Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kalabria

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 03.07.2012 08:58

Organizacja wycieczek to często kontrowersyjna sprawa, ale wyspy Eolskie cudne. Kiedyś tak własnie wyobrażałam sobie południe Włoch.
Ostatnio edytowano 03.07.2012 08:59 przez kbw, łącznie edytowano 1 raz
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 03.07.2012 08:58

Organizacja wycieczek to często kontrowersyjna sprawa, ale wyspy Eolskie cudne. Kiedyś tak własnie wyobrażałam sobie południe Włoch.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 03.07.2012 10:54

W miasteczku Pizzo na Piazza della Repubblica są super lody, jak dla mnie nieziemskie nigdy wcześniej, ani później takich nie jadłem. Jest tam sporo lodziarni ja byłem w dwóch w każdej można było spróbować czegoś, czego nie było w drugiej. Polecam.

to ja ewa napisał(a):Za całość w jedna stronę(do Bari) skasowali nas 72,5 euro.Pomocna strona http://www.autostrade.it/


Trzeba było jechać A1/A3 bliżej i taniej czyli Bologna-Firenze-Roma-Salerno-Cosenza. W dodatku aż do Salerno minimum 3 pasy, a nie 2 na jezdni.
Ostatnio edytowano 03.07.2012 11:06 przez eStefan, łącznie edytowano 1 raz
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.07.2012 11:01

Na koniec zostala Sycylia.Organizacja we wlasnym zakresie i dojeździe.Jak co dzień komfort termiczny zakończył sie ok.godz.8 rano,więcze względu na straszny skwar postanowilismy jechać tylko do Taorminy .
Do Messyny przeprawialiśmy się z V.S.Giovanni i polecam tę opcję-bez tłoku,bez czekania.Wcześniej gdzies wyczytałam,że przeprawa z tego miejsca kosztuje 42 euro od samochodu,bez względu na ilość osób.U nas bylo trochę inaczej-ilość osób była brana pod uwagę

Obrazek

Ciekawostką (wg.mnie )był koszt autostrady z Messyny do Taorminy - 2 euro.Ale już z powrotem na tym samym odcinku skasowali nas 3,5 euro.

Niewiem jak w Taorminie tubylcy i turyści funkcjonują w pełni sezonu- wszędzie tłumy i straszny upał :cry:
Na promie luuuz

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.07.2012 11:11

Podsumowując:
Na pewno drożej niz w Albanii ale nie żałujemy zmiany decyzji.Ludzie pisali,że południe Włoch to brud i smród- nie odniosłam takiego wrażenia.Fakt-może bardziej chaotycznie jest i ciut nabałaganione,ale szczególnie porządnicka nie jestem i jakos bardzo mi to nie przeszkadzało.
Piękne krajobrazy,czyste ale jeszcze niezbyt ciepłe morze ,pyszne jedzenie no i przesympatyczni,uśmiechnięci i przyjaźni ludzie :) - wlaśnie z tym kojarzyć mi sie będzie Kalabria.

Pozdrawiam wszystkich czytających

Ewa
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 03.07.2012 13:57

przepieknie tam jest
Włochy mają swój niepowtarzalny klimat moim zdaniem.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 05.09.2012 19:34

tytuł zapożyczony od forumowicza AIT-mam nadzieję,że sie nie obrazi

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2017 22:01

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 17.02.2017 14:52

udanego zwiedzania i odpoczynku Wam życzę :))
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 29.08.2017 18:25

A co powicie na początek listopada
będzie jeszcze znośnie?
opalanie pewnie odpada?
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 01.09.2017 18:03

pojęcia nie mam,ale ma zwiedzanie to chyba dobra pora
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kalabria - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone