Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakich firm mamy aparaty?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Jakiej marki Masz aparat?

Canon
248
31%
Olympus
118
15%
Panasonic
69
9%
Pentax
32
4%
Sony
169
21%
Inny
172
21%
 
Liczba głosów : 808

a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 17.02.2005 23:01

Jurek napisał(a):Obserwuję ten post cały czas ! Dużo tu nie pisałem bo jakoś nie miałem ochoty na tego typu dyskusję i w końcu postanowiłem się odkryć !!!!!!!!!!
Zdjęcia robię prawie od urodzenia! Ledwo zacząłem chodzić to już chodziłem za ojcem który robił wtedy fotki ZORKĄ 4. Na I komunię dostałem SMIENĘ 8, którą zrobiłem może jeden film bo i tak dalej chodziłem za ojcem a raczej za jego ZORKĄ . Zorkę dostałem w spadku po ojcu i fociłem nią do osiemnastego roku życia. Miałem osiemnaście lat i trafiłem do Moskwy. Tam w ramach handlu i wymiany handlowej miałem polecenie kupna jakiś tam drobiazgów i rosyjskich samowarów.
Wszedłem do wielkiego domu towarowego na Placu Czerwonym i zobaczyłem jego........ZENIT TTL !!!Był to rok 1979 chyba wiecie co to wtedy był za sprzęt ! Pomyślałem, może mnie wyrzucą z domu albo nie i wróciłem do domu z nówką ZENITEM i portkami pełnych strachu ! A że mamę miałem tolerancyjną poszło płazem. Tym ZENITEM fociłe do roku 1993. Przeszłem przez wszystkie rodzaje zdjęc ,slajdy i oczywiście miałem własną ciemnię z której to rzadko wychodziłem. W tym że roku wypatrzyłem LUSTRZANKĘ VIVITARA i niezły dodatkowy obiektyw 70-210. Był niezły, do roku 1996. Wtedy pojechałem do Niemiec z kolegą i starym zwyczajem musiałem wejść do sklepu foto! I wtedy zobaczyłem jego........NIKONA F70. Pocmokałem,pomacałem i za miesiąc na zasadzie importu prywatnego miałem go w domu, kosztował połowę sumy którą trzeba było wydać w kraju!!!!! Dokupiłem SIGMĘ 70-310 kultową lampę błyskową SB-26. Zrobiłem nim tysiące zdjęć !!!!!!! Oczywiście różne, reportażowe, wakacyjne, rodzinne,mam niezłą kolekcje gwiazd polskiej estrady, trochę polityków, Niezłe fotki Ojca Świętego ( był w Gnieźnie 2x)
"pozowała" mi nawet Jolanta Kwaśniewska !!! No i stało się nastała era cyfraków. Długo się broniłem przed nimi i wreszcie w 2003 podjąłem decyzję o kupnie takowego. Kupiłem wcześniej wspomnianego Fuji S5000.
Jak zwykle nie obeszło się bez cmokania i macania. Myślę jak na mojego pierwszego cyfraka biorąc moje doświatczenie focenia intuicja mnie nie zawiodła. Nie czytałem żadnych opisów, testów, porównań itp. Dla mnie są to artukuły tendencyjne pisane pod jakiegoś przedstawiciela konkretnej marki, z którym piszący ma jakiś interes i pisze pod tę markę ! Do fuji nie mam żadnych zastrzeżeń! Miał być takim zapasowym aparacikiem, bo nadal fociłem NIKONEM. I stało się !!!! Focenie cyfrowe nieźle mnie wciągło, że NIKON poszedł w odstawkę! Ale po jakimś czasie zacząłem tęsknić za lustrzanką!!! Jednak z nią czuję się o wiele lepiej, jakby nie było wszystkie moje doświadzczenia i latami gromadzona wiedza stała się bez użyteczna!!! I postanowiłem zakupić cyfrową lustrzankę. Sprzedałem fuji odkopałem trochę zaskórniaków, oczywiście słynny debet i od grudnia robię fotki NIKONEM D70. I czuje się tak jak bym nadal robił moim F70 i oto mi chodziło!!! Chciałem sprzedać F70, ale pomału myślę że go zostawię, przecie to mój ostatni analogowy aparat i jakby niebyło nie byle jaki!!! I dlatego pozwolę sobie nie zgodzić z opiniami kolegów z forum dotyczących opisów, porównań testów !!!!!!!
Dla mnie liczy się opinia praktykujących, ten slynny już sposób macania i czucia sprzętu. Wydaje mi się, że aparaty kupuje się według możliwości i wiedzy fotografującego, wszak fotograf robi zdjęcia. Wiem że wszyscy cromaniacy lubią focić i między innymi po to jadą do Chorwacji!!! Focenie to nic innego, tylko zabawa ze światłem a tam go nie brakuje!!!
Pozdrawiam i do zobaczenia wpierw na zlocie, potem na szlaku lub plaży w Chorwacji, oczywiście z aparatem na szyji obojętnie jakim, byle by pasował focącemu !!!!!!!!!!!! :lol:

No chyba macie mnie już dość :oops:

Fiu, fiu... Jurku!
To jest jak opowieść o ... pięknej kobiecie.
Widzę, że Ciebie to "rusza", bo tyle to chyba jeszcze TU nie napisałeś...
I to jest TO :D
Jestem pod wrażeniem :D
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 28.02.2005 15:25

Ja od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Olimpusa C-765 UZ. Robi fajne fotki! Polecam, a i 10x zoom optyczny często się przydaje. Do tego oczywiście statywik, dodatkowy akumulatorek, filtry: UV i Polarek + tulejka redukcyjna, 3 karty pamięci xD 128 MB, wodoszczelny worek, i duuuuuużo chęci do robienia fotek wokół siebie :P . Poza tym znajdę też dwa zenity 12xp, jakiś automacik ... Ale dopiero cyfrówka dała mi wolność fotografowania... Pozdrawiam ... :wink:
arten
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 08.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) arten » 18.03.2005 00:43

Olympus 5060 -goodna maszynka.Narazie czytam instrukcje obsługi (w pełnej wersji ok156 stron:-)))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2005 10:27

Od kilku dni - Konica Minolta A200.....jestem na takim etapie jak arten :D
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 18.03.2005 10:32

Arten, Slapol... wielkie gratulacje. Macie świetne modele aparacików, czekamy na fotki :D
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 19.03.2005 01:49

No Slapol ?? Pamiętasz kanapę i pogaduchy???? Nareszcie ktoś ( mam na myśli Ciebie) zrobi mi parę portretów !!!!!!!!! No przez ostatnich parę miesięcy paznałem parę osób które te potrety robiły !!!!!!!!!!!!!!!
Chłopaki róbcie tak dalej !!!!!!!!!!!!!!! Jestem pozytywnie nastawiony !!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2005 19:42

Jurek, jak mi pożyczysz swoje sprzęcicho to może jakiś portrecik Ci zrobię ... :lol: ...zawsze wolałem Twoją produkcję portretową....zrobiłeś mi kiedyś taką fajna fotkę z Leną... :wink:
Pozdrawiam i do zobaczenia!!!
Toma
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toma » 31.03.2005 09:46

Ja mam Olympusa C-4000 jestem z niego bardzo zadowolony!!!
admikiel
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 30.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) admikiel » 01.04.2005 11:10

Szkoda że można głosować tylko na jedną firmę, bo ja mam akurat kilka aparatów.
A tak swoją drogą to dziękuję Jurkowi za piękny nostalgiczny wywód na temat aparatów jego życia. Łezka mi się w oku zakręciła, bo sam przeszedłem drogę podobnych fascynacji, choć chyba trochę później.
Ciagle mam moje pierwsze aparaty: smienę i zorkę. Miałem potem dwa zenity: TTL i 11, a potem już przeszedłem na nowoczesne lustrzanki. Ostatnią lustrzanką analogową jaką miałem była minolta 505 (z zestawem kilkunastu obiektywów). Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na przejście na cyfrówkę i zakupiłem nikona D70 + 18-70 a ostatnio jeszcze obiektyw 75-300. Ma ten aparat sporo wad, ale ma i zalety - generalnie uważam że to dobry sprzęt. Za tydzień wypróbuję go w Chorwacji.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 01.04.2005 11:45

a ja od kilku dni jestm posiadaczem Pentaxa OptioMX4 fajny aparacik tylko teraz jestem na etapie studiowania instrukcji obslugi ale ze jestem poczatkujacym uzytkownikiem cyfrówki wiec jeszcze duuuuuuuzzzzoooo nauki przedemna.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 04.04.2005 11:06

cos tu cicho na tym foto-forum:) wszyscy chyba polecieli w plener wiosne lapac na klisze :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2005 20:35

...na matrycę Jacek... :lol:
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 05.04.2005 10:24

slapol napisał(a):...na matrycę Jacek... :lol:

soorki to te przesilenie wiosenne.
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 06.04.2005 09:47

Co prawda firmy nie zmienilem ale model tak.
Od wczoraj Cannona G5 zamieniłem na cyfrowa lustrzankę Cannon EOS 350D

Pozdrav
gladiatrix_24
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 04.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) gladiatrix_24 » 10.04.2005 16:50

NIKON D70
do ryzykownych wypadow Pentax OPTIO 330 GS
i stara minolta dynax 404si
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Jakich firm mamy aparaty? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone