Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jestem nowa, proszę o rady :)))

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beti77
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2005
jestem nowa, proszę o rady :)))

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti77 » 01.08.2005 11:37

witam wszystkich,
mam do was kilka pytanek :)))
pod koniec miesiąca jadę z rodzinką na urlop do Porec (Istria) a ponieważ jest to nasz pierwszy wyjazd w te strony mam kilka pytan :)))
-jak najlepiej dojechać
-ile godzin to zajmie ?
-jeżeli nocować to gdzie ,może jakieś adresy (jade z dziećmi a sama jestem w ciąży i boję się tej trasy na jeden raz w moim stanie)
-jakie tam są ceny???????
- co warto zabrać z kraju?
-jadę na wakacje z eurocampem, czy ktoś już był na kampingu Lanternac amp?
za wszystkie uwagi bardzo dziękuję :)))
beti77
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti77 » 02.08.2005 15:31

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: no jak miło, żaden z was nie chce podpowiedzieć nowej... :cry:
wiem ,że dużo zostało już napisane ,ale fakt że nawet nikt nie odpisał to już jakaś przeginka :!:
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 02.08.2005 15:35

To nie jest żadna "przeginka", poszperaj w forum a na pewno znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię pytania. Ludzie po prostu sa już zmęczeni odpowiadaniem na tak ogólne posty !!!! Stąd brak zaintereswoania Twoim problemem.
Raz jeszcze skorzystaj z funkcji szukaj a na pewno sie nie zawiedziesz.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 02.08.2005 15:53

Można jechać Maribor-Lubljana-Kopar-Buje-Porec a można też Maribor-Zagreb-Rijeka-Pazin-Porec.
Trasy są podobne ja bym wybrał pierwszą ale tylko dlatego,że ją znam natomiast którą ty będziesz woleć to już zależy co preferujesz.

Trudno poradzić nocleg i powiedzieć ile zajmuje trasa jak niewiem skąd jedziesz. Ja jechałem z Krakowa to mi zajęło 14 godzin z przerwą na obiad.
Camping widziałem przejazdem i jest to kombinat turystyczny , ja takich obiektów unikam ale co kto lubi.
Ceny to napisz czego.
Ja zawsze zabieram jedzenie bo tam jest droższe ale niektórzy na tym Forum wtedy krzyczą, że to jest niegodne i hańbi . Podobnie kiedyś przeczytałem, że Polaków hańbi też chodzenie w skarpetkach do sandałów.
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 02.08.2005 16:19

Z tymi skarpetkami to prawda - jak widzisz takiego delikwenta to albo rodak albo rosjanin. :D
tSzzSt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tSzzSt » 02.08.2005 16:46

a gdzie jest napisane i nakazane że nie można łaczyć skarpetek z sandałami, sam nie uważam i nie posiadam sandałów dlategoż dziwie sie wielce, cóż to za nietakt?

...a tak wogóle to sory że pisze o skarpetkach na forum o chorwacji, ale temat mnie zaintrygował 8O 8O :D
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 02.08.2005 16:50

pod koniec miesiaca na Istrii sa jeszcze tlumy wlochow i niemcow... im dalej na poludnie tym luzniej i latwiej dostac kwatere w dobrym miejscu i za rozsadne pieniadze... a ze wzgledu na te nacje ceny na Istri sa zazwyczaj duze...
Ja tam biore zazwyczaj jakies zarcie z Polski...jakos nie moge sie przyzwyczaic do ichniego smaku...i co jest tez wazne jesz to co lubisz i za rozsadna cene....Na wybrzezu ceny sa podobne jak u nas nad samym morzem a wiec o wiele wyzsze niz w reszcie kraju
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 02.08.2005 17:09

SONATA napisał(a):Z tymi skarpetkami to prawda - jak widzisz takiego delikwenta to albo rodak albo rosjanin. :D

"Sonata" chyba z tym mocno przesadziłaś, a jeżeli nie to po co "oklejamy" samochody, przyczepy czy kampery "cro*pl", wystarczy chodzić w sandalch i skarpetkach i rozpoznajemy rodaka. :roll:
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 02.08.2005 17:37

beti77 napisał(a)::twisted: :twisted: :twisted: :twisted: no jak miło, żaden z was nie chce podpowiedzieć nowej... :cry:
wiem ,że dużo zostało już napisane ,ale fakt że nawet nikt nie odpisał to już jakaś przeginka :!:

Ktoś już napisałCi, że to nie lekceważenie nowicjuszy, ale powtarzanie tego samego w kółko. Ale dobrze. Wynika z tego, że jedziesz z Ostrowa, a wię dla Ciebie najlepsz droga będzie na Wiedeń. Graz, Maribor i tu musisz zadecydować, czy jechać na Ljubljanę, czy Zagrzeb. I ta i ta droga dobra. Pytasz ile godzin trwa podróż? Odpowiedż jest jedna - różnie długo, a zależy to od wielu czynników m.in. korków na przejściach granicznych i drogach (w tym autostradach), rodzaju autka (z klimą, czy bez), czy prowadzi 1 czy 2 kierowców, ich doświadczenia i podatność na zmęczenia, aury itd., itd. Co do noclegów to ja organizuję sobie wtedy kiedy jestem zmęczony. Jestem zdania, że na prawdziwe zmęczenie nie pomaga pospanie w autku godzinę, czy dwie. Nic na siłę :!: :!: :!: . Co do cen to są sporo wyższe od naszych i nie jest to nasze jedzenie oprócz owoców i warzyw (pomidory wspaniałe w smaku, wygląd nie). Zabrać z jedzenia co się da! Eurokampy wszystkie są dobrze wyposażone i z tym napewno nie będzie kłopoty. Podróż z dziećmi i w ciąży jest pewną komplikacją i dlatego nie staraj się dojechać w czasie bezsensownym. Masz dojechać i wrócić z Rodziną bezpiecznie. Powodzenia 8)
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 03.08.2005 09:42

Piszę o tych skarpetkach bo podobno po tym poznać nasz fragment Europy ale powiem otwarcie mam to gdzieś i tak właśnie chodzę i będę chodził. Nie wstydzę się swojego miejsca urodzenia i zamieszkania i z tego powodu nie będę zmieniał przyzwyczajeń. Ale jak ktoś by mi grzecznie wytłumaczył o co w tym chodzi ( dlaczego my tak a oni inaczej) to będę wdzięczny.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 03.08.2005 09:43

A nowa narobiła szumu i się nie oddzywa. Masz jakieś szczegółowsze pytania? Jak tak to zadaj postaram się odpowiedzieć bez odsyłania do opcji Szukaj.
beti77
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti77 » 03.08.2005 10:53

jestem ,jestem :lol:

jeżeli chodzi o jedzenie to planuję zabrać kilka puszek i sosów w proszku-zrobilam podobnie w tamtym roku jadąc do wloch i musze przyznać że jedząc tam normalnie (knajpki i inne przyjemności) straciliśmy mniej kasy niż nad baltykiem :)
czytalam o wodzie ,że macie zastrzeżenia więc wezmę kilka litrów z kraju :lol:
jedziemy z ostrowa ,tylko mąż prowadzi (dobrze) ale myślę że nocleg jest wskazany- pytanie gdzie???? czy ktoś ma jakieś typy????
myślę że pogoda będzie nadal ok( jesteśmy do 8 września)????
a wiecie jakie plaże są w poreciu? czy też same skalki?
ktoś pisał że widział kamping z daleka...tak to jest kolos ale ma wszystko czego potrzebuje rodzina z dziećmy i jest bardzo bezpieczny! dlatego wybieram wakacje z eurocampem 8) (dzieci mają zawsze zajęcie a ja mam wakacje) 8)
jak macie jakieś rady to chętnie poslucham
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 03.08.2005 16:30

bliżej centrum sa plaże z betonowym nabrzeżem i trawnikami. Co do cen to chyba jednak są wyższe niż w knajpkach nad Bałtykiem. Piwo za 15KN czy ryba z rusztu za 240KN/kg to ceny z naszej wyższej półki.
Z tą wodą to ludzie przesadzają, poza tym są też inne gatunki niż tylko Jamnica.
Ja się zatrzymuje na nocleg w Czechach pod granicą Austriacką w Dolnich Dunajovicach. Ale duży wybór pensjonatów jest też w Mikulovie. A i sam Mikulov jest warty tego by kilka godzin w nim spędzić. Z tą pogodą to różnie bywa. W Dalmacji na początku września jest małe załamanie pogody a potem się znów powinna poprawiać. Nie wiem jak na Istrii.

A ja mam pytanie do Ciebie. Czy byłaś już kiedyś z tym Eurocampem. Chciałbym z nimi pojechać do Włoch ale troche mnie martwi to płacenie z góry.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 03.08.2005 16:42

Łukasz napisał(a):Piszę o tych skarpetkach bo podobno po tym poznać nasz fragment Europy ale powiem otwarcie mam to gdzieś i tak właśnie chodzę i będę chodził. Nie wstydzę się swojego miejsca urodzenia i zamieszkania i z tego powodu nie będę zmieniał przyzwyczajeń. Ale jak ktoś by mi grzecznie wytłumaczył o co w tym chodzi ( dlaczego my tak a oni inaczej) to będę wdzięczny.
Specjalistą od mody nie jestem, ale zakładanie skarpetek do sandałów uznawane jest jako obciach i porównywane do noszenia białych skarpet do ciemnych pantofli, poza tym, jak zakładasz sandały bo jest goraco to po co ci skarpety ?
P.S. ja w sandałach wogóle nie chodzę.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 03.08.2005 16:53

beti77, o ile wiem to na eurocampie można meldować się dopiero po 15.00 do 20.00 max do 22.00, na Istrie nie jest daleko, więc może lepiej wyjechać bardzo rano (4- 5) i zameldować się na miejscu około 18.00-20.00. To tylko propozycja, ale o tym powinien zdecydować kierujący.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jestem nowa, proszę o rady :)))
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone