Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria i Wenecja 2007-Italiano

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 17.10.2008 22:08

Mea culpa nie znam się na fotografii(niestety :( ).Tak naprawdę aparat kupiłem sobie praed wyjazdem w 2007 roku i przeczytałem tylko jego instrukcję obsługi. Nie zabardzo rozumiem pojęcia typu: przesłona, czułość, balans bieli... .Jak znajdę chwilę to poczytam jakieś mądre książki o sztuce fotografii. Właściwie to używałem tego aparatu może przez te 2 lata z 5 razy. Nawet nie wiem czy jest dobry (Lumix DMC-FZ8) .Ważne że jeszcze robi zdjęcia bo w 2008 fotografowałem sobie morze ale po pewnym czasie postanowiłem sfotografować plaże od strony morza , no jak to w chorwacji na kamenistym dnie potknąłem się i usiadłem z aparatem w morzu. Na szczęście było to 2 dni przed wyjazdem ale przestał działać .Naprawiłem go dopiero w Polsce :D
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 17.10.2008 22:39

Obrazek
Pałac dożów od strony laguny
Obrazek
okładzina Katedry św. marka zrabowana przez wenecjan w konstantynopolu
Obrazek
Grande Canale przed zachodem słońca
Obrazek
i opuszczamy Wenecję widok na Mestre od strony wenecji z parkingu Tronchetto
Obrazek
powoli wracamy do Umag -Triest nocą.Włosi trasę oznaczyli tylko do Triestu ale już jak się wydostać z miasta do Słoweni było dla nich mniej istotne :D
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 17.10.2008 22:50

Powoli pogoda zaczęła się pogarszać ale na morzu pojawiły się przynajmniej większe fale i pobrodzić też jeszcze było można :D
Obrazek
Obrazek
wybrzeże w okolicy Opatiji-Istria pod koniec pażdziernika
Obrazek
wieczór w okolicy Jadranovo
Wycieczka do Plitwickich Jezior była pomysłem mojej narzeczonej .Ja średnio przepadam za "taką zieloną przyrodą" a nawet w momencie wyjazdu miałem już dość przyrody na codzień w pracy i brakowało mi "lini prostych i ociosanych kamieni cywilizacji". Jednak Plitwice były strzałem w 10 pomimo deszczu który nas tam spotkał. Teraz jak patrzę na te zdjęcia(pomimo ich amatorskiego charakteru :D )wydaja sie bardziej urokliwe i tajemnicze niż te wykonane w środku lata. Ponieważ już wtedy po ich zwiedzeniu postanowiliśmy z narzeczona wrócić tu za rok w środku lata i zobaczyć je "regulaminowo jak większość "w tym czasie( jak pomyśleliśmy tak też zrobiliśmy w 2008 roku :D ale pewnie to subiektywne odczucie :D
Obrazek
Jeziora Plitwickie jesienią i w strugach deszczu9Ale jeszcze ciepłego :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 17.10.2008 23:23 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 17.10.2008 23:01

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
może wystarczy Plitwic wszyscy wiemy że tak można w nieskończoność
Obrazek
więc na koniec może Plitwicka salamandra....
Obrazek
i jesienne ujęcie wszystkim znanego widoku :D cdn..
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 18.10.2008 08:20

Ostatnie spojrzenia na Chorwację w 2007 roku :( ...i pomykamy na Węgry..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i już Chorwacko -Węgierskie przejście graniczne w Letenye. Zawsze nachodzą mnie w tym miejscu takie myśli...NIE NIE NIE ...i dobra wracamy jak najszybciej będzie to możliwe ...na pewno za rok
cdn
Ostatnio edytowano 20.10.2008 12:07 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 18.10.2008 08:26

Jak miło powrócić do pięknych miejsc... oglądam ... czytam :papa: i czekam na cdn. :lol:
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 20.10.2008 18:34

Zgodnie z moja dewizą do domu nie ma co się spieszyć .Po drodze postanawiamy jescze zwiedzić Budapeszt
a więc
Obrazek
Dunaj
Obrazek
wodospad przed(za) mostem Ersebedt
Obrazek
Dunaj z widokiem na parlament
Obrazek
Obrazek
Odwiedzamy palac cesarski :D
Obrazek
Obrazek
widok na pół parlamenu(druga była w remoncie :D )
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 20.10.2008 18:53

Obrazek
Obrazek
i już nasze tatry :(
Obrazek
i wracamy do naszego ukochanego kraju na północy.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 20.10.2008 18:56

zastanawiam się czy na Chorwację 2008 roku pokazać w nowym temacie czy ten wydłużać???
Wedera
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wedera » 20.10.2008 19:36

Te Twoje Plitvickie w jesiennej szacie są prześliczne jednak jesień też ma swój urok. :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 20.10.2008 19:41

Italiano napisał(a):zastanawiam się czy na Chorwację 2008 roku pokazać w nowym temacie czy ten wydłużać???

Dajesz tutaj :)
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 20.10.2008 21:07

Też miałam okazję widzieć Budapeszt w październiku,który zachaczyliśmy w drodze z Grecji.Wrażenia niesamowite!Dzięki Tobie wspomnienia wróciły :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.10.2008 07:01

Italiano napisał(a):Obrazek


Mam pytanko-gdzie to zdjęcie było robione?
Dzięki za odp.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 21.10.2008 08:06

Zrobiłem to zdjęcie w okolicy Petofi Sandor utca .To jest w północnej części Budapesztu (Dunaju).Okolica parku Ersebet Ter.Ale dokładnej lokalizaci i przeznaczenia budynku nie pamiętam :(Podobny do Dworu Artusa co nie :D )
Ostatnio edytowano 21.10.2008 11:58 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 21.10.2008 09:50

Italiano napisał(a):zastanawiam się czy na Chorwację 2008 roku pokazać w nowym temacie czy ten wydłużać???

Kontynuuj, tak jak napisałeś w temacie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria i Wenecja 2007-Italiano - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone