Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie kempingi FKK polecacie?

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 25.05.2009 19:37

piotrulex napisał(a):
waldis napisał(a):
pchor_1 napisał(a):będą albo Dębki, albo Valalta. W zależności od zgromadzonych środków finansowych. :)

Dębki? Z tego co wiem, to nie można tego porównać z Valaltą, gdyż to tylko plaża (chociaż fajna). A cenowo to podobnie. No i zależy skąd jedziesz. Nigdy nie pojmę myślenia ludzi jadących przez całą Polskę nad Bałtyk, podczas, gdy można dołożyć dwie godziny jazdy i być nad Śródziemnym.


byles kiedys w Debkach?

tak pieknej plazy nie widzialem :D

porownywac oczywiscie ze nie mozna a zreszta niby po co ...

wszystko ma swoje wady i zalety :D

ps. jakbym mieszkal w Cieszynie to tez pewnie bym nie jezdzil nad Baltyk. nad morze mam w maksie 3 godzinki wiec jestesmy kilka razy w roku :wink:

hmmmmmmm

nad Srodziemnym powiadasz :wink:


Ja nad Morze Bałtyckie (przepraszam, nad Zatokę Gdańską,w końcu Adriatyk pewnie się na mnie obraził za nazwanie go Śródziemnym, chociaż woda ta sama) mam 40 minut (rowerem) i nadal nie polecam tu wypoczynku. Ale plażując widzę (na jednym z campów) sporo pojazdów na katowickich nr rej.(niektóre z przyczepami) i nie wiem co tych ludzi tu ciągnie (fajna plaża to nie wszystko). A pchor_1 jedzie z Łodzi więc już ma z górki. A do tego ryzyko pogodowe.pchor_1 nie kombinuj, jedź do Cro.
Ostatnio edytowano 25.05.2009 19:39 przez waldis, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2009 07:33

waldis napisał(a):
Ja nad Morze Bałtyckie (przepraszam, nad Zatokę Gdańską,w końcu Adriatyk pewnie się na mnie obraził za nazwanie go Śródziemnym, chociaż woda ta sama) mam 40 minut (rowerem) i nadal nie polecam tu wypoczynku. Ale plażując widzę (na jednym z campów) sporo pojazdów na katowickich nr rej.(niektóre z przyczepami) i nie wiem co tych ludzi tu ciągnie (fajna plaża to nie wszystko). A pchor_1 jedzie z Łodzi więc już ma z górki. A do tego ryzyko pogodowe.pchor_1 nie kombinuj, jedź do Cro.


hmmmmmm

Baltyk kolego nie konczy sie na Zatoce Gdanskiej

Byles kiedys w Debkach bo pominales to pytanie?

jak nie wiesz co tych ludzi tu ciagnie a ciekawi Cie to nie pozostaje nic innego jak zapytac - moze dowiesz sie czego co nawet przez mysl Ci nie przeszlo :D . Pare lat temu kuzynka ze Slaska zabrala mnie na kilka dni na mazury. zdziwilem sie bo wiocha mala, jeziorko spokojne i sympatyczne a pod wszystkimi domkami staly auta z blachami "K costam". stalo ich tyle bo kopalnia jakos dostala/przejela grunty i sprzedala/oddala swoim zasluzonym pracownikom

Z tym Sroddziemnym i Adriatykiem to nie kombinuj - kazde morze gdzies sie konczy a zaraz inne sie zaczyna. jak bylem we Wloszech to tez kapalem sie w kilku morzach ale wypada zapamietac ich nazwy. Choc w tym przypadku to pomylka byla by mniejsza http://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Liguryjskie

Pozdro i niecytuj za wiele bo zapychasz watek i to raczej sredno w temacie - jak chcesz pogadac o Adriatyku i Baltyku i dodac swoje zdziwienie po co Slazaki smigaja nad to drugie to jest do tego odpowiedni watek.

To jak z tymi Debkami byles? :wink:
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 28.05.2009 19:32

Widzę, że zostałem chyba źle zrozumiany i robi się niepotrzebny OT. Pisząc, że nie potrafię zrozumieć ludzi jadących z odległych zakątków Polski (w tym przypadku ze Śląska) miałem na myśli:
Koszty.
Średni koszt pobytu nad morzem to 40 zł/osoba. Czyli dwie osoby i, przy dobrym układzie niepoliczone, dziecko to mamy ponad 1000zł za 2 tyg. Podczas, gdy 17 dni na Ulice dla 2 osób to 2700 Kun.
Żarcie i piwo w tzw. kurortach też nie tanie i nie zawsze swieże(piwo w plastikowym kubku może osiągać cenę 6-8 zł).Sezon jest krótki, więc trzeba w krótkim czasie nakarmić się na resztę roku. Mnie ub. wakacje kosztowały ok. 3500 zł. Teraz ktoś planuje w 800 Euro się zmieścić ;-) . Nie wiem, czy nad polskim morzem w 3 osoby to by się udało.
Podróż.
Ze (nich już zostanie) Śląska to 550 km do Trójmiasta i nawet 700 dalej (Półwysep, czy np. Dębki)od 8 do 10godz.a z przyczepą jeszcze więcej. Wspaniałą, najeżoną masztami fotoradarów jedynką. W sympatycznym towarzystwie tzw. TIR-ów. A już odcinek od Zgierza do Nowych Marz potrafi zmasakrować. Mając pecha, to w polu rażenia p. Rydzyka pod Toruniem można i godzinę stracić (Łysomice). W zeszłym roku startując z Katowic dojechałem do Poreca w 11 godz. przestrzegając zasady "na obczyźnie zgodnie z przepisami".
Pogoda.
Wszyscy wiedzą.
Jeśli ktoś jedzie z sentymentu, to nie ma rady. Polskie plaże są piękne. Jedna z moich ulubionych to Piaski na Mierzei Wiślanej, chociaż najczęściej odpoczywam na gdańskich Stogach.

P.S.1. No może z tym Śródziemnym przesadziłem, ale co tam.
P.S.2. Byłem, chociaż nie w sezonie. Omijam wszystko na zachód od Gdyni w tzw. sezonie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.05.2009 07:29

waldis napisał(a): 17 dni na Ulice dla 2 osób to 2700 Kun....

Jeśli ktoś jedzie z sentymentu, to nie ma rady. Polskie plaże są piękne. Jedna z moich ulubionych to Piaski na Mierzei Wiślanej, chociaż najczęściej odpoczywam na gdańskich Stogach....

P.S.2. Byłem, chociaż nie w sezonie. Omijam wszystko na zachód od Gdyni w tzw. sezonie.


2700 kun, 17 dni ...

wychodzi mi jakies 21 euro za dobe 8O - chcialbym ale zdaje mi sie ze jest drozej. Chyba musze cennik zweryfikowac to moze usmiech pojawi sie na mojej twarzy :D

na sentyment nie ma rady, prawda

Piaski to piekna, spokojna wiocha na koncu drogi, my tam jedziemy max 3 godzinki bylismy nie raz, zwykle na 1-2-3 dni, raz kwaterka raz namiocik

w Stogach tez bylismy na pare godzinek ...

Dębki to moim zdaniem najpiekniejsza plaza w Polsce, oczywiscie ta zachodnia w kierunku Debek, polecam rower i jechac lasem chcoaiaz z kilometr. cisza, spokoj i klimacik na dobry wypoczynek
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 29.05.2009 09:13

waldis napisał(a):Omijam wszystko na zachód od Gdyni w tzw. sezonie.


Chłopie, nie wiesz co tracisz :-) mówię Ci to jako Gdynianin. Jednak zgadzam się, że dla ludzi mieszkających na południu wypad nad Bałtyk to średnio udany pomysł, choć mam znajomych z Lublina, którzy rok w rok przyjeżdżają do Dębek. Ostatnio chyba dwa lata pod rząd trafili na dwa słoneczne dni w ciągu dwóch tygodni...
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 29.05.2009 09:16

piotrulex napisał(a):Dębki to moim zdaniem najpiekniejsza plaza w Polsce, oczywiscie ta zachodnia w kierunku Debek, polecam rower i jechac lasem chcoaiaz z kilometr. cisza, spokoj i klimacik na dobry wypoczynek


Piotrulex, a widziałeś wschodnią (tekstylną) część plaży? Trzeba pojechać w prawo od skrzyżowania, zaparkować na samym końcu i iść w las. Wchodzisz pierwszym albo drugim (kilometr dalej) wejściem. Nasza plaża (FKK) się chowa. Poważnie.

Żebym nie był gołosłowny ;-) Strona 1 - wschód, Strona 2 - zachód. Niestety fotki nie oddają tego piękna - to trzeba zobaczyć samemu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.05.2009 10:08

krzychu_72 napisał(a):...
Piotrulex, a widziałeś wschodnią (tekstylną) część plaży? ....


moze tak zartobliwie odpowiem

malo ktorej Polskiej plazy nie widzialem :wink:

z Debek do Jastrzebiej Gory smigalismy co 1-2 dni do bankomatu dawno temu. troche plaza, troche lasem ...
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 29.05.2009 14:26

krzychu_72 napisał(a):
waldis napisał(a):Omijam wszystko na zachód od Gdyni w tzw. sezonie.


Chłopie, nie wiesz co tracisz :-) mówię Ci to jako Gdynianin.

Żeby było jasne, omijam to ze względu na naszą infrastrukturę drogową. Sam wiesz, że droga z Rumii do Redy, a potem dalej w stronę Pucka to rzeźnia w sezonowy weekend (nawet stosując objazdy i sztuczki). A na Stogi to w 40 min. rowerem dojeżdżam.
piotrulex odszukam fakturę i podam dokładną kwotę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.05.2009 14:36

waldis napisał(a): ... droga z Rumii do Redy, a potem dalej w stronę Pucka to rzeźnia w sezonowy weekend (nawet stosując objazdy i sztuczki). A na Stogi to w 40 min. rowerem dojeżdżam.
piotrulex odszukam fakturę i podam dokładną kwotę.


tez kiedys w piatek popoludniu wjezdzalem do Chorwacji. nawet nie chce pamietac ile czasu spedzilem w korku przed granica ...

tez pewnie gdzies mam faktury z Uliki za 2004 czy 2005 rok ...

u nas zwykle byl problem z krotkim pobytem. nie dostawalismy rabatu lub dostawalismy za to zwykle znizke. czesto zmienialismy miejsca pobytu nastawiajac sie na zwiedzanie

w 2004 pamietam jak bylismy 2-3 dni na Ulika, pozniej zwiedzilismy 1-2 dni rekomendowana przez kolege Monsene i oczywiscie znow wrocilismy na 2-3 dni na Ulike. pamietam ze bylo cos z doliczaniem kasy za krotki pobyt ...

2700 kun za 17 dni

teraz kuna kolo 60 groszy chyba. wychodzi 1620 zeta. 1 nocka na 2 osoby, namiot i auto ponizej 100 zeta to miod na moje serce :D
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 29.05.2009 14:39

waldis napisał(a):Sam wiesz, że droga z Rumii do Redy, a potem dalej w stronę Pucka to rzeźnia w sezonowy weekend.


Wiem, dlatego nie jeżdżę główną drogą :-) Główną drogą pokonuję tylko dwa kilometry.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.05.2009 14:52

krzychu_72 napisał(a):
waldis napisał(a):Sam wiesz, że droga z Rumii do Redy, a potem dalej w stronę Pucka to rzeźnia w sezonowy weekend.


Wiem, dlatego nie jeżdżę główną drogą :-) Główną drogą pokonuję tylko dwa kilometry.


ja podobnie czesto jezdze

wlasnie m.in. po to kupilem gps-a aby blokowac odcinki, szukac objazdow, alternatyw itd

AM sprawdza mi sie w takich przypadkach znakomicie :D

wyjazd wakacyjny z gps w tym roku bedzie pierwszy i juz z tego powodu czuje wielka ulge
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 30.05.2009 18:35

piotrulex napisał(a):2700 kun za 17 dni

teraz kuna kolo 60 groszy chyba. wychodzi 1620 zeta. 1 nocka na 2 osoby, namiot i auto ponizej 100 zeta to miod na moje serce :D


Trochę więcej jednak. Znalazłem fakturę. 17.08-03.09.2008r. 2 osoby, namiot, samochód 3042 HRK po rabacie za kartę CCI do zapłaty 2900,08 HRK. Czyli i tak nieźle.
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 31.05.2009 07:37

Też dużo zależy na jaki kamp sie jedzie
2+1 + auto + namiocik
Bunculuka - 231HRK doba - 17 x 231=3927 HRK - 2388.01 PLN.
Camping Ulika - 33,8 euro doba- 17x 33,8=574e -2609.75 PLN.
Cres AC Baldarin - 22,8 euro doba 17x22,8=387,97e -1764.08 PLN.
Mam nadzieje że niczego nie pokręciłem - jak by co to mnie poprawcie
Można jechać na jakiś mały kameralny prywatny ale one już nie mają statusu FKK
W tym roku w planach zaliczenie tych 3 kampów a długość pobytu na nich podyktowana będzie cena/jakość
Najciekawiej wygląda finansowo Baldarin - lecz mam obawy co do plaży bo te +1 to maja mała 5 latka
Bunculuka - fajnie - kameralnie cisza, super położenie 2w1 morze-góry, super plaże + zatoczki.
Ulika - ma dobre opinie i trzeba je sprawdzić
Czyli jest trochę drożej niż rok wcześniej + dużo wyższy kurs wymiany
czyli tanio nie jest - no ale to nie powód by nie jechać - ograniczę zużycie piwka i będzie ok :cry
:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.05.2009 08:07

Sławek i Bogusia napisał(a):Też dużo zależy na jaki kamp sie jedzie
2+1 + auto + namiocik
Bunculuka - 231HRK doba - 17 x 231=3927 HRK - 2388.01 PLN.
Camping Ulika - 33,8 euro doba- 17x 33,8=574e -2609.75 PLN.
Cres AC Baldarin - 22,8 euro doba 17x22,8=387,97e -1764.08 PLN.


Tylko pamietajcie ...... najpierw do Klejnowa ( opodal Nowej Pasłęki) coby lekko zbrązowieć abyście mi ludzi w CRO swą białością nie straszyli. :D :wink: :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.05.2009 16:07

Sławek i Bogusia napisał(a):Też dużo zależy na jaki kamp sie jedzie
2+1 + auto + namiocik
Bunculuka - 231HRK doba - 17 x 231=3927 HRK - 2388.01 PLN.
Camping Ulika - 33,8 euro doba- 17x 33,8=574e -2609.75 PLN.
Cres AC Baldarin - 22,8 euro doba 17x22,8=387,97e -1764.08 PLN.
...


Liczyles tu sobie wedlug cennika na 2009?

Ile liczysz za 5-latke?

nasza ma nieco ponad 3 i czesto lapie sie chyba na darmowe czy jak to wyglada wedlug tego co wyczytaliscie w cennikach?

U nas raczej Baldarin odpada

Ulike to ja promuje od ladnych kilku lat kiedy to bylem zaskoczony wysokim standardem i spokojem :D . Ludzie, ktorzy za moja namowa tam pojechali z tego co wiem nie zaluja. poecam ten camp zarowno tu jak i na innych stronach w stulu fkk ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
jakie kempingi FKK polecacie? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone