Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2010 15:25

krutom napisał(a):Od tego roku obiecują aktualizacje map aż 6 razy.


Może i obiecują 6 aktualizacji ale to będą jak zawsze głównie poprawki w samym programie, same drogi zaktualizują może 2 razy :idea:
Przecież nikt tak szybko nie buduje dróg żeby co 2 m-ce powstawały nowe odcinki.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.04.2010 19:18

Biorąc pod uwagę całą Europę objętą AutoMapą - zakładam, że jakiś nowy odcinek raz na dwa miesiące będzie na pewno. Natomiast nie chodzi li tylko o same nowe drogi - bardzo liczą się również błędy w AM wykryte i prawidłowo zgłoszone przez użyszkodników - tutaj częsta aktualizacja jest nie do przecenienia.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 01.04.2010 19:34

Ponadto istotne są także remonty, zwłaszcza te długie. W aktualnych mapach dany odcinek jest wtedy blokowany (jśli jest nieprzejezdny).
Wersje 6.0, 6.1, 6.2 ukazały się w ciagu 5 miesięcy. W każdej była aktualizacja sytuacji drogowej koło Krakowa i w Krakowie. Nowy odcinek autostrady, wyremontowane i otwarte po długiej przewie odcinki dróg lokanych. Poprawiono też sporo błędów na mapach. Jak widać zmian sporo i to tylko w okolicy, w której ja się poruszam i mogłem sprawdzić stan faktyczny i ten na mapach.

Tak więc im wiecej aktualizacji tym lepiej.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2010 11:27

Ok, jeżeli za aktualizację bierzemy poprawianie własnych błędów to AM powinna to robić częściej :wink:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 06.04.2010 20:33

Ostatnia mapa garmina city navigator europe 2010.3 ma b.duże pokrycie :lol:
jarku007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarku007 » 07.04.2010 09:27

jasio napisał(a):Ostatnia mapa garmina city navigator europe 2010.3 ma b.duże pokrycie :lol:
    Pisaliśmy już o tym, choćby tutaj.
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 08.04.2010 12:50

Ja używałem GARMINA
Niestety NIE POLECAM :!:

Miałem model 860t i 865t - wymieniane klilka razy i w końcu zwrócone do sklepu. Bardzo zawodne na trasie (zawiesza się).

Moje przygody z garminem opisane są na
http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=5000
http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=5970

taki widoczek jak poniżej - niestety był standardem - MAPA SIĘ SKOŃCZYŁA
:lol:

Obrazek

Szukałem nawet czegoś innego ze stajni Garmina ale użytkownicy polecali jedynie NAJPROSTSZE MODELE. Wszystkie inne powodują nieustajace problemy (szukajcie informacji na forum GARNIAKA - jest o czym czytać)

Uzywałem również Beckera 201 i jest to o niebo lepsze i stabilniejsze urządzenie (porównanie http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?f=32&t=6407)

Mapy te same (NAVTEQ) jednak dużo stabilniejsze i wytycza np 4 propozycje trasy (szybką, optymalna itp)

Inne ciekawostki z GARNINA 860 potem 865

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

SONY jedzie Al. Waszyngtona a GARMIN obok
Obrazek :lol: :lol: :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.04.2010 13:16

Może to przez Pekin, albo cieki wodne? :wink:

Przy tej ilości elektroniki w Śródmieściu, to mi nawet pilot od alarmu głupieje,
a co dopiero takie skomplikowane urządzenie :D :D :D
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 08.04.2010 13:26

Żeby nie było wątpliwości - na fotce sa DWIE nawigacje
I TYLKO GARMIN MA PROBLEM
Niestety

IR
jarku007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarku007 » 08.04.2010 15:39

irko napisał(a):...Miałem model 860t i 865t - wymieniane klilka razy i w końcu zwrócone do sklepu. Bardzo zawodne na trasie (zawiesza się)...
    Faktycznie głupia sprawa ,a raczej wadliwe urządzenie bądź nawet cała seria skoro wymieniali kilka razy .
    Co na to serwis ?. Znaleźli przyczynę takich anomalii w Garminie ?.
    Powiem szczerze, że swojego nuvi model 760 mam od stycznia 2008 roku (koszt wtedy 1799 zł) i jak do tej pory sprawuje się doskonale a europy trochę już zwiedził ( odpukać puk,puk :) ) .
    A co na to fachowcy z garniaka ( Alf/red/,frasun,Pouch-x) - może oni znajdą przyczynę tych zachowań .
    Rozumiem że się zraziłeś do Garmina - a szkoda to jest naprawdę bardzo dobry sprzęt .
    Pozdrawiam .
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.04.2010 16:02

irko napisał(a):... DWIE ...I TYLKO GARMIN MA PROBLEM

Słyszę, słyszę ... :wink:

A to nie jest czasem tak, że masz urządzenie, mapę i satelitę?
W sumie też bym się zraził do sprzętu, gdyby mi się tak psuł, ale, tak na zdrowy rozum,
pytam, bo może mi się to przydać, czy mapa z Garmina na Sonym zachowuje się poprawnie?

Jak na razie, sprawdzało mi się, że w Polsce - AutoMapa, a w Europie - iGo,
chociaż, jak się zapomniałem, i jechałem na AutoMapie - też było dobrze,
nawet na wersji 5.5.0 bodajże, bez względu na czym były zainstalowane.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.04.2010 16:14

Szwagier kupił Garmina. Nie słuchał, że albo Automapa, albo Igo.
Poszedł do sklepu i powiedział, że chce najlepszy, no to mu sprzedali. Wprawdzie nie zawiesza się, ale za to za aktualizacje musi płacić jak za nowe mapy. Na stronie garmina 150 USD. Paranoja.
Do tego dokładność map. Sprawdzalismy małe miejscowości w okolicach Zadaru. W Automapie jest sieć uliczek, z nazwami, w Garminie kilka, często bez nazw, albo tylko kropka z nazwą miejscowości.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2010 16:27

krutom napisał(a):Szwagier kupił Garmina. Nie słuchał, że albo Automapa, albo Igo.
Poszedł do sklepu i powiedział, że chce najlepszy, no to mu sprzedali. Wprawdzie nie zawiesza się, ale za to za aktualizacje musi płacić jak za nowe mapy. Na stronie garmina 150 USD. Paranoja.
Do tego dokładność map. Sprawdzalismy małe miejscowości w okolicach Zadaru. W Automapie jest sieć uliczek, z nazwami, w Garminie kilka, często bez nazw, albo tylko kropka z nazwą miejscowości.

W Cro jeździ sie na adria Route... :wink:
jarku007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarku007 » 08.04.2010 16:47

Przeleciałem oba linki i cieszę się że w styczniu 2008 nie było jeszcze tych modeli ( 860 i 865 ) bo pewnie bym któryś z nich kupił .
jarku007 napisał(a):...a raczej wadliwe urządzenie bądź nawet cała seria...
    Miałem jednak rację że z tą serią jest coś nie tages .
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.04.2010 17:07

FUX napisał(a):
krutom napisał(a):Szwagier kupił Garmina. Nie słuchał, że albo Automapa, albo Igo.
Poszedł do sklepu i powiedział, że chce najlepszy, no to mu sprzedali. Wprawdzie nie zawiesza się, ale za to za aktualizacje musi płacić jak za nowe mapy. Na stronie garmina 150 USD. Paranoja.
Do tego dokładność map. Sprawdzalismy małe miejscowości w okolicach Zadaru. W Automapie jest sieć uliczek, z nazwami, w Garminie kilka, często bez nazw, albo tylko kropka z nazwą miejscowości.

W Cro jeździ sie na adria Route... :wink:


Nie przesadzajmy, Automapa, czy Igo spokojnie wystarczą. W tym roku przetestuję Automapę w wersji 6.3 lub 6.4 - zobaczymy czy zdążą. Ale jak bedą mieli takie tempo jak do tej pory to pewnie tak.
Opiszę wrazenia po powrocie (w sierpniu).

Pozdrawiam serdecznie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone