Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakich firm mamy aparaty?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Jakiej marki Masz aparat?

Canon
248
31%
Olympus
118
15%
Panasonic
69
9%
Pentax
32
4%
Sony
169
21%
Inny
172
21%
 
Liczba głosów : 808

Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.12.2004 18:17

Cacon góra!

Plumek
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 09.12.2004 20:54

slapol napisał(a):Czciałbym spytać czy macie jakieś doswiadczenia dot. aparatu Cannon Power Shot Pro1 ? Będe wdzięczny za wszelkie uwagi.
Pzdr
slapol

PS. Info dla Volumena, Leo i innych , którzy mi radzili w tych sprawach....jeszcze sie nie zdecydowałem :cry:


Przyznam się szczerze, że na spotkaniu w Krakowie odrobinkę pobawiłem się nim, Ania mi na chwilkę użyczyła swojego Canona S1. I wiedziała co robi, bo aparacik jest zacny i robi wrażenie.
Ceny w Polsce są zabójcze jak na taką maszynkę, ale Allegro (ok. 1300 - 1500 zł), a przede wszystkim sklepy internetowe w USA (najtaniej znalazłem za 199$) ceny mają bardzo kuszące.
Najbardziej, obok megazoomu podabała mi się optyczna stabilizacja. W Chip Foto-video Digital nr 9(3)/2004 jest test aparatów ze stabilizatorami, Canon w warunkach polowych zrobił nieporuszone zdjęcie przy czasie naświetlania 2 sekundy! Jedyne, co może, aczkolwiek nie musi, przeszkadzac, to matryca - "tylko" 3,2 mln pixeli.

Pozdrawiam ciepło
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 09.12.2004 22:20

Slapolowi chodziło o Power Shot Pro1 a to już cena dwukrotnie wyższa i 8 megapikseli, gdy on zadał pytanie ja zaraz zabrałem się za przestudiowanie jego parametrów i stwierdziłem, że jeszcze długo będzie poza moim "zasięgiem" :( Z tego co zauważyłem w opisie chwalono za jakość jego standardowy obiektyw (z czerwonym paskiem co chyba ma oznaczać jego klasę). Jak dla mnie to niedościgłe marzenie i dobrze, że nie muszę wybierać wśród tej klasy aparatów, bo wierzę, że trudno będzie się zdecydować... życzę właściwej decyzji, której nie będziesz żałował.

Pozdrawiam
Józek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.12.2004 23:00

Tak dokładnie Joe o ten sprzęt mi chodziło. I nie tylko o te 8 mega, a o optykę, która ponoć jest b.dobra...ale co innego opisy, a co innego życie jak wiadomo. Już prawie byłem zdecydowany na nikona 8700 lub 8800, ale postudiowanie literatury i dotarcie do opinii osób hurtowo handlujacych tymi modelami odwiodło mnie od zakupu....narazie faworytem jest Cannon...do wakacji jeszcze trochę czasu zostało... :lol:
Pzdr
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 09.12.2004 23:11

Ale "ściemniłem" :oops: To chyba dlatego, że Canon Ani zrobił na mnie wrażenie.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.12.2004 23:17

Czerwony pasek na obiektywie to "oznakowanie" obiektywów profesjonalnych (klasy L): zazwyczaj ze stałym światłem i bardzo jasnych, a co za tym idzie - baaaardzo drogich. Jak się ma do tego obiektyw z Pro1 - nie mam pojęcia.
Ale... czy te 8 Mpix przekonałyby mnie do zakupu tego aparatu? Na pewno nie. Wybrałabym 6 Mpix 300D (co lustrzanka to lustrzanka).
No i można mięć duuuużo osprzętu ;)

Plumek

P.S. Volumen - bo TEN aparat może zrobić wrażenie ;) I wierz mi: jeśli nie lustrzanka - to Canon S1 IS ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.12.2004 23:25

Wiem Plumek, że lustrzanka to dobra rzecz (nie mylić z lustrzanką u...faceta :lol: :lol: ), ale dla mnie jest on trochę za duży...i nie tylko wymiarowo...także i ceną... :cry: Na dzień dzisiejszy można Power Shota Pro 1 kupić za 3000 .....a 300D...cały 1000 zł więcej.... :cry:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 10.12.2004 00:46

Ściślej mówiąc na Allegro 300D Kit stoi za 3200 w opcji kup teraz (nóweczka). Więc skoro byłeś przygotowany na 3 tysiaki za Pro 1, to... może warto się zastanowić? ;)
Sprawdziłam też Pro1 i... dech mi zaparło! TO kosztuje... 3500! I są tylko 3 sztuki..

Slapol! Ty się weź zastanów! ;)

Plumek
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 10.12.2004 01:22

A ja mam od ponad 2 lat skromniutki aparat CANON A-40 i na razie mi wystarczy. Teraz za tamte pieniądze można kupić o wiele lepszy i nowocześniejszy. Sprzęt dość szybko tanieje więc może za jakiś czas kupię coś innego lub poczekam aż sie zepsuje.
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 10.12.2004 11:06

A Canon może się długo nie zepsuć i wtedy z bólem serca będziesz musiał ten odstawić i kupić coś nowszego, albo... cieszyć z się nim dalej ;)

Plumek
Leo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 07.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leo » 11.12.2004 16:50

slapol napisał(a):Wiem Plumek, że lustrzanka to dobra rzecz (nie mylić z lustrzanką u...faceta :lol: :lol: ), ale dla mnie jest on trochę za duży...i nie tylko wymiarowo...także i ceną... :cry: Na dzień dzisiejszy można Power Shota Pro 1 kupić za 3000 .....a 300D...cały 1000 zł więcej.... :cry:

Witaj Sławku !!
Przed przesiadką z G5 na 300D również zastanawiałem się nad Power Shotem Pro 1 i to dość mocno - uwierz. Po dość wnikliwej analizie wybrałem jednak 300D - cóż, możliwość rozbudowy o inne akcesoria obiektywy, filtry, lampy itp. to tylko część argumentów. Po analizie opinii o PRO1 okazało się, a jest to bardzo prawdopodobne (niestety :cry: ) że ów aparacik jest wielkim niewypałem Canona. Obiektyw rzekoma "L-ka" okazał się chwytem marketingowym który z "L-ki" wziął czerwoną obwódkę choć fakt posiada soczewkę fluorytową oraz UD (obiektyw klasy "L" kosztuje minimum tyle co cały PRO1). Zdecydowanie namawiam na 300D choć nie jest to kompakt więc jest co nosić no ale jakość zdięć, szybkość pracy - to są argumenty!!!
Już teraz 300D z KIT-em kosztuje niecałe 4000 zł więc do wakacji jeszcze spadnie i będziesz mógł focić lustrem :wink:
Acha ..... jakby ci było mało to można wgrać oprogramowanie skrakowane przez pewnego rosjanina (odblokowuje pewne funkcje zablokowane przez CANONA) i mieć prawie 10D warty 2000 zł więcej :D :D :D - sam spróbowałem i było warto !!!!!
Pozdr
Leo
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 11.12.2004 21:10

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.12.2004 01:22

Dzięki Wam za opinie....zaczynam grać w totka...... :lol:
Pzdr
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 12.12.2004 10:38

slapol napisał(a):...zaczynam grać w totka...... :lol: Pzdr

Właśnie zagrałem :evil: :evil: i nadal będę szczęśliwym posiadaczem wynalazku o nazwie Trust 750 :cry: .
PASZCZAKI
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) PASZCZAKI » 12.12.2004 20:37

Witam Was,
Ja mam MINOLTĘ 9000 (niezniszczalna) , MINOLTĘ DYNAX 7,
żona OLYMPUS IS 3000, cyfra-SONY DSC-F 717.
Do tego jakieś 10 kg dodatków. Aaaaa i ultraszybka Yashica zoomtec 80 - też niezawodna (po 12tu latach nadal) :lol:
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Jakich firm mamy aparaty? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone