Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 10.01.2018 15:22

Nie chyba a na pewno 8O
Czterolatek nie umie dobrze pływać, tym bardziej w morzu, czyli dla dziecka jednostka musi być stabilna i obowiązkowo kamizelka i to nie asekuracyjna tylko ratunkowa !
Musisz wziąć pod uwagę sytuacje codzienne, czyli dość bliskie przepływanie łodzi motorowych które generują nie małe fale.
Jeśli rozpoczynasz przygodę z sup'em, z dzieckiem na pokładzie i do tego spora fala .... ogólnie rzecz ujmując, odradzam :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.01.2018 17:16

sdolas napisał(a):(...) Czterolatek nie umie dobrze pływać (...)

Onegdaj koleżanka baska zamieściła w swoim poście filmik z pływania pontonem:
plywanie-pontonem-w-chorwacji-t14035-8010.html#p1914420
Palce mi drżały aby zwrócić jej uwagę na brak kamizelek u dzieci/na dzieciach.
A potem obejrzałem sobie jeszcze kilka jej filmików na YouTube.
Drżenie palców minęło jak sen jaki złoty :lol:
Toż one zapłyną dalej bez kamizelek niż ja w kamizelce, więc myślę sobie: buzia w ciup i podziwiać :wink:

O jej dzieci na/w wodzie się nie martwię, a do portfela nie zaglądam*.



*można dostać spory mandat w Chorwacji za "niemanie kamizelek na niepełnoletnich"
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 10.01.2018 20:10

Nie mam zamiaru nikogo pouczać :wink:
Każdy dorosły jest odpowiedzialny za swoje i wsoich dzieci bezpieczeństwo, dlatego i tak zrobi co uważa za stosowne.
Sam pływasz, wiesz co jadran potrafi, niestety niektorzy nie mają takiej swiadomosci, co widać po wielu wpisach, dlatego moim zdaniem o bezpieczeństwie warto pisać, nawet w nadmiarze :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.01.2018 07:53

Pozwolę sobie wkleić super fotkę forumowego kolegi grzesiek-swidnica którą pochwalił się w wątku o dronach.

Obrazek
Jaki to piękny rejon do pływania :lol:
Jak tegoroczne plany wypalą, to trochę fotek z perspektywy wody będę miał z tego rejonu :wink:
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 12.01.2018 11:00

Co do kamizelek ratunkowych: brak kamizelek na wodzie, niezależnie jak pływają dzieci, to TOTALNA głupota. Chyba, że woda jest do kolan... Ten sprzęt ma chronić w razie urazu, omdlenia, uderzenia w głowę etc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2018 11:10

sdolas napisał(a):Pozwolę sobie wkleić super fotkę forumowego kolegi grzesiek-swidnica którą pochwalił się w wątku o dronach.

Jaki to piękny rejon do pływania :lol:
Jak tegoroczne plany wypalą, to trochę fotek z perspektywy wody będę miał z tego rejonu :wink:


Będziesz kajakował na wodach okalających Murter :?:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.01.2018 12:02

Zdecydowanie tak :wink:
Musze tylko znaleźć sobie miejscówkę na parkowanie blisko wody, by z wodowaniem kajaka było najłatwiej :wink:
Raczej to będą te rejony.
Szukam jeszcze czegoś podobnego po drugiej stronie :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.01.2018 22:15

Info dla zainteresowanych pływadłami !
W Poznaniu w dniach 09.02 - 11.02.2018 odbędą się Targi Sprzetu Pływającego i Sportów Wodnych
BOATEX
seber03
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seber03 » 27.01.2018 17:06

W ubiegłe wakacje pierwszy raz byłem w Cro w okolicach Omis i było cudownie. Właśnie szukam miejsca na tegoroczne wakacje i skłaniam się ku wyspie Pag. Przeglądam ten wątek i zastanawiam się nad kupnem urządzenia pływającego. Chciałbym używać go używać zwiedzając okoliczne wybrzeże. Chciałbym sprzęt 2- osobowy i widzę, że polecacie kajaki dmuchane (łatwo zapakować i przewieźć w aucie) min. te ze sklepu na D.

Znalazłem 2 rozwiązania, które dla mnie są bliźniaczo podobne. Czy rzeczywiście tak jest, czy któryś z tych modeli jest lepszy? Różnica w cenie znaczna. Czy ewentualnie powinienem poszukać czegoś innego?

Kajak pneumatyczny 1/2 osobowy NEW ITIWIT 2 ITIWIT - 1299 PLN
Kajak pneumatyczny 1/2 osobowy ITIWIT 2 TRIBORD - 899 PLN

Ps. Niestety, nie mogę ich podlinkować?! Ale wklejając nazwy w google pojawiają się do nich strony.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 27.01.2018 17:50

Cofnij się o dwie strony i będziesz miał w poście Habanero opis ITIWIT 2 :) Ja osobiście mam Viamare Pathfinder 400. Viamare jest ok dość długi, bardzo dobrze się nim steruje aczkolwiek na wodzie widać, że jest trochę wolniejszy od innych kajaków, aczkolwiek może być to tylko i wyłącznie kwestia doświadczenia osób płynących tym kajakiem ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pływanie na SUP-ie Hvar Kamp Lili + film

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.01.2018 18:02

cronaturki napisał(a):Co Waszym zdnaiem sprawdzi sie lepiej do zwiedzania przybrzeżnych zatoczek w Chorwacji (dorosły + dziecko) SUP (mam na myśli Bass Dual 11' 2017) czy taki ponton jak ten np https://www.decathlon.pl/kajak-riviera-id_8174146.html lub ten kajak https://www.decathlon.pl/kajak-wabash-1 ... 62028.html ....
Na ten kajak Riviera to szkoda kasy. Zupełnie niesterowny. Tańczy na wodzie jak chce. On nie ma płetwy sterowej żadnej, wiec pływanie po morzu to będzie męka.
seber03
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seber03 » 27.01.2018 19:40

@osjann
Czytałem już ten opis wcześniej, zastanawiała mnie tylko różnica w cenie pomiędzy wymienionymi przeze mnie modelami. Jeden z nich pewnie jest nowszym modelem, a różnica 400 zł przy takich kosztach jest znaczna. Dlatego zastanawiam się czy droższy model jest w czymś lepszy i warto za niego dopłacić, czy spróbować zdobyć wersję tańszą, z resztą prezentowaną przez @Habanero w swoim pokoju :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.01.2018 21:28

seber03 napisał(a):@osjann
Czytałem już ten opis wcześniej, zastanawiała mnie tylko różnica w cenie pomiędzy wymienionymi przeze mnie modelami. Jeden z nich pewnie jest nowszym modelem, a różnica 400 zł przy takich kosztach jest znaczna. Dlatego zastanawiam się czy droższy model jest w czymś lepszy i warto za niego dopłacić, czy spróbować zdobyć wersję tańszą, z resztą prezentowaną przez @Habanero w swoim pokoju :D


Różnica w cenie wynika z wyprzedaży tego rocznika. Wcześniej kosztował tyle samo co obecny model. O żadnych innych różnicach, oprócz braku loga tribord na burcie w nowszym modelu nie słyszałem.
seber03
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seber03 » 27.01.2018 21:58

Czyli jeśli znajdę model w niższej cenie to będę 400 zł do przodu. Dzięki za info. Widziałem @Habanero, że generalnie polecasz wyspę Pag na urlop. Jakąś konkretna miejscowość?
Chciałbym mieszkać w miejscowości, gdzie raczej będzie cisza i spokój, a plaże nie będą strasznie oblegane (ale nie popadajmy w skrajność - nie muszą być bezludne). Oprócz kajaku, w morzu będę pływał z maską, więc bogaty podwodny świat mile widziany. Oglądając zdjęcia satelitarne wyspy, widziałem, że niektóre jej części są pozbawione roślinności, tylko gołe białe skały, chciałbym móc wybrać się na spacer po zielonym, jeśli to możliwe.
Liczę, że po moich skomplikowanych wytycznych jesteście w stanie zaproponować mi jakąś miejscowość. Jadąc pierwszy raz, również skorzystałem z pomocy forumowiczów :D i się opłaciło!
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.01.2018 22:10

seber03 napisał(a):Czyli jeśli znajdę model w niższej cenie to będę 400 zł do przodu. Dzięki za info. Widziałem @Habanero, że generalnie polecasz wyspę Pag na urlop. Jakąś konkretna miejscowość?
Chciałbym mieszkać w miejscowości, gdzie raczej będzie cisza i spokój, a plaże nie będą strasznie oblegane (ale nie popadajmy w skrajność - nie muszą być bezludne). Oprócz kajaku, w morzu będę pływał z maską, więc bogaty podwodny świat mile widziany. Oglądając zdjęcia satelitarne wyspy, widziałem, że niektóre jej części są pozbawione roślinności, tylko gołe białe skały, chciałbym móc wybrać się na spacer po zielonym, jeśli to możliwe.
Liczę, że po moich skomplikowanych wytycznych jesteście w stanie zaproponować mi jakąś miejscowość. Jadąc pierwszy raz, również skorzystałem z pomocy forumowiczów :D i się opłaciło!


Bošana spełnia wszystkie Twoje kryteria :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone