Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria i Wenecja 2007-Italiano

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 16.10.2008 17:44

Italiano napisał(a):Moze dodam teraz krótka relacje odnośnie Wenecji, a wię fakty i mity wg."italiana"
1.Coca cola może kosztować w resteuracjach nad Grand Canale 10 Euro bałem się pytać o cene hotelu :D -fakt
2.Kanały śmierdzą- mit w październiku nie czułem fetoru kanałów, było całkiem znośnie. 8O
3.Nie ma gdzie zaparkować auta- mit -nie trzeba parkować w Mestre .Przy wjeżdzie do Wenecji po prawej stronie są spore parkingi .W 2007 w cenie 2-3 euro za godzine (płacimy przy wyjeździe)
4.Wenecja tonie-od natłoku turystów :D -FAKT-w październiku na placu Swiętego Marka trzeba się było przeciskać do późnych godzin po mieście krążą dziesiątki wycieczek, nie jest to nazbyt romantyczne miejsce ale taki włoski Disneyland.
5. Niewielkie maski (fakt bardzo piękne) widziałem w cenie od 80 euro

na razie tyle co mi się nasunęło


ad1. Może i kosztować. Ale da sie też zjeść i wypiś za znosną cene. No i jest Mc Donald w którym lataja gołębie.
ad3. A kto parkuje w Mestre????
ad4. W zeszlym roku rzeczywiscie. W tym w sierpniu bylo mniej niz rok temu we wrzesniu. Do bazyliki czekalo sie 3 minuty. No i bez kolejki weszlismy do pałacu Dożów. czyżby zwiastun nadciagajacego kryzysu???.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 16.10.2008 19:54

:D Pamiętam,że przeczytałem radę na jakimś forum by nie wjwżdżać do wenecji tylko parkować w Mestre
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 16.10.2008 22:36

Italiano napisał(a)::D Pamiętam,że przeczytałem radę na jakimś forum by nie wjwżdżać do wenecji tylko parkować w Mestre


Hmm...zawsze parkuje na pietrowym parkingu w Wenecji. Chyba ze zatrzymuje sie w okolicy wtedy dojezdzam autobusem.
Widok z parkingu na rafinerie noca to jest to.

Fajnie, ze napisałes o Wenecji. Wg mnie jak ma sie dzień zapasu warto wyskoczyc do miasta Casanovy. Nocelegi we Włoszech nie sa najtańsze. Ale mozna zatrzymać sie koło Triestu po słoweńskiej stronie granicy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2008 07:52

Włosi mają świadomość atrakcyjności wenecji i ceny hoteli/hotelików dość znacznie oddalonych od tego miasta zaczynaja topnieć...
Jak policzysz dojazd ze 100km plus kasę na autostradę, to w zasadzie wychodzi podobnie...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.10.2008 08:30

FUX napisał(a):Włosi mają świadomość atrakcyjności wenecji i ceny hoteli/hotelików dość znacznie oddalonych od tego miasta zaczynaja topnieć...
Jak policzysz dojazd ze 100km plus kasę na autostradę, to w zasadzie wychodzi podobnie...


Nie łapię tej logiki-proszę o pomoc.
I tak muszę dojechać i tak więc jeden koszt (stały-czy nocuję w Wenecji czy nie). Do tego muszę doliczyć hotelik (nie w samej Wenecji więc tańszy). To jakim cudem wychodzi podobny koszt?
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2008 08:35

Zakładałem, że do Wenecji jedziesz na więcej, niż jeden dzień...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.10.2008 08:38

OK, wszystko jasne :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 17.10.2008 11:44

Obrazek
no to lecimy z dalszymi widoczkami z Wenecji
Obrazek
Mościk Rialto
Obrazek
widoczki na Grand Canale
Obrazek
dalej piękne maski
Obrazek
kopie bizantyjskich rzeżb koni ustawione nad Katedrą Świętego Marka
Obrazek
moje ulubione zdjęcie mojej dziewczyny i placu Świętego Marka a w tle Prokuratoria wenecka. to stąd wenecjanie władali Morzem Śródziemnym

Obrazek
lew wenecki na placu Świętego Marka (podobno przejscie pomiędzy kolumnami na placu przynosi nieszczęście więc nie próbowałem w przeciwieństwie do japońskich turystów)
Ostatnio edytowano 17.10.2008 14:31 przez Italiano, łącznie edytowano 3 razy
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 17.10.2008 13:33

Bardzo lubię takie relacje zwłaszcza z miejsc które też odwiedziłem.
Do Wenecji można jeszcze wodolotem z Rovinji ja tak zrobiłem i byłem bardzo zadowolony, koszt też nie był jakiś straszny, nie musisz się martwić o parkowanie i przewodnika masz w cenie rejsu.

Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.10.2008 16:06

No i ładne cacko miłośniku architektury.
Widać to szczególnie na drugim zdjęciu powyżej :wink: Twa "gołąbka" chyba nie była głównym motywem zdjęcia :wink:

Inna bajka niż plaże, plaże, plaże... bary. 8O Ja chcę przespać się jeszcze z Dubrovnikiem, zaliczyć Mostar, Korculę... choć 2dni zwiedzania wystarczają na cały pobyt.



renatalato można darować sobie powtarzanie pięciu zdjęć, dopiero co wklejonych, aby odpisać kilka słów. Wystarczy kawałek cytatu z tekstu, by nie rozwalać relacji :!:
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 17.10.2008 16:37

piotrmks napisał(a):
Italiano napisał(a)::D Pamiętam,że przeczytałem radę na jakimś forum by nie wjwżdżać do wenecji tylko parkować w Mestre


Hmm...zawsze parkuje na pietrowym parkingu w Wenecji.

Ten parking to Tronchetto. Zaraz obok niego jest przystanek tramwaju wodnego, więc wygodnie jest się dostać do centrum.
Swoją drogą ciekawe ile kosztuje teraz ten parking bo w 2004r. kosztował 18 Euro za dobę.
Italiano, muszę dodać że to bardzo interesująca relacja.
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 17.10.2008 17:02

Miło popatrzeć na miejsca,gdzie się bywało :D Dzięki Italiano za fotki!Ja też nie przeszłam między kolumnami-po co kusić los :twisted:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2008 17:04

MTG napisał(a):
piotrmks napisał(a):
Italiano napisał(a)::D Pamiętam,że przeczytałem radę na jakimś forum by nie wjwżdżać do wenecji tylko parkować w Mestre


Hmm...zawsze parkuje na pietrowym parkingu w Wenecji.

Ten parking to Tronchetto. Zaraz obok niego jest przystanek tramwaju wodnego, więc wygodnie jest się dostać do centrum.
Swoją drogą ciekawe ile kosztuje teraz ten parking bo w 2004r. kosztował 18 Euro za dobę.
Italiano, muszę dodać że to bardzo interesująca relacja.

23 euro. Styczeń tego roku...
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 17.10.2008 19:24

Popiel napisał(a):No i ładne cacko miłośniku architektury.
Widać to szczególnie na drugim zdjęciu powyżej :wink: Twa "gołąbka" chyba nie była głównym motywem zdjęcia :wink:

Inna bajka niż plaże, plaże, plaże... bary. 8O Ja chcę przespać się jeszcze z Dubrovnikiem, zaliczyć Mostar, Korculę... choć 2dni zwiedzania wystarczają na cały pobyt.



renatalato można darować sobie powtarzanie pięciu zdjęć, dopiero co wklejonych, aby odpisać kilka słów. Wystarczy kawałek cytatu z tekstu, by nie rozwalać relacji :!:

Staram się wklejać zdjęcia z podróży a pomijam te osobiste(choć czasem się nie da i poza architektura i przyrodą też jesteśmy bohaterami fotografi.Do zdjęcia o którym wspomniałeś mam jakiś osobisty sentyment Wyszła w nim jakaś "zwiewność i nieobecność"archtektury i osoby.nie pamiętam już czy w tym momencie fotografowałem architekturę czy narzeczoną.Ważne że fajnie wyszło.Ten wyjazd byłdo chorwacji trochę inny.Chorwacja jest piękna i dla nas też ciepła w październiku ale mimo wszystko to pażdziernik nastawiłem się wtedy raczej na zwiedzanie niż plaże i morze (chociaż dla mnie też morze i plaże to esencja Chorwacji). Taka chorwację zobaczyłem w 2008 roku czyli w następnej relacji.W 2007 zostały mi jescze Plitwice w deszczu i słoneczny budapeszt podczas powrotu :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.10.2008 22:20

Italiano napisał(a):chociaż dla mnie też morze i plaże to esencja Chorwacji :D


Ładnie powiedziane :wink:

Super kolega zakręcony tą architekturą :idea: Pozazdrościć :wink:

Wiem, że to wszystko zostaje w pamięci, lecz zainwestuj w odpowiednie filtry do aparatu, lub pogrzeb w nim czasem, bo można przekazać obrazy w ładniejszej formie. Sam się wku...em jak w domu się okazało, iż całkiem godne ujęcie ale, brak staranności przy wykonaniu foto.

Pozdrav :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Istria i Wenecja 2007-Italiano - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone