Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 07.05.2014 10:08

komary pal licho, jakieś psikadła i da się żyć
ale te osy doprowadzają mnie do rozpaczy, nie da się normalnie zjeść, zwłaszcza dzieciaki mają problem, każe z nas praktycznie zaliczyło strzała, a moja biedna córcia miała wyjątkowego pecha w zeszłym roku i kilka razy ją osa dziabnęła, krzyk na pół wsi :roll: potem już bez cebuli się nie ruszałam :wink:
mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej :twisted:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.05.2014 10:25

ita napisał(a):komary pal licho, jakieś psikadła i da się żyć
ale te osy doprowadzają mnie do rozpaczy, nie da się normalnie zjeść, zwłaszcza dzieciaki mają problem, każe z nas praktycznie zaliczyło strzała, a moja biedna córcia miała wyjątkowego pecha w zeszłym roku i kilka razy ją osa dziabnęła, krzyk na pół wsi :roll: potem już bez cebuli się nie ruszałam :wink:
mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej :twisted:

Moim zdaniem im mniej się na osy zwraca uwagę i mniej panicznie zachowuje, tył łatwiej z nimi żyć :) Bo pozbyć sie ich nie da. Przy robieniu gavuni załapałem sie na podwójny strzał w to samo miejsce na dłoni :) Woda morska pomaga ;)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 07.05.2014 11:46

Bocian napisał(a):Moim zdaniem im mniej się na osy zwraca uwagę i mniej panicznie zachowuje, tył łatwiej z nimi żyć :) Bo pozbyć sie ich nie da. Przy robieniu gavuni załapałem sie na podwójny strzał w to samo miejsce na dłoni :) Woda morska pomaga ;)

wiemy, tłumaczymy dzieciakom, że mają nie machać łapami, ale nie da się jeść jak Ci osa siada na szyneczkę ;)nadepnięcie na plaży na kamieniach, przyduszenie ręką ma materacu w wodzie, wtedy osy nie widać, robi się jej krzywdę a ona wiadomo gryzie/żądli. Nie winię jej za to, ale mogły by się trzymać od nas z daleka :wink: , mnie ugryzła jak piwa broniłam :evil:
woda morska nie pomaga, szczypie ;) cebula pomaga :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.05.2014 13:16

Najlepiej pomaga cebula w morzu :)
My dajemy osom spokojnie uciąć kawałek wędliny i wystartować jak bombowiec :)
Jeszcze nie poznałaś co to znaczy oganiać sie od os jeśli nie czyściłaś ryb na plaży :)
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 22.05.2014 13:45

Przyznam szczerze, że i ja i moja pociecha (6 lat) jesteśmy "wyjątkowo" lubiani przez wszelkie dziadostwo typu meszki i komary i jedyny skuteczny w naszym przypadku i w miarę odstraszający jest stosunkowo dostępny na rynku Bros Max - zamiennik amerykańskiej Mugga. W sumie jest to ten sam skład - DEET 30% - najwyższy z możliwych na rynku komercyjnym. Nie chcę być posądzony o jakąś kryptoreklamę, ale innych zamienników o takim składzie na rynku polskim nie ma. Ostatnio widziałem ilości hurtowe w Casto..., a mniejsze w Brico... Każdy stosuje to co mu służy :mrgreen:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 22.05.2014 13:57

konopackir napisał(a):Przyznam szczerze, że i ja i moja pociecha (6 lat) jesteśmy "wyjątkowo" lubiani przez wszelkie dziadostwo typu meszki i komary i jedyny skuteczny w naszym przypadku i w miarę odstraszający jest stosunkowo dostępny na rynku Bros Max - zamiennik amerykańskiej Mugga. W sumie jest to ten sam skład - DEET 30% - najwyższy z możliwych na rynku komercyjnym. Nie chcę być posądzony o jakąś kryptoreklamę, ale innych zamienników o takim składzie na rynku polskim nie ma. Ostatnio widziałem ilości hurtowe w Casto..., a mniejsze w Brico... Każdy stosuje to co mu służy :mrgreen:

dobrze wiedzieć, dzięki :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.05.2014 14:45

ita napisał(a):
konopackir napisał(a):Przyznam szczerze, że i ja i moja pociecha (6 lat) jesteśmy "wyjątkowo" lubiani przez wszelkie dziadostwo typu meszki i komary i jedyny skuteczny w naszym przypadku i w miarę odstraszający jest stosunkowo dostępny na rynku Bros Max - zamiennik amerykańskiej Mugga. W sumie jest to ten sam skład - DEET 30% - najwyższy z możliwych na rynku komercyjnym. Nie chcę być posądzony o jakąś kryptoreklamę, ale innych zamienników o takim składzie na rynku polskim nie ma. Ostatnio widziałem ilości hurtowe w Casto..., a mniejsze w Brico... Każdy stosuje to co mu służy :mrgreen:

dobrze wiedzieć, dzięki :D


Dzięki ja też się zaopatrzę Brico mam rzut beretem, no może 2 rz :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.05.2014 14:45

ita napisał(a):
konopackir napisał(a):Przyznam szczerze, że i ja i moja pociecha (6 lat) jesteśmy "wyjątkowo" lubiani przez wszelkie dziadostwo typu meszki i komary i jedyny skuteczny w naszym przypadku i w miarę odstraszający jest stosunkowo dostępny na rynku Bros Max - zamiennik amerykańskiej Mugga. W sumie jest to ten sam skład - DEET 30% - najwyższy z możliwych na rynku komercyjnym. Nie chcę być posądzony o jakąś kryptoreklamę, ale innych zamienników o takim składzie na rynku polskim nie ma. Ostatnio widziałem ilości hurtowe w Casto..., a mniejsze w Brico... Każdy stosuje to co mu służy :mrgreen:

dobrze wiedzieć, dzięki :D


Ja też kupię, dzięki :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 22.05.2014 17:49

Na komary, muchy i inne tego typu ustrojstwa polecam czystek. To takie zioła smakujące jak herbatka zielona. Trza to pić przez jakiś czas, a najlepiej zrobić mocny wywar i sie smarować od czasu do czasu. Nic nie pomogło mi jeszcze lepiej niż to. W zeszłym roku żaden komar nie podleciał do mnie. W każdym sklepie zielarskim powinno być.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2014 17:51

AdamBeata napisał(a): W zeszłym roku żaden komar nie podleciał do mnie.

A jak z ludźmi? :lol:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 22.05.2014 17:54

Nie wiem jak inni, ale moja ukochana się kleiła do mnie przez cały wyjazd :)
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 22.05.2014 17:57

Jakie komary? To nie Polska...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2014 17:57

AdamBeata napisał(a):Nie wiem jak inni, ale moja ukochana się kleiła do mnie przez cały wyjazd :)

Gratuluję/współczuję***
:)

























***niewłaściwe skreślić :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2014 17:58

Doman73 napisał(a):Jakie komary? To nie Polska...

Rzeczywiście, tam są komarci :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: jak tam z komarami ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 22.05.2014 18:02

Bocian napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Nie wiem jak inni, ale moja ukochana się kleiła do mnie przez cały wyjazd :)

Gratuluję/współczuję***
:)

To jedyne dwa tygodnie w roku kiedy jesteśmy całkiem sami więc wybieram "gratuluję" :)























***niewłaściwe skreślić :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Komary - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone