Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jasny obiektyw czy lampa?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.09.2010 22:32

Bodzioch Marek napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Fajne lampy są w Ikeii i naprawdę jasno świecą.
Jędruś, znajdź se laskę :wink:

Nie żebym rozumiał co piszecie,ale napisałeś ,że użycie lampy zabija światło,więc pomyslałem,że został jasny obiektyw,ale znowu skomplikowałeś.I tylko Ikea mi została.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 28.09.2010 23:02

AndrzejJ. napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Fajne lampy są w Ikeii i naprawdę jasno świecą.
Jędruś, znajdź se laskę :wink:

Nie żebym rozumiał co piszecie,ale napisałeś ,że użycie lampy zabija światło,więc pomyslałem,że został jasny obiektyw,ale znowu skomplikowałeś.I tylko Ikea mi została.
Jędruś toż ci napisałem znajdź se laskę i światła nie będziesz szukał.. :lol:
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 06.01.2011 18:32

Witam :)
Wczoraj zostałam szczęśliwą posiadaczką nowego obiektywu Nikorr 35 mm 1.8 i lampy Nissin Di622 :wink:

Póki co jestem zachwycona, choć potrzebuję trochę czasu do opanowania nowych zabawek :)
Wszystkim jeszcze raz dziękuję za rady, w szczególności CinnamonGirl!!!!
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 06.01.2011 19:27

Tak szczerze mówiąc, to jeśli się już kupuje taką firmową optykę jak ten obiektyw, to tańszą lampę też by było lepiej mieć firmową- a wcale nie musi być ta najsilniejsza. Obce lampy z reguły gorzej współpracują z korpusem, nie mówiąc o powtarzalności wyników...
Po prostu skoro już ma być lampa i kupujemy ją w określonym celu (żeby dobrze uzupełniała nam braki światła, lub sterowała błyskiem), to niech ten cel będzie dobrze spełniony. Zwłaszcza, że dokładność naświetlania z błyskiem akurat w Nikonie jest tego naprawdę warta.
Teraz od paru lat powchodziło w każdej firmie po kilka lamp, ale poprzedniczki nadal na rynku są i to tanio. Albo poprzednie METZ-e.
No chyba, że już naprawdę inaczej nie można było. :wink:

Pozdr.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.01.2011 19:57

Fatamorgana napisał(a):Tak szczerze mówiąc, to jeśli się już kupuje taką firmową optykę jak ten obiektyw, to tańszą lampę też by było lepiej mieć firmową- a wcale nie musi być ta najsilniejsza.

Pozdr.

Pewnie ze firmowe są najlepsze.
Pisałam Elizasz tez o SB-600, którą sama posiadam (SB-400 to dla mnie porażka), jako ze chciała lampy uzywać w typowo domowo-wakacyjnych sytuacjach i wiem ze zalezało tez jej na niskiej cenie - powiedziałam żeby sobie jeszcze poczytała testy tego nissina (kolega ma i całkiem fajnie mu błyska). Nie jest on hiper super, ma wady (chocby jego głośne zoomowanie) ale za 50% ceny SB-600 warto brać go pod uwagę do tego typu zastosowań jako nisko budżetowe świecidełko.

Wg. mnie innego co innego błyskanie jak szalonym w celach zarobkowych (tutaj duże znaczenie ma zaawansowane sterowanie błyskiem, wyzwalanie innych lamp itp.) a co innego fotka od czasu do czasu do albumu w warunkach wakacyjno domowych gdy się jest ze tak powiem zwykłym pstrykaczem a nie zawodowcem, który fotografia zarabia na chleb.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.01.2011 20:21

Jasne, ale tu chodzi o powtarzalność dobrego błyskania a nie ilość.

W lampach używanych do celów własnych, amatorskich, najczęściej wkurza właśnie nieregularność dokładnego naświetlania.
Raz buźka jest naświetlona naprawdę dobrze, a raz gorzej- a jak podejdziemy bliżej, to jest przepałek, a jak walniemy poprawkowe zdjęcie za 3 sek. to jest już źle.
Pewnie zależy też, co dla kogo jest ok, a co nie.

Charakterystykę pracy i dokładność działania lamp warto poznać bliżej.
Liczenie na automatykę bywa zawodne.

Pozdr.
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Jasny obiektyw czy lampa? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone