Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty spożywcze z Polski na camping?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.07.2013 23:35

Bocian napisał(a):
Mosqito napisał(a): Sera nigdy nie kupuję na wagę.

A jak? Na sztuki? :lol:
Przesrane z tymi alergiami. Takie teraz czasy, że coraz więcej alergików. Ja aż tak nie dbam o skład , raczej zwracam uwagę na ilość węglowodanów albo tłuszczy. Myślę, ze nie ma tak naprawdę "nieskażonej" żywności.
Pozdrav.


Z tego co wiem są rodzaje sera, które kupuje się właśnie na sztuki.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2013 23:37

bluesman napisał(a):
Bocian napisał(a):
Mosqito napisał(a): Sera nigdy nie kupuję na wagę.

A jak? Na sztuki? :lol:
Przesrane z tymi alergiami. Takie teraz czasy, że coraz więcej alergików. Ja aż tak nie dbam o skład , raczej zwracam uwagę na ilość węglowodanów albo tłuszczy. Myślę, ze nie ma tak naprawdę "nieskażonej" żywności.
Pozdrav.


Z tego co wiem są rodzaje sera, które kupuje się właśnie na sztuki.

Naprawdę zaimponiłeś mi swoją wiedzą. Szczególnie, że nie do ciebie było pytanie.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.07.2013 23:38

.
Ostatnio edytowano 13.01.2014 01:37 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.07.2013 23:46

Mosqito napisał(a):
Bocian napisał(a):A jak? Na sztuki? :lol:
Przesrane z tymi alergiami. Takie teraz czasy, że coraz więcej alergików. Ja aż tak nie dbam o skład , raczej zwracam uwagę na ilość węglowodanów albo tłuszczy. Myślę, ze nie ma tak naprawdę "nieskażonej" żywności.
Pozdrav.


Paczkowane kupuję, albo w kawałku albo już pokrojony :D


Już byłem :( a co do alergii współczuję ..........
Ostatnio edytowano 13.01.2014 13:49 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2013 23:47

Mosqito napisał(a):Paczkowane kupuję, albo w kawałku albo już pokrojony :D

I gwoli ścisłości płaci się za wagę takiej paczki :) Ale nie o to tu biega :)
Mosqito napisał(a):A to wiesz.. sterydy,

A to znam doskonale :) Przed każdą robotą nas przecież szprycują :)
Kiedyś jak spuchłem po Biseptolu to też brałem antyhistaminowe, jak nawalony się czułem :roll:
Pozdrav.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.07.2013 23:48

Bocian napisał(a):Naprawdę zaimponiłeś mi swoją wiedzą. Szczególnie, że nie do ciebie było pytanie.


Aha :) Więc teraz zobaczę, czy Ty aby odpowiadasz tylko na pytania sobie zadane :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2013 23:51

bluesman napisał(a):
Bocian napisał(a):Naprawdę zaimponiłeś mi swoją wiedzą. Szczególnie, że nie do ciebie było pytanie.


Aha :) Więc teraz zobaczę, czy Ty aby odpowiadasz tylko na pytania sobie zadane :)

Zobacz, będziesz miał nareszcie powołanie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.08.2013 08:33

Trochę mi głupio o to ponownie prosić bo tu podobno dorośli ludzie piszą ale czy szło by jednak mimo wszystko trzymać się tematu?

Tak z grubsza choć?

Odpowiedź jest zbędna lecz reakcja by się przydała :)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 02.08.2013 16:17

Mosqito napisał(a):
demi-duox napisał(a):...No, jeżeli kupujesz tylko szare wędliny.

Bynajmniej.


Nie szarej, a więc takiej wędliny która zachowuje barwę mięsa, bez E250 czyli azotynu sodu się nie uzyska.
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 02.08.2013 16:41

My co prawda nie na camping. Ale zawsze zabieramy duuuużo suchej krakowskiej i dużo kabanosów. Przyozdabiamy tym nasz balkon. Nie psuje się nawet wisząc w full słońcu- byle w przewiewie. Po tygodniu kabanoski trzeszczą w zębach a sucha krakowska dopiero zaczyna być naprawdę sucha ;) Byle mieć do suchej sakramencko ostry nóż.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2013 18:41

demi-duox napisał(a):Nie szarej, a więc takiej wędliny która zachowuje barwę mięsa, bez E250 czyli azotynu sodu się nie uzyska.

W produkcie który zlinkowałem jest: E450, E451, E261, E150c, E330, E250 a do tego: skrobia ziemniaczana, białko sojowe, skrobia kukurydziana, sztuczny aromat, glutaminian sodu i soja. W jednym produkcie !!!
Czy Ty naprawdę chcesz mnie przekonać że to jest zdrowe żarcie i że to nic nadzwyczajnego ??? :D :D :D
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 02.08.2013 21:28

Nawet nie próbuję cię przekonywać. Tylko nie widzę powodu żeby jakoś specjalnie się podniecać składnikami, które znajdziemy w większości wędlin, a w mniejszości tego typu wyrobów wędliniarskich z nich. Co do pozostałych składników to oprócz nienazwanego sztucznego aromatu (być może to tylko preparat dymu wędzarniczego?) to reszta jest produktami naturalnego pochodzenia. A że jest ich wiele to tylko wynika z tego, że produkt jest typu dania jednogarnkowego więc dosyć złożony. Czy z tego powodu ma być niezdrowy?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.08.2013 21:47

Właśnie nabyłem różnorakie mięska, część już jest peklowana, część na kiełbaskę przygotowana, uwędzę, podsuszę i do Cro zabiorę (jeśli pojadę), ew w inne miejsce

Piotrek, wiem, że trochę wędzisz, zabieraj się do roboty, a nie "kupcze" produkty będziesz zabierał :wink:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2013 22:10

demi-duox napisał(a):Co do pozostałych składników to oprócz nienazwanego sztucznego aromatu (być może to tylko preparat dymu wędzarniczego?) to reszta jest produktami naturalnego pochodzenia... Czy z tego powodu ma być niezdrowy?


E 450-452 - fosforany i polifosforany sodu i potasu - syntetyczne
E 261 - octan potasu - syntetyczny
E 150c - karmel amoniakalny - syntetyczny
E 330 - kwas cytrynowy - odpady poprodukcyjne cukru
E 250 - azotan(III) potasu (azotyn potasu) - syntetyczny
+ białko sojowe, soja i glutaminian - często silnie alergizujące.

Błagam, nie ciągnijmy tego już. Chcesz kupuj, chcesz jedz.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 03.08.2013 07:43

Mosqito napisał(a):Błagam, nie ciągnijmy tego już. Chcesz kupuj, chcesz jedz.


Błagasz żeby nie ciągnąć i ciągniesz :?: :wink:
No dobra.
"Co do pozostałych składników" to dla odróżnienia od "samej chemii i konserwantów" do których wymienione skrobie i białka się nie zaliczają.

I jeszcze jedno. Powtarzanie opinii o kwasie cytrynowym E330, że jest odpadem z produkcji cukru jest mylącym uproszczeniem. Równie dobrze można by napisać, że drożdże na babę wielkanocną czy tylko do chleba naszego powszedniego też są takim odpadem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty spożywcze z Polski na camping? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone