Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 05.06.2014 23:52

może nabijam kase chińolom, ale filmiki w kolekcji mam ciekawe. warto bylo, mam mio 358
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 05.06.2014 23:55

tomasz1
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1 » 06.06.2014 22:07

z przykrością muszę poinformować.Jestem pozbawiony nawigacji i rejestratora ,telefon padł wylądował w serwisie .chyba padł jeden rdzeń procesora z dwóch przez to nagrywanie trasy :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.06.2014 22:09

:)
tomasz1
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1 » 06.06.2014 22:11

slr napisał(a)::)

to nie jest takie śmieszne :mrgreen:
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.06.2014 22:12

To kup sobie DVR i navi + nokie 3310 :)
tomasz1
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1 » 06.06.2014 22:22

slr napisał(a):To kup sobie DVR i navi + nokie 3310 :)


W razie W mam Nokia E 52 i E 66 z nawi europa, srima niestety mają nie aktualną brakuje parę ulic.
Nawi Manta 070 zamulająca z Automapa Europy na niej nie wiem czy dojadę do celu pewnie się zawiesi.
Do Noki E66 mam rejestrator DVR więc jestem wypasiony w najnowszą technologię.
W kącie gdzieś mam nokię 3210 ale muszę poszukać :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.06.2014 22:51

tomasz1 napisał(a):z przykrością muszę poinformować.Jestem pozbawiony nawigacji i rejestratora ,telefon padł wylądował w serwisie .chyba padł jeden rdzeń procesora z dwóch przez to nagrywanie trasy :)


Mi przy nawigacji i Yanosiku w tle telefon nie raz informował iż nastąpiło przegrzanie i nastąpi wyłączenie.
Jedyna opcja była jazdy bez ładowania. Co w dłuższej trasie odpadało:) Problem rozwiązałem montując uchwyt na bocznej szybie tuż obok kratki nawiewu, więc starczy by lekko dmuchało na niego powietrze i problem się rozwiązał. Na szczęście mam w oknie z przodu w drzwiach takie małe nie otwierane okienko i uchwyt nie przeszkadza jak chce otworzyć szybę i jest też bliżej ręki jak chce coś zmienić.
Być może nie każdy telefon ma zabezpieczenie przeciw przegrzaniu a nie ma co się oszukiwać przy ciągłej pracy na 100% połączonej z ładowaniem musi się grzać. Dodatkowo w aucie też temperatura nie jest ujemna a nawet jak pracuje klimatyzacja i mamy w środku około 20 stopni to jak telefon nagrywał trasę to pewnie był ładnie dodatkowo ogrzewany przez słoneczko:)
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 09.06.2014 10:57

A ja jestem zdania, że coś co jest do wszystkiego jest niestety do niczego - co potwierdzają powyższe wpisy... smartfon jest fajny, ale nie do navi i nie do rejestracji. Mam osobno do wszystkiego inną zabawkę (smartfon, navi i rejestrator) i jest to najlepsze rozwiązanie :) . Przy okazji polecam wydać trochę więcej na rejestrator z GPSem,- w wątpliwych sytuacjach możemy np sprawdzić jaką mieliśmy prędkość w momencie zdarzenia (wypadek,kolizja,fotoradar)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.06.2014 11:56

Jesli chodzi o navigacje w smartfonie sie nie zgodze z toba... jezeli masz dobrego smartfona nie ma opcji by cos dzialalo wolno, przegrzewalo sie itd :) Nawigacja na smartfony z Androidem np Sygic uwazam ze nie ma nic lepszego, Automapa takze dobra lecz po tym jak jadac do cro am mnie zawiodla majac nawet najnowsze mapy a sygic bez blednie zostalem tylko z sygiciem :) W tej chwili jest wakacyjne promo i cala EU mozna miec w cenie 29 euro :) dozywotnia aktualizacja map, programu :) AM tez spoko no ale oplaty ma roczne i uwazam ze i tak gorzej sie spisuje niz Sygic.

Rejestrator jak najbardziej jako oddzielne urzadzenie lecz sama navi to juz te czasy minely. Wydajnosc, prostota aktualizacji, uniwersalnosc.... w smartfonie nie do pobicia. Urzywajac AM w smartfonie na chwilke u znajomego rozbilem mu aktualizacje na zwyklej navi nie takiej taniej i mialem porownanie jak mozolnie dzialala ona a w smarfonie blyskawica.
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 09.06.2014 12:23

Hmm... nie będę się sprzeczał ;) dla mnie jednak smartfon uwięziony w uchwycie to nie jest to :) - mam Xperię Z1, więc pewnie z navi by latała jak błyskawica, ale zwyczajnie szkoda mi jej do navi - telefon musi być non stop na ładowaniu, a przez to dostaje w d... jego akumulator, poza tym co jeśli dostanę akurat połączenie telefoniczne na smarfona? smsa czy cuś? Wiem, że smartfon ogarnie kilka aplikacji działających w jednym czasie - ale w tle :) - czyli np mam telefon, podejmuję rozmowę a w tym czasie nawi ma coś ważnego do "powiedzenia" ;) Co innego urządzenie do nawigacji - mam modecoma MX3HD za około 300złociszy i AM lata na nim bez żadnych zastrzeżeń, wszystko płynnie i w wysokiej rozdzielczości no i robi to i tylko to co do niej należy. Przy okazji - nie znalazłem jeszcze alternatywy do AM jeśli chodzi o wyznaczanie trasy - chodzi mi o pkty przelotowe - jadąc na wakacje czy do CRO czy Italii lubię w domu wyznaczyć sobie konkretną trasę sam a nie pozostawiać decyzję programowi - czyli np jechać przez piękne miasteczka włoskie w Dolomitach bez gapienia się na mapę czy aby dobrze nawi mnie prowadzi :) Kiedyś zainstalowałem IGO i niby była możliwość wyznaczenia pktów przelotowych ale niestety durnie opracowany program prowadził przez centra miejscowości przelotowych - w AM program prowadzi przez pobliże miejscowości przelotowych a więc nie muszę jechać obowiązkowo przez Stary Rynek :))) - nie wiem może ten Sygic ma też taką możliwość, może jest dobry - nie skreślam go, bo nie używałem, ale z tego co wiem ciężko coś w tym temacie znaleźć alternatywnego a jest to dla mnie baaardzo ważne w nawigacji. Tak na marginesie już mówiąc żona się ze mnie śmieje, bo w tym roku będziemy mieli "choinkę" tych gadżetów na szybie, bo nawi, rejestrator i skuszę się jeszcze mimo wszystko na podłączenie kompaktu Sonego nagrywającego filmiki w fullHD z 50kl/sek - jest rewelacyjny (próbka tu - ) - co prawda Youtube strasznie kompresuje i są rwania filmu ale w domu wygląda to bez porównania na kompie czy na TV :)
Pozdrav chorwacki :) - choć w tym roku Italia ;)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.06.2014 12:32

Co do smartfona i polaczen masz racje lecz czy jezeli telefon odbeirzesz a oddzielna navi cos bedzie komunikowac i tak nie jestes troche mniej skupiony i i tak mozesz tego nie widziec :)

Co do wyznaczania trasy Sygic oczywiscie takze ma pkt przelotowe i tak jak ty lubie zaplanowac wszystko tak jak ma byc a nie A > B :)

Sygic to navigacja ktora ma 10 000 000-50 000 000 pobran i ocene laczna 4,2/5
https://play.google.com/store/apps/deta ... aura&hl=pl

Dla porownania Automapa 10 000-50 000 i oceny 3,5/5
https://play.google.com/store/apps/deta ... mapa&hl=pl

Jak wspominalem wlansie w drodze do cro zawiodla mnie AM a byla u mnie nr 1 ... Sygic bezblednie w drodze i na miejscu w cro duzo lepiej navigowal i prowadzil. Jak tez wspominalem AM ma roczny abonament Sygic jednorazowa oplata i spokoj z updatami apki i tras :)

Co do zonki mamy tak samo :) Rok temu byly 2x uchwyt na komorke, DVR, dla pewnosci jeszcze standardowa navi wlasnie z AM zawodzaca :) W drodze powrotnej zostal tylko 1 tel i DVR :) W tym roku bedzie tez tylko DVR i smartfon z Sygic :) Choinki nie bedzie :)
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 09.06.2014 12:45

No wiadomo, człowiek im starszy (40 lat minęło hahahaha) tym też procesor w głowie słabiej radzi sobie z wielowątkowością :))) , jednak póki co ogarnia żonę, CB, nawi i rejestrator - w tym roku podczas małej trasy nad Bałtyk to rejestrator krzyczał, że fotoradar bo AM nie wiem czy zaspała czy nie miałem czegoś załączonego, w każdym bądź razie dałem po hamulcach i przeglądając materiał z nagrania rejestratora już w domu widziałem z jakiej prędkości do jakiej udało mi się wyhamować przed magiczną żółtą skrzynką :))) - czekam teraz czy aby to hamowanie było efektywne czy tylko efektowne :))) ( teściowa prawie spadła z kanapy ;))) )
Co do Sygica - na pewno ma te pkty przelotowe opracowane "z głową" ? Nie grzeje się ten smartfon na ładowaniu non stop? Co to za smartfok?
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.06.2014 12:49

Mialem Nexusa 4 teraz mam 5 w drodze do cro podpiety caly czas i bez problemu dzialalo wsio :) bo czemu by nie mialo :) To tak jakbys powiedzial czy navigacja moze byc stale wpieta do ladowarki w czasie jazdy :) Tak samo DVR :)

Nowe telefony nie maja zadnego problemu z ciaglym podpieciem ladowania wrecz im to dobrze robi :) To nie sa juz stare typy baterii itd. Teraz wskazane jest bardziej czesciej ladowac niz dopuszczac do nadmiernego wyladowania baterii. Jezeli np na noc dajesz telefon do ladowania przecierz tez te ladne pare godzin jest pod ladowaniem i przecierz nic sie nie dzieje :) Czy tez te wszytskie podstawki ladujace telefony tez telefopny w nich sa pod stalym ladowaniem.

Sygic smiga bez problemu ma pkt posrednie itd. Oczywiscie jezeli sie przesiadziesz na Sygic wiadomo ze bedziesz szukal intuicyjnie jak na AM a wiadomo kazdy soft ma swoje miejsca opcji itd ale jest to bez problemu i zawsze tak trasy opracowywuje szczegolnie jak mam objechac Slowenie bez winety :)
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 09.06.2014 13:02

Może faktycznie się skuszę na tego Sygica, instaluję właśnie sobie wersję próbną na 7 dni a później widzę, że cena faktycznie nie jest kosmiczna a i bardzo dobre mapy ma na bazie TomToma ...

A przy okazji Słowenni właśnie - problem wydaje mi się rozwiązany poprzez właśnie wprowadzenie w opcjach nawigacji trasy z unikaniem dróg płatnych (na tym odcinku właśnie)
Ostatnio edytowano 09.06.2014 13:08 przez waldemar1973, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamerki samochodowe [samochodowe czarne skrzynki] - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone