników internetu od lat. Powodem jest to że ceny na tym portalu w dużej mierze są wyższe niż w sklepach stacjonarnych. Nikogo więc w błąd nie wprowadzam.
ps.
Wpisując nazwę alledrogo w google od razu masz w pierwszej linijce allegro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 29.05.2018 11:03

Wyobraź sobie, że ja również nie słyszałem.
Wracając do tematu, jak się ma używanie tych kamer i jaka będzie interpretacja przepisów w krajach UE, w odniesieniu do RODO?
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 29.05.2018 11:13

Ciekawy i wiele wyjaśniający artykuł.

https://czasopismo.legeartis.org/2018/0 ... odowe.html
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.05.2018 11:16

I tu https://moto.onet.pl/aktualnosci/kamera ... ym/bdqbnq9
W A nawet bez RODO lepiej zdjąć kamerkę ale o tym na forum jest sporo.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 29.05.2018 11:30

pawel_nowy napisał(a):Ciekawy i wiele wyjaśniający artykuł.

https://czasopismo.legeartis.org/2018/0 ... odowe.html

Wielce znamienny w tym artykule jest ostatni akapit, w odniesieniu do:
Artykuł 2 ust. 2 lit. c RODO stanowi: „Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przetwarzania danych osobowych… przez osobę fizyczną w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze”.
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych podkreślał w jednym z wywiadów, że rejestrowanie filmów na własny użytek, aby podzielić się nimi np. z najbliższymi (rodziną) nie stanowi problemu (co innego, gdy publikujemy je w internecie tak, by obejrzało je więcej osób).
Dopóki stosujemy filmy z kamer bez związku z działalnością zawodową czy handlową, to wówczas nie ma podejrzenia, że wykorzystujemy je w naszej pracy. Jeśli jednak pojawią się takowe podejrzenia, a ponadto okaże się, że wykorzystywane filmy wiążą się z określonymi korzyściami majątkowymi, to wówczas narażamy się na zarzut o naruszenie dóbr osobistych osoby zarejestrowanej na filmie.
Otwartą kwestią pozostaje identyfikacja danej osoby, którą nagraliśmy. Według inspektora należy liczyć się z odpowiedzialnością, gdy na opublikowanym publicznie filmie (może go obejrzeć ogromna liczba osób) będą widoczne cechy, dzięki którym możemy zidentyfikować daną osobę. W przypadku kamer samochodowych wbrew pozorom nie muszą być to zatem jedynie tablice rejestracyjne (chyba że w danej chwili pojazdem może kierować inna osoba niż właściciel). Zdarza się, że ze względu na swoje unikalne cechy (np. samochód jedyny w swoim rodzaju) będzie można łatwo przypisać do danej osoby (szczególnie gdy zarejestrowano np. jej twarz przez przednią szybę).
Chyba autor dość swobodnie podszedł do tematu,
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.05.2018 13:59

pawel_nowy napisał(a):
bluesman napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):Ja posiadam Prestigio 505 już kilka lat. Nie ma bajerów ale parę razy już pomógł. Na alledrogo możesz już za 100PLN kupić.
Szczerze polecam :oczko_usmiech:


Tak z ciekawości ? alledrogo? nie znam takiego portalu ! na google również nie mogę znaleźć ? Po co podajesz nieprawdziwe informacje ? 8O

Z całym szacunkiem, ale chyba nie ma użytkownika internetu który nie słyszał o tej nazwie. Jeśli Ty nie słyszałeś to informuje Cię, że nazwa ta jest ironiczną nazwą portalu aukcyjnego allegro.pl. Nazwa ta jest popularna wśród użytkowników internetu od lat. Powodem jest to że ceny na tym portalu w dużej mierze są wyższe niż w sklepach stacjonarnych. Nikogo więc w błąd nie wprowadzam.
ps.
Wpisując nazwę alledrogo w google od razu masz w pierwszej linijce allegro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Z całym szacunkiem skoro ja i kolega o takim portalu nie słyszeliśmy więc skąd masz takie info ? Żartobliwie kiedyś kolega powiedział, że "chyba" to pchła na pościeli :P
Ironiczna powiadasz i ok. ? Nie wiem jak Ty ale ja kupuje tam gdzie jest tanio !
Powodem sa wysokie ceny powiadasz ? Moim zdaniem piszesz bzdury bo jeżeli zadam sobie odrobinę trudu znajdę sprzedawcę z dobrą ceną jeżeli nie na allegro to gdzieś indziej. Dodam, że 90% rzeczy kupuję na allegro i nie ma to być reklama dla nich bo mam to gdzieś, tylko jako konsument oszczędzam pieniądze bo porównuję ceny:)
Prowadzisz zatem jakąś prywatną handlową inicjatywę skoro nie w smak Ci jest allegro :) Niestety taki jest rynek, że konsument wybierze tańszy produkt :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.07.2018 23:46

Kupiłem kamerkę Lamax Drive C7
lamax-drive-c7.jpg


Ma wszystko, czego potrzebuję:
- video Full HD
- G sensor
- nagrywanie w pętli
- tryb parkowania
- czujnik ruchu
- Timelapse
- opcjonalnie moduł GPS

W najbliższych dniach będę testował. :wink:
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 09.07.2018 07:58

walp napisał(a):Kupiłem kamerkę Lamax Drive C7
...

W najbliższych dniach będę testował. :wink:


Wrzuć filmik jak nagrywa w dzień i w nocy :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.07.2018 14:47

walp napisał(a):Dzięki. Szczerze mówiąc, szukam czegoś tańszego, chociaż tego XBlitz'a można dostać już za 400 zł.
Wezmę pod uwagę. :wink:


na gearbest.com jest masa kamer w cenie do 150zł o b.dobrych parametrach.
Jeżeli priorytetem jest dla Ciebie jakość obrazu, a na dalszym planie jest np.: GPS, to polecam:
a118
lub
xiaomi minutes 70

W przypadku a118 możesz podłączyć GPS, z kolei xiaomi minutes 70 jest mała, bo bez LCD.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.07.2018 14:52

Dzięki, ale już kupiłem. :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.07.2018 22:29

trajano napisał(a):
walp napisał(a):Kupiłem kamerkę Lamax Drive C7
...

W najbliższych dniach będę testował. :wink:


Wrzuć filmik jak nagrywa w dzień i w nocy :)

Na razie rejestracja za dnia:

maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012
Kamerka (rejestrator) samochodowa w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 11.10.2018 21:46

Witam. Wiem że nie wolno używać kamerek w Austrii ale mam pytanie w związku z tym, że moja kamerka jest przyklejona do szyby z boku po stronie pasażera. Jeśli ją zakleję lub zasłonię to "przejdzie" w razie kontroli ? Ktoś ma jakieś doświadczenie ? Nie uśmiecha mi się odklejanie i po powrocie klejenie kamerki do szyby więc pytanie czy w Austrii nie wolno filmować/używać czy w ogóle przewozić w aucie takiej kamerki ?
kazikj1
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazikj1 » 11.10.2018 23:41

Ja na czas przejazdu przez Austrię odłanczam zasilanie do kamery.
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka (rejestrator) samochodowa w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2018 21:04

maro22 napisał(a):Witam. Wiem że nie wolno używać kamerek w Austrii ale mam pytanie w związku z tym, że moja kamerka jest przyklejona do szyby z boku po stronie pasażera. Jeśli ją zakleję lub zasłonię to "przejdzie" w razie kontroli ? Ktoś ma jakieś doświadczenie ? Nie uśmiecha mi się odklejanie i po powrocie klejenie kamerki do szyby więc pytanie czy w Austrii nie wolno filmować/używać czy w ogóle przewozić w aucie takiej kamerki ?


wracając w tym roku zapomniałem odłączyć wjeżdając do austrii. Pogranicznik sprawdził dokumenty a o kamerze nic nie mówił. Sam sciagnałem kilka kilometrów dalej.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.10.2018 22:53

kazikj1 napisał(a):Ja na czas przejazdu przez Austrię odłanczam zasilanie do kamery.

8O 8O 8O 8O
Co robisz z zasilaniem kamery????
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki] - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone