Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jestem nowa, proszę o rady :)))

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 04.08.2005 12:14

SONATA napisał(a):Z tymi skarpetkami to prawda - jak widzisz takiego delikwenta to albo rodak albo rosjanin. :D

A mnie obcierają i to nie ważne jakie, po prostu zaraz mam obtarcia i nie moge chodzić. To co mam chodzić w traperach a do nich zakładać grube wełniane skarpety? :twisted:
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 04.08.2005 13:39

Jako, że jesteśmy z tego samego miasta wczoraj odbyliśmy z beti77 spotkanie w tzw. "realu". Mam nadzieję, że większość wątpliwości udało mi się rozwiać i na większość pytań odpowiedzieć.
Wierzcie mi beti77 piecze ekstra placek ze śliwkami. :lol:
Co do trasy to potwierdzam, do Mariboru (tam w okolicy ew. nocleg)macie ok. 800 km (viamichelin - 769), a następnie na Istrę max. ok. 300 (z viamichelin-a wychodzi 282 km) czyli tzw. żabi skok.
Jeśli na eurocampie można meldowac się dopiero późnym popołudniem macie okazję zwiedzić coś po drodze.
alex31
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) alex31 » 04.08.2005 15:08

Ja byłem na Istrii 4 lata temu w miejscowości Vrsar.Jechaliśmy chyba z 11 godzin z jedna dłuzsza przerwa na godzinna drzemke.Dojechaliśmy bez problemów i żadnych nieprzyjemnych przygód.Wyjeżdzałem o 20 wieczorem-dlatego że chcieliśmy uniknąć gorącej temperatury.Podrózowalismy samochodem bez klimatyzacji takze lepiej jechac jest w nocy jezeli takowego autka nie posiadacie.Droge wyznaczylismy sobie taka:Cieszyn-Wiedeń-Graz-Klagenfurt a dalej chyba na Koper i Izole.Nie pamietam a pisze Ci tego meila bez zagladania na mape.Drogi super-podrozuje sie przyjemnie bez chrakterystycznych lupniec na polskich drogach.Wtedy Kasowali tylko za autostrady na Slowenii ale byly to oplaty niezbyt duze.Za Autostrady musisz zaplacic w Czechach i Austrii ale to juz pewnie wiesz.Kupowac sie oplaca na stacjach benzynowych zaraz po przejechaniu granicy.Bez obaw-nie musi to byc pierwsza napotkana stacja.Do platnych autostrad od granicy masz troche do przejechania.Nocleg w samym Vrsarze znalezlismy po 25 minutach poszukiwan.Za pokoj czteroosobowy placilismy 30 euro za dzien.Z tego co wiem im wiecej osob i czym dluzszy czas pobutu mozna zejsc z cena.Jakby co to pytaj.Co bede pamietał odpisze.pzdr
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 04.08.2005 15:23

Przejazd całej Słowenii od Mariboru po Koper to koszt ok 10 EUR, proponuję wymiecić taką kwotę odrazu na granicy A/SLO, dla ułatwienia szukaj kantoru (Menjalnica, chyba tak to sie pisze) lub biura spedycyjnego (spedicija), Zawsze warto zapytać sie celników na 100% wskażą
Też proponowałbym na Wiedeń Graz, Maribor, Lubjana, Koper i potem wzdłuż wybrzeża do Porecia.
IMHO jest to chyba najlepsza, najmniej męcząca trasa.
beti77
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti77 » 04.08.2005 20:07

do Lukasza- bez obaw eurocamp jest bardzo bezpieczny, nikt cię nioe wykiwa,we wroclawiu jest biuro-bylam tam :lol: i wiem ,że są :lol: a moje doświadczenia potwierdzily że warto z mini jechać-moge też polecić jeden z najlepszych wloskich camingów blisko wenecji :lol:

do Darka- tak pomogleś mi i już wiem że będzie ok,innym też dzięki za dobre rady :lol: a mam jeszcze male pytanko.....
....jeżeli mieszkaleś tam gdzie mieszkałeś to do jakiej szkoły podstawowej chodzileś bo rejon to chyba 112 lub 110??? :wink:
romanroman1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 06.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanroman1 » 04.08.2005 21:56

M.Smith napisał(a):
Łukasz napisał(a):
Specjalistą od mody nie jestem, ale zakładanie skarpetek do sandałów uznawane jest jako obciach i porównywane do noszenia białych skarpet do ciemnych pantofli, poza tym, jak zakładasz sandały bo jest goraco to po co ci skarpety ?
P.S. ja w sandałach wogóle nie chodzę.


Całkowicie się zgadzam. Przez dwa tygodnie pobytu w Chorwacji chodziłem wyłącznie w sandałach, to bardzo wygodne. Miałem 5 par skarpet ale nie założyłem żadnej. Przy ładnej , słonecznej pogodzie sandały są najlepsze a skarpetki zupełnie niepotrzebne.
Paweł
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2005 22:29

[quote="beti77"]jestem ,jestem :lol:

myślę że pogoda będzie nadal ok( jesteśmy do 8 września)????
na tej stronie przeglądaj pogodę siedmiodniową
http://prognoza.hr/prognoze.html (7 dana-Europa-Croatia)
a wiecie jakie plaże są w poreciu? czy też same skalki?
na stronie internetowej kampu Lanterna masz zdjęcia plaży i basenów.
http://www.riviera.hr/cro/objekt.aspx?i ... na&str=PLZ
http://www.blueflag.org/blueflag/2005/C ... ACLanterna
Kamp jest tak duży, że do Poreca na plaże nie będziesz musiała
jeżdzić, a jak znam dzieci, to więcej będą przebywać w basenach.
pozdrawiam
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 05.08.2005 07:56

beti77 napisała
do Darka- tak pomogleś mi i już wiem że będzie ok,innym też dzięki za dobre rady a mam jeszcze male pytanko.....
....jeżeli mieszkaleś tam gdzie mieszkałeś to do jakiej szkoły podstawowej chodzileś bo rejon to chyba 112 lub 110???


do 112 na Jantarowej, a do przedszkola do "Gołąbków pocztowych" - kurde nie pamiętam jak nazywała się ta ulica łącząca Jantarową z Pretficza, po sąsiedzku ze szkołą :)
beti77
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti77 » 05.08.2005 09:03

ja chodziłam najpierw do 110 a potem jak ją przerobili na liceum przenieśli nas do 112 :lol:
lekcje mialam z samymi nowymi nauczycielemi ale była jedna pani którą zapamiętalam-p.mietek-biologia znasz?
kurde ale ten świat jest mały :lol:
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 05.08.2005 14:46

beti77 - w związku z tym, że każda kobieta ma 18-naście lat dzieli nas "przepaść" jednego pokolenia :) (podstawówkę skończyłem w 1979 roku ale już w innej szkole 77 na Dyrekcyjnej - już jej nie ma). Należy dodać, że pamięć również już nie ta.
Ze szkoły pamiętam tylko naszą wychowawczynię p. Śledzińską. Coś mi się kołacze po głowie, że 112 - gdy ja do niej uczeszczałem nosiła imię Anieli Krzywoń (chyba jakaś kobieta,kóra zginęła podczas wojny, może pod Lenino - to jakieś mgliste wspomnienia).

Sprawdziłem w googlach - walczyła w 1 DP im. T.Kościuszki - podobno najlepiej strzelałą z pepeszki :lol: . Mieszkałem po sąsiedzku bloki przy Kruczej - te 3 "dziesięciopiętrowce" stojące bokiem do szkolnych boisk - mój pierwszy od strony kościoła.

Rzeczywiście świat jest mały - ja w ubiegłym roku na Hvarze zupełnie przypadkowo spotkałem w centrum nurkowym Nautiki kumpla z Ostrowa. Mówił mi, że przyjechał na Hvar ze szwagrem :D coś i się wydaje, że ten szwagier był niezłą blondyną z nogami do samej szyji.
beti77
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti77 » 05.08.2005 20:57

ŚWIAT JEST MAŁY,JA TEŻ SPOTKAŁAM JUŻ KILKA RAZY DALEKO OD DOMU STARYCH ZNAJOMYCH :lol:
A KIEDYŚ SAMA BYŁAM W SYTUACJI ŻE PRZEDSTAWIONO MNIE JAKO DALEKĄ KUZYNKĘ ....ZA PARĘ LAT TA KUZYNKA RODZIŁA DZIECKO NA ODDZIALE ZNAJOMEJ PRZEDSTAWIAJĄCEGO :lol: NO CÓŻ W ŻYCIU RÓŻNIE BYWA :oops: :lol:


A MOŻE WY SPOTKALIŚCIE GDZIEŚ DALEGO ZNAJOMYCH???OPOWIADAJCIE!!!
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 05.08.2005 23:14

beti77 napisał(a):ŚWIAT JEST MAŁY,JA TEŻ SPOTKAŁAM JUŻ KILKA RAZY DALEKO OD DOMU STARYCH ZNAJOMYCH :lol:
A KIEDYŚ SAMA BYŁAM W SYTUACJI ŻE PRZEDSTAWIONO MNIE JAKO DALEKĄ KUZYNKĘ ....ZA PARĘ LAT TA KUZYNKA RODZIŁA DZIECKO NA ODDZIALE ZNAJOMEJ PRZEDSTAWIAJĄCEGO :lol: NO CÓŻ W ŻYCIU RÓŻNIE BYWA :oops: :lol:


A MOŻE WY SPOTKALIŚCIE GDZIEŚ DALEGO ZNAJOMYCH???OPOWIADAJCIE!!!

Z postów i pseudo wnioskuję, że jesteś nowa na forum. Pisanie dużymi literami oznacza krzyk! Zaakcentowanie czegoś bardzo, bardzo ważnego, a przecież nie ma takiego powodu. Pozdrawiam :sm:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jestem nowa, proszę o rady :))) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone