Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Issa Mia! Here We Go Again! (oraz Montenegro i Sarajewo)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 28.07.2023 14:13

Vis i Sarajewo :hearts: Piękny zestaw, który ciągle tylko w mojej głowie......Ale trzeba mieć jakieś marzenia. Może uda mi się po 15 razach w Cro w końcu tam trafić :D Nawet nie wiesz, jaką radość sprawiasz Maslinko swoim pisaniem.... :mrgreen:
Ciekawa jestem, kiedy jechaliście do Cro, bo wracając na początku lipca myślałam, czy się nie miniemy gdzieś po drodze...Czekam na relację :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14808
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.07.2023 15:43

Witam Wszystkich! :D Nie spodziewałam się aż takiego odzewu. To bardzo miłe :D Dzięki! Mam nadzieję, że nie zawiodę Waszych oczekiwań.

te kiero napisał(a):Pierwszy choć raz :D

Hehe, w końcu się udało ;)

te kiero napisał(a):Edit: wyczekiwałem kto w końcu odwiedzi moje miasto :wink:

:mrgreen:

te kiero napisał(a):3 tyg urlopu 8O

W zeszłym roku było prawie 4 :oops:

Kapitańska Baba napisał(a):No to druga :wink:

Witaj, Beata! :D

tony montana napisał(a):Mnie tam nie zraża ;) Choć przyznam, że bałkańskie kierunki od 2020 roku mocno zaniedbałem (i nie ma na razie planów, aby tam wrócić, ale kto wie, kto wie) :)

:boss: :papa:

Od 2020 nie minęło tak dużo czasu ;) Jeśli Ci się Cro znudziła, polecam Czarnogórę, Bośnię i Macedonię :D

majkik75 napisał(a):Jestem, obowiązkowo :)
I jak czytam Sarajevo, to od razu mam gęsią skórkę... Nie wiem co jest tak magicznego w tym mieście, że jak wspomnieniami wracam do naszego kilka lat temu jednodniowego pobytu, to mam takie uczucia związane z tym miejscem ...

Ja też nie wiem, o co dokładnie chodzi, ale miasto jest magiczne :hearts:

majkik75 napisał(a):Wydaje mi się, czy aparat zmieniony? Bo zdjęcia dobre 8)

To jest miks zdjęć z czterech "źródeł", m.in. z telefonu męża ;) Ale aparat "główny" ten sam, niezmieniony od lat - Canon PowerShot G16.

Bartek81 napisał(a):Jestem i ja :papa:

Cześć Bartku! :D

mysza73 napisał(a):Ale najbardziej zazdroszczę Sarajewa :hearts: , no i 3 tygodni urlopu :smo:

Mogłoby być więcej ;), gdybyśmy nie wykorzystali każdego długiego weekendu ;) Tym razem Małżowi przeszedł z poprzedniego roku tylko jeden dzień urlopu. Każdy jest na wagę złota i został dobrze zagospodarowany :mrgreen:

piekara114 napisał(a):Zdecydowanie czekam na Sarajewo.

Jej, widzę, że większość tak ma :o :D

marekkowalak napisał(a):Rijeka Crnojevica (właściwie tylko punkt widokowy Pavlova Strana) to jeden z moich planów na ten wyjazd - ale obawiam się, że nie zdążę o tym w Twojej relacji doczytać przed wyjazdem (już za 5 dni) - to sobie po powrocie porównam.

Skoro jedziesz za 5 dni, to od razu Ci powiem, że "główny" punkt widokowy jest niedostępny bez zakupów u pewnego pana... Facet, który ma dom obok, postawił na szczycie skałki winiarnię 8O I zrobił "płatny widok". Nie wejdziesz tam, jeśli nie kupisz u kolesia wina albo innych wyrobów... Chodzi o to miejsce:
https://www.google.pl/maps/place/Mirado ... ?entry=ttu

My, w ramach protestu, tam nie podeszliśmy, bo nie cierpię takiego zmuszania do zakupów. Gdyby facet powiedział: Popatrzcie sobie, a jeśli będziecie chcieli, to zapraszam, pewnie byśmy coś kupili. A tak - trudno :roll:

Edit: Jak czytam komentarze pod tym linkiem, to mi się włos jeży na głowie 8O

Obok jest "darmowy widok", nieco gorszy, ale cóż.

Natomiast ten z zajawki jest w innym miejscu - na drodze z Rijeki Crnojevića do Karuča:
https://www.google.pl/maps/place/Pavlov ... ?entry=ttu

Chyba że właśnie o ten Ci chodzi :D Bo na Google Maps się nazywa tak oficjalnie :D

marekkowalak napisał(a):No a moje Sarajevo to zawsze chętnie.... Ta bałkańska magia - dla mnie najpiękniejsze miasto w Europie :lol: :lol:

Ooo, aż tak? :D Ale to fakt, Sarajewo przyciąga jak magnes.

majkik75 napisał(a):Maslinka - jak widać, tutaj każdy pisze "moje" Sarajevo :wink: Wiem, że już czasu nie cofniesz, ale widać po oczekiwaniach, że jakiś "miesiąc" w relacji to powinien być minimum z Sarajeva :smo:

W takim razie postaram się jak najbardziej rozciągnąć te 3 dni, które spędziliśmy w Sarajewie :lol:

AniaJ. napisał(a):Coś niebywałego, bardzo rzadko bywam na forum, dziś pomyślałam: zajrzę, może Maslinka wróciła z wakacji i już pisze?
I proszę, JEST :D
Będę śledziła z zapartym tchem, leniwie czy nie, na pewno przepięknie 8)

Aniu, jak miło Cię widzieć :D Kopę lat ;)

lotnikwsk napisał(a):Witam
Ta Rijeka mnie szczególnie ciekawi :roll:

Ja właśnie na Rijekę Crnojevića czekałam najbardziej :D Bo to dziwna i "kosmiczna" miejscówka, nawet jak na nas ;) Miałam rację, działo się, od pierwszej chwili :lol:

Nefer napisał(a):Trzy tygodnie urlopu - przyjemna rzecz :wink: . W zeszłym roku chyba mieliście jeszcze dłuższy wyjazd, coś tak mi się kojarzy :wink: .

Masz dobrą pamięć :D
Dwa lata z rzędu mieliśmy prawie czterotygodniowy urlop. W tym roku musieliśmy się zadowolić 3 tygodniami :mrgreen:

te kiero napisał(a):Nie no oprócz ljubavo moja ja chętnie przypomnę sobie Stari Bar i RijekęCrn :wink:

Stari Bar też super :D No a Rijeka - ciekawostka ;)

Bratwojciech napisał(a):Melduję się :D

Witaj, Bracie! :D

agus78 napisał(a):Vis i Sarajewo :hearts: Piękny zestaw, który ciągle tylko w mojej głowie......Ale trzeba mieć jakieś marzenia. Może uda mi się po 15 razach w Cro w końcu tam trafić :D Nawet nie wiesz, jaką radość sprawiasz Maslinko swoim pisaniem.... :mrgreen:

Cześć Aguś! :D Dzięki za miłe słowa :oops: Marzenia się spełniają i tego Ci życzę :D

agus78 napisał(a):Ciekawa jestem, kiedy jechaliście do Cro, bo wracając na początku lipca myślałam, czy się nie miniemy gdzieś po drodze...Czekam na relację :papa:

Przyjechaliśmy do Cro 6 lipca rano :)
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 28.07.2023 17:35

Witam.
Jak zwykle,jest Piwo jestem i Ja. :D :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2188
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.07.2023 18:36

maslinka napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Rijeka Crnojevica (właściwie tylko punkt widokowy Pavlova Strana) to jeden z moich planów na ten wyjazd - ale obawiam się, że nie zdążę o tym w Twojej relacji doczytać przed wyjazdem (już za 5 dni) - to sobie po powrocie porównam.

Skoro jedziesz za 5 dni, to od razu Ci powiem, że "główny" punkt widokowy jest niedostępny bez zakupów u pewnego pana... Facet, który ma dom obok, postawił na szczycie skałki winiarnię 8O I zrobił "płatny widok". Nie wejdziesz tam, jeśli nie kupisz u kolesia wina albo innych wyrobów... Chodzi o to miejsce:
https://www.google.pl/maps/place/Mirado ... ?entry=ttu

My, w ramach protestu, tam nie podeszliśmy, bo nie cierpię takiego zmuszania do zakupów. Gdyby facet powiedział: Popatrzcie sobie, a jeśli będziecie chcieli, to zapraszam, pewnie byśmy coś kupili. A tak - trudno :roll:

Edit: Jak czytam komentarze pod tym linkiem, to mi się włos jeży na głowie 8O

Obok jest "darmowy widok", nieco gorszy, ale cóż.

Natomiast ten z zajawki jest w innym miejscu - na drodze z Rijeki Crnojevića do Karuča:
https://www.google.pl/maps/place/Pavlov ... ?entry=ttu

Chyba że właśnie o ten Ci chodzi :D Bo na Google Maps się nazywa tak oficjalnie :D



Tak, dokładnie do tego drugiego punktu - Pavlova Strana - się wybieram (po trasie z Cetinje do Podgoricy).

O tym pierwszym podlinkowanym przez Ciebie nawet nie wiedziałem - ale dzięki za ostrzeżenie. Zdecydowanie nie dam się naciągnąć :wink: :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.07.2023 21:01

I ja będę podglądać :lol: Na osłodę, bo moje wakacje też już się skończyły, a i do pracy trzeba było wrócić :cry:
Co do Sarajewa, jak inni, pełna zgoda, dlatego "wpadliśmy " tu 4 raz :hearts:
Swojej relacji pisać nie będę, więc pozwolę sobie wrzucić 2 zdjęcia, ledwo z zeszłej soboty :cry: z naszego najwspanialszego app, do którego wróciliśmy 2 raz :oczko_usmiech:
IMG_20230722_200913_copy_600x1066.jpg

IMG_20230722_070105_copy_600x1066.jpg
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 28.07.2023 21:56

Super! My nie byliśmy tak długo na urlopie, ale i Sarajewo i kąpiel w Jeziorze Szkoderskim zaliczyliśmy. Vis pozostaje nadal w planach więc tym chętniej zasiadam do czytania i oglądania
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1919
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 28.07.2023 22:40

Kurcze już drugi rząd, spóźniłem się. Ale ruch u Ciebie - ale nie dziwię się.

Vis o którym marzę i Sarajevo za którym tęsknię - czekam na relację.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1983
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.07.2023 00:09

Vis uwielbiam (choć w tym roku przegrał z Hvarem) a Sarajewo jest w planach.
W takim razie będzie to lektura obowiązkowa :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10914
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.07.2023 06:36

wiolek_lp napisał(a):Swojej relacji pisać nie będę, więc pozwolę sobie wrzucić 2 zdjęcia, ledwo z zeszłej soboty :cry: z naszego najwspanialszego app, do którego wróciliśmy 2 raz :oczko_usmiech:

Miejscówka z cudnym pogledem 8O
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 29.07.2023 09:08

Ale tutaj ruch!
Świetna zajawka i energetyczny tytuł relacji :D
Bardzo się cieszę, że już się zabierasz do pisania, wrażenia jeszcze świeże i piękne widoki trzeba utrwalić.
Super,że wreszcie jakaś bałkańska relacja 8)
Tzn z Tych Bałkanów :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14808
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.07.2023 11:57

DamianM napisał(a):Witam.
Jak zwykle,jest Piwo jestem i Ja. :D :D

Ostatnie zdjęcie w zajawce jest specjalnie dla Ciebie :D

marekkowalak napisał(a):O tym pierwszym podlinkowanym przez Ciebie nawet nie wiedziałem - ale dzięki za ostrzeżenie. Zdecydowanie nie dam się naciągnąć :wink: :wink:

Jak przejeżdżaliśmy tamtędy 5 lat temu, ten pierwszy to był właśnie "główny" punkt widokowy. Widok bardziej centralny, ale teraz już prywatny :evil:
Cała sytuacja jest niemal nie do uwierzenia, a komentarze w opiniach szokujące, ale niestety, to prawda.

wiolek_lp napisał(a):Co do Sarajewa, jak inni, pełna zgoda, dlatego "wpadliśmy " tu 4 raz :hearts:
Swojej relacji pisać nie będę, więc pozwolę sobie wrzucić 2 zdjęcia, ledwo z zeszłej soboty :cry: z naszego najwspanialszego app, do którego wróciliśmy 2 raz :oczko_usmiech:

Super zdjęcia i przepiękny widok :hearts:
My też mieliśmy świetną miejscówkę, z ogródkiem i wspaniałym gospodarzem :)

Goniaa napisał(a):Super! My nie byliśmy tak długo na urlopie, ale i Sarajewo i kąpiel w Jeziorze Szkoderskim zaliczyliśmy. Vis pozostaje nadal w planach więc tym chętniej zasiadam do czytania i oglądania

Witaj, Goniaa :)
No to pięknie - i Sarajewo, i Szkoderskie :D

mchrob napisał(a):Vis o którym marzę i Sarajevo za którym tęsknię - czekam na relację.

Postaram się równolegle skończyć rumuńską relację i wrzucić tu pierwszy odcinek ;) Ale nie jestem pewna, czy mi się uda :oops: Proszę o chwilę cierpliwości. Od poniedziałku będzie mi łatwiej :)

empire13 napisał(a):Vis uwielbiam (choć w tym roku przegrał z Hvarem) a Sarajewo jest w planach.

Vis, Hvar i Brač to dla mnie czołówka wysp, więc mógł przegrać z Hvarem ;)
Miło Cię widzieć :)

croktoś napisał(a):Świetna zajawka i energetyczny tytuł relacji :D

Dzięki! :D

croktoś napisał(a):Bardzo się cieszę, że już się zabierasz do pisania, wrażenia jeszcze świeże i piękne widoki trzeba utrwalić.

Póki jeszcze mam więcej czasu ;)
Pogoda w Polsce taka dziwna, że trzeba się grzać wspomnieniami :D
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 29.07.2023 14:53

Ciekawi mnie Rijeka Crnojevica i spacer po rzece :) .
Cały czas tak płytko było? A jak z temperaturą?

I na Sarajevo zerknę, bo przedłużająca się podróż (dotarliśmy ~21) i kłopoty z kołem (poszukiwania wulkanizatora)
znacząco skróciły czas na zwiedzanie.

A 3 tygodniowych wakacjach to marzę
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 29.07.2023 19:37

maslinka napisał(a):
Przyjechaliśmy do Cro 6 lipca rano :)



Czyli dobrze czułam, myśląc o Tobie w drodze powrotnej :hearts: :jupi: My 6 w nocy wróciliśmy do domu… Drugi rok z rzędu mijamy się po drodze :mg:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 29.07.2023 20:08

Jestem i ja :hearts:
Pozdrawiam :serduszka:
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Issa Mia! Here We Go Again!

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 29.07.2023 21:31

Z różnych przyczyn tęsknię za Chorwacją i Bałkanami już czwarty rok...
Jakże czekałam na TĘ relację :mg: .

I podobnie jak wielu, jak zobaczyłam, że Sarajevo, to.... :hearts:
Niezwykła jest magia tego miejsca, że kocha się je w zasadzie od pierwszego zakrętu za górą :mg: .

Czekam na kolejne odcinki i zamierzam się napawać bardzo :hearts: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Issa Mia! Here We Go Again! (oraz Montenegro i Sarajewo) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone