Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki aparat - proszę o radę.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2009 18:34

yahhoo napisał(a):na allegro do 1300zł ale same używki bez gwarancji, a jaki panas w podobnej cenie jest "następcą" tego F50 :) ,
dzięki @piter83pl za wskazówki ale jako zaczynający przygodę z fotografia nie porwę się jeszcze na lustrzankę,

Nie ma takiego :wink: :lol:
Nie wiem czy jednak nie lepiej odkładać i kupić lustro.
A z drugiej strony czego nie umiem to aparat sam nie zrobi więc uczę się cierpliwie dalej i cieszę z coraz większej ilości ciekawych zdjeć.
Poczytaj tu:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=6201
yahhoo
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahhoo » 28.08.2009 10:23

A jeśli lustro to w podobnych pieniądzach jakie i z jakim obiektywem, najlepiej żeby nie przekroczyć 1500 złociszy :D, jestem kompletnym laikiem także moje pytania mogą wydawać się śmieszne fachowcom.
A i jeszcze jedno pytanko czy zdjęcia robione panasem FZ28 są sporo lepsze jakościowo od robionych TAKIM olimpusem ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 28.08.2009 11:21

Witaj jahhoo.
Podsyłam ci jeszcze linki do www.optyczne.pl i www.fotopolis.pl
Najlepiej tam poszukaj opinii użytkowników.
Jeśli czujesz, że fotografia może cię wciągnąć, to jednak lepiej lustrzanka.
Poszukaj używanych olympusów E-520.
Są osiągalne w zakładanym przez ciebie pułapie cenowym.
Na allegro z przyzwoitym obiektywem kitowym kosztują od 1600 zł.
Olympusy nie są tak duże jak inne lustrzanki (system 4:3), a jak cię wciągnie to masz możliwość rozbudowy zestawu.
Pamiętaj o filtrach. Na optyczne pl. i fotopolis.pl wszystkiego się dowiesz.
Lepiej poczytać samemu.

Jestem amatorem i jakiś czas temu miałem ten sam dylemat.
Wsześniej używałem kompakta i pewnego dnia po kolejnym oglądnięciu zdjęć powiedziałem dość. Kupiłem olympusa ze względu na rozmiary, jakość wykonania i jakość podstawowego obiektywu. Nawet nie sądziłem jak to wciąga. Nie żałuje podjętej decyzji. oczywiście olympus E-520 ma też swoje wady, ale poczatkującemu nie przeszkadzają. Szybkość atofokusa, szumy przy większych czułościach ISO. W porównaniu z kompatem to i tak jest przepaść.

Pozdrawiam i życzę pzryjemnej lektury.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.08.2009 11:59

Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Co kupić? Kodak Easyshare Z980(?)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.10.2009 11:02

Witam
Powoli przymierzam się do kupna nowego apratu i tak po szperaniu, czytaniu i porównywaniu stanęło w końcu na aparacie Kodaka Easyshare Z980. Tutaj torchę o tym aparacie i jeszcze tu.
Brałam jeszcze pod uwagę apart Canona Powershot SX20. Mały przegląd możliwości jest tutaj

Czytałam, szukałam, ale i tak postanowiłam o radę poprosić Naszych croplowych znawców fotografii, których jest nie mało ;)

Warto zapłacić tyle za taki aparacik? Kodak? Canon? A może poradzicie coś innego? Zależy mi na porządnym sprzęcie, nie lustrzance, z dobrym zoomem :)
enti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) enti » 19.10.2009 11:10

Witam zastanawialem sie nad SX20 i SX1 ale zakupilem aparat marki sony modle DSC - HX1 mialem go w chorwacji robi niesamowite zdjecia posiada optyke sony z serii G najwyzszej klasy , matryce CMOS uzywana w lustrzankach oraz bardzo ciekawy tryb panoramiczny. nie jestem specem od robienia zdjec ale jestem z niego zadowolony . wpisz sobie na youtubie . sony hx1 , sx1 albo canon sx 20 jest duzo ciekawych testow itp
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.10.2009 11:27

Dzięki zaraz podpatrzę co tam pokazują.
Znajomy poleca jeszcze coś takiego
http://www.optyczne.pl/97.1-Test_aparat ... 4%99p.html
I teraz to już w ogóle nie wiem ;)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.10.2009 12:16

Fajne są te wątki :lol: ale rozumiem :wink:

Roksa - gdybym kupował dziś kompakt dla siebie to pewnie wziąłbym Canona G10/11 - za dobrą optykę i matrycę (jak na tę klasę) i tryby manualne. No i jeszcze za ergonomię - dobrze leży w łapce a i do kieszeni wlezie... i nic nie wystaje :wink: .

Fudżiki też są fajne - dają radę.

Ponieważ jestem w tej materii dziwakiem :mrgreen: - moją opinią za bardzo się nie sugeruj.

PZDR

PS
Czego nie kupisz od wiodących producentów - będzie dobre. Więc generalnie luz :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.10.2009 13:13

Rafał K napisał(a):wziąłbym Canona G10/11 - za dobrą optykę i matrycę (jak na tę klasę) i tryby manualne. No i jeszcze za ergonomię - dobrze leży w łapce a i do kieszeni wlezie... i nic nie wystaje :wink:


Cena trochę przeraża. za drogi jak na moją kieszeń. Średnia cena to około 2 tys. :roll:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.10.2009 16:06

G10 widziałem za chyba 1750 zł w fotoplusie w Krakowie - możesz rzucić okiem na stronkę - www.(...).pl

PZDR

PS
Oczywiście nie namawiam :lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.10.2009 17:49

Mam wielką prośbę!

Czy ktoś może podać mi argumenty przemawiające za tym, żeby NIE kupować Fuji Finepixa s 1500?
Jestem już prawie zdecydowany, ale może o czymś nie wiem?
Z góry dziękuję.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.10.2009 18:23

jan_s1 napisał(a):Mam wielką prośbę!

Czy ktoś może podać mi argumenty przemawiające za tym, żeby NIE kupować Fuji Finepixa s 1500?
Jestem już prawie zdecydowany, ale może o czymś nie wiem?
Z góry dziękuję.


Kiedy widzę takie zdjęcie jestem za, niestety inne zdjęcia mnie rozczarowują np to.
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 23.10.2009 18:24

pocztaj sobie recenzje i wlącz porównywarkę na tej stronie

http://www.recenzje.net.pl/
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.10.2009 19:20

Dziękuję za uwagi.
Przeglądam te tematy już trzeci dzień i mam niezły mętlik, tym bardziej, że nie znam się na tym. Ale ten fuji ma to, na czym mi zależy i jak na razie nie widzę przeciwwskazań.
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 24.10.2009 09:06

Jeśli zależy ci na szybkim ostrzeniu, np. sport, to możesz o tym zapomnieć. To chyba jedyne przeciwwskazanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jaki aparat - proszę o radę. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone