Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2010 16:11

Powiem tak.
W Cro I raz byłem w 1998 z papierową. Nastepny raz, co roku, od 2003.
Dopiero w 2006 zanabyłem 276C Garmina.
Tak więc, bez przesadyzmu; na papierze da się jeździć...

A na marginesie wadliwego? Garmina, trza bylo do piotra do Szczecina dzwonić, dlaczego sie wiesza.
Firmware było skopane, ot co...
Windowsy sie Wam nigdy nie wieszaly, niebieskich ekranów nie bylo???? :roll:


:wink:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 08.04.2010 17:21

Kazda mapa ma jakieś braki.Dla zwolenników Adria route polecam wpisać adres z tego linku forum/viewtopic.php?t=27200
cytat z tego linku-Jezeli chodzi o adres to taka cikawostka na mapie garmina City navigator europe 2010.3 jest a na mapie garmina Adria Route 3.0 nie ma .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2010 17:25

Używaj języka za przewodnika... 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.04.2010 18:12

FUX napisał(a):Używaj języka za przewodnika... 8)

A "rencami" można ...? :wink:
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 08.04.2010 18:36

jarku007 napisał(a):Faktycznie głupia sprawa ,a raczej wadliwe urządzenie bądź nawet cała seria skoro wymieniali kilka razy. Co na to serwis ?. Znaleźli przyczynę takich anomalii w Garminie ?.


Serwis nie potrafił sobie z tym poradzić - poprostu dawali nastepne :?. Ostatnia 865-kę oddałem do sklepu własnie dlatego, że trzymali prawie miesiac i nie potrafili powieć w czym rzecz (np pojawiało sie uparcie trzydzieści kilka dodanych punktów własnych, które po usunieciu z powrotem zaśmiecały pamieć + inne dolegliwosci opisane w cytowanych wątkach).

FUX napisał(a):A na marginesie wadliwego? Garmina, trza bylo do piotra do Szczecina dzwonić, dlaczego sie wiesza.
Firmware było skopane, ot co...


Piotr podsyłal mi kolejne urządzenia (rozmawiałem osobiście). Niestety nic to nie pomogło. Poza tym jesli czytasz regularnie GARNIAKA to wiesz ze w GARMINIE sypie sie soft właściwie we wszystkich modelach poza najprostszymi. Pytałem speców stamtąd co kupić - nie dostałem żadnej odpowiedzi poza sugestia na temat najprostszych urządzeń serii 2xx

Pozdr
IR
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 02.05.2010 22:52

piotr_jazz napisał(a):Proszę o poradę jaką nawigację najlepiej jest zakupić , aby nie mieć problemów w Chorwacji po zjechaniu z autostrady?


Od kilku lat mam TomTom'a ONE XL dwa razy byłem z nią w Chorwacji i jakoś mnie nie zawiodła chodź pokrycie według producenta to ok 42% Znajduje adresy i bezproblemowo pozwala poruszać się po miasteczkach i drogach Chorwacji.
Gdyby ktoś miał problemy z TT proszę pisać na PW a pomogę :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.05.2010 07:29

Wczoraj ze względu na tzw. zabicie czasu, szwędałem się po sklepach. Trafiłem również do Media Mark (mieli niedziele bez Vat-u).
Z uwagi że nie posiadam nawigacji, zatrzymałem sie w dziale z nawigacją. Rozmawiam ze sprzedawcą na zasadzie "ON zachala a ja neguję".
Młody facet (+-25 lat), .... powiedział kierownikowi, że jeżeli coś sprzedaje to musi wiedzieć co. Uzyskał zgodę, że każdy model którym handlują ( maja tego sporo) wyprobuje osobiście.
Jego zdaniem ..... jeżeli chcesz dobre urządzenie to tylko Navigon lub Navroad.
Z tego co pamiętam ..... Goclever ( słaby jak cholera), Mio ( nie za bardzo), Garmin ( na kolana nie powala), Tom Tom ( średni ale zatrzymał się w miejscu), .....

Nawigacji oczywiście nie kupiłem. :lol: Nie wiem do czego jest mi potrzebna.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 03.05.2010 08:38

a jak się Tomtoma mapa na Iphone sprawuje na Cro, może ktoś wie??
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 03.05.2010 09:15

woka napisał(a):Nawigacji oczywiście nie kupiłem. :lol: Nie wiem do czego jest mi potrzebna.


Powiem tak jeśli kupujesz nawigację tylko po to by korzystać z niej jeżdżąc tylko po własnym mieście, to rzeczywiście do niczego ci się nie przyda bo rzadko poprowadzi cię tak jak ty byś sam pojechał (skróty, wąskie uliczki itp) i każdy powie że navi jest do d..... bo poprowadziła na około.
Ale jak już jedziesz do miasta którego nie znasz wtedy dopiero przekonujesz się ile tak naprawdę nawigacja zaoszczędziła ci czasu i nerwów, bo nie szukałeś adresu, nie skręciłeś gdzie nie powinieneś, nie pytałeś się co skrzyżowanie przypadkowych ludzi "Przepraszam nie wie pan gdzie jest adres..." Z navi jedziesz bezpośrednio pod konkretna ulice i numer budynku.
Zaoszczędzony czas i nerwy bezcenne. To co napisałem tyczy się też oczywiście tras, nie wertujemy mapy i zastanawiamy się czy to akurat ten zjazd tylko jedziemy jak po sznurku.

a jak się Tomtoma mapa na Iphone sprawuje na Cro, może ktoś wie??


Z tego co wiem na 100% żeby działało musi być iphone odblokowany.
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 03.05.2010 09:41

Bodzioch Marek napisał(a):a jak się Tomtoma mapa na Iphone sprawuje na Cro, może ktoś wie??


Ona się wogóle nie za bardzo sprawuje. I jeszcze na dodatek ten debilowaty podział na dwie aplikacje: Eastern i Western Europe, za które płaci się osobno. Najlepszy jak do tej pory jest Navigon i cenowo i jakościowo. Nie do pobicia. Najnowsza wersja to 1.5.1. Polecam olać TT i "zamontować" Navigona.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 03.05.2010 09:51

Od dwóch lat jeżdżę na Gocleverze (jakiś stary model - 4330A) oraz na chorwackiej mapie. VIA GPS 3.0. Ta mapa jest dedykowana dla urządzeń Goclever, w Polsce wcale nie odstaje od AM- (dostawcą dróg jest e-mapa), natomiast w Europie Tele-Atlas i da się na tym jeździć bez problemu.

Można zakupić mapę bezpośrednio w autoryzowanym serwisie Goclever - http://www.goclever.net/pl/news/76-updatepl.html

Wersja Box na Polskę z marca 2010 kosztuje 75 zł :)
na Europę - ostatnia jest z grudnia 2009 - 175 zł

Polska ma darmową aktualizację na rok.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 03.05.2010 10:03

Seavolv napisał(a):
woka napisał(a):Nawigacji oczywiście nie kupiłem. :lol: Nie wiem do czego jest mi potrzebna.


Powiem tak jeśli kupujesz nawigację tylko po to by korzystać z niej jeżdżąc tylko po własnym mieście, to rzeczywiście do niczego ci się nie przyda bo rzadko poprowadzi cię tak jak ty byś sam pojechał (skróty, wąskie uliczki itp) i każdy powie że navi jest do d..... bo poprowadziła na około.
Ale jak już jedziesz do miasta którego nie znasz wtedy dopiero przekonujesz się ile tak naprawdę nawigacja zaoszczędziła ci czasu i nerwów, bo nie szukałeś adresu, nie skręciłeś gdzie nie powinieneś, nie pytałeś się co skrzyżowanie przypadkowych ludzi "Przepraszam nie wie pan gdzie jest adres..." Z navi jedziesz bezpośrednio pod konkretna ulice i numer budynku.
Zaoszczędzony czas i nerwy bezcenne. To co napisałem tyczy się też oczywiście tras, nie wertujemy mapy i zastanawiamy się czy to akurat ten zjazd tylko jedziemy jak po sznurku.

a jak się Tomtoma mapa na Iphone sprawuje na Cro, może ktoś wie??


Z tego co wiem na 100% żeby działało musi być iphone odblokowany.
chodziło mi raczej o to jak z mapami i pokryciem na południe od PL. Sprawdzałem na kumpla iphone przed wczoraj i wczoraj na trasie Wad- okolice Prudnika (na opolszczyźnie) i porównywałem go z garniakiem nuvi300 którego mam od 2007 i mapy nie zmieniałem. Już po 20km w Babicach garmin w lewo iphone w prawo. Pojechalem za Garniakiem, własną wiedzą i upodobaniami (tomtom wówczas skorygował i odjął minutę od czasu dojazdu). Potem już równo i tylko garmin podawał 7 minut dłuższy czas jazdy. Przed dojazdem do Jarnołtówkana jakies 3km przed iphone podał że dojechałem (droga się skończyła) :roll: garniak doprowadził do wioski bez problemu.
Poza tym: na iphonie ładniej, bardziej kontrastowo wyswietlanie ,jednak ciut mniejsze i brak możliwości podglądu skali mapy, konieczność ręcznej zmiany na tryb dzienny-nocny. Zalety w stosunku do garniaka: mam go zawsze ze sobą w jednym urządzeniu, za 89E mam mapy PL i większej części EU. Wady: gdy ktoś dzwoni navi się wyłącza (co za granicą nie przeszkadza bo można tryb samolot lub wyciągnąć kartę), nieco mniejszy wyświetlacz i konieczność dokupienia dobrego uchwytu z ładowarką a to dodatkowe 150zł.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 03.05.2010 10:38

Pepe12345 napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):a jak się Tomtoma mapa na Iphone sprawuje na Cro, może ktoś wie??


Ona się wogóle nie za bardzo sprawuje. I jeszcze na dodatek ten debilowaty podział na dwie aplikacje: Eastern i Western Europe, za które płaci się osobno. Najlepszy jak do tej pory jest Navigon i cenowo i jakościowo. Nie do pobicia. Najnowsza wersja to 1.5.1. Polecam olać TT i "zamontować" Navigona.


Ja u siebie mam zainstalowaną mapę Europe która obejmuje całą Europę w tym Chorwację i Polskę
Kod: Zaznacz cały
# kraje w pełni pokryte (99,9%): Andora, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy i Wyspy Kanaryjskie.
# kraje częściowo pokryte: Grecja (84%), Turcja (63%), Rosja (33%), Bułgaria (54%), Łotwa (63%) i Chorwacja (42%, włącznie z obszarami głównych miast i wybrzeży)

Więc nie wiem skąd te informacje że jest tylko podział na wschód i zachód Europy wszystko zależy od wersji map.

chodziło mi raczej o to jak z mapami i pokryciem na południe od PL.

Ja tu bardziej patrzył bym nie na urządzenie a na wersję map która jest zainstalowana w danym urządzeniu TomTom ma obecnie dostępne mapy w wersji 845.xxx i te będą najdokładniejsze.
Sprawdź jakie miał zainstalowane mapy i navcore na tym iphone?

Ogólnie mapy do TomToma z IQ mogą wyznaczyć dwie zupełnie inne trasy w zależności od godziny w której chcemy przejechać daną trasę, TomTom gromadzi dane o korkach a poprzez TTHome pobierasz je do swojego urządzenia i na tej podstawie wyznacza najbardziej optymalną trasę. Ta sama trasa a różnych porach dnia może wyglądać zupełnie inaczej

Europie Tele-Atlas chyba należy do TomToma :D
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 03.05.2010 10:59

mówią, że tomtom na iphone bije na łeb Navigona..??
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 03.05.2010 11:39

Polecam A.M 6.2 mapy a marca 2010.
Jeżeli inne mapy mają W Chorwacji miasto Tucepi z drogami to są OK.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone