Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Imotski dwa jeziora w skalnym otoczeniu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.05.2012 10:08

greenrs napisał(a):
inka 777 napisał(a):Czy płaci się za wstęp na te jeziora :?:


Nie.


Chociaż...pamiętam, że maslinka pisała o jakimś gościu...więc nie wykluczone opłaty w tym roku ...poszukam.
Ale z drugiej strony te parę kun to pikuś.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.05.2012 10:12

Jacek S napisał(a):
greenrs napisał(a):
inka 777 napisał(a):Czy płaci się za wstęp na te jeziora :?:


Nie.


Chociaż...pamiętam, że maslinka pisała o jakimś gościu ...poszukam.


Ten gość tylko przynosi kamienie, by sobie porzucać. Ale robi to całkiem bezinteresownie :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.05.2012 10:20

No niezupełnie.

Znalazłem:

maslinka napisał(a):O jeziorkach pisałam już w relacji z 2008 roku. Od tamtego czasu zdążyli zabazgrać tablicę na zdjęciu powyżej :roll: Zdążyli też wprowadzić opłatę za "zwiedzanie". Na górnym "balkonie", z którego roztacza się piękny widok na Modro Jezero:

(ach, ten kolor wody!) dorwał nas gościu sprzedający bilety. Płaci się 20 kun od osoby (ponoć od czerwca tego roku) za "wszystko w Imotski", jak się wyraził ten pan, czyli Modro i Crveno Jezero oraz twierdzę Topana. No niestety, wszędzie tak się dzieje, że przytoczę choćby przykład murów w Stonie. Ale 20 kun to nie jest dużo, a utrzymanie terenu wokół jezior (zwłaszcza drogi, która prowadzi do Modrego) kosztuje. Nie kręcimy więc nosem, tylko grzecznie płacimy, a od sympatycznego pana dostajemy jeszcze folder z informacjami (i pięknymi zdjęciami) o całej Imotskiej Krainie, dzięki któremu nasza dzisiejsza wycieczka będzie dużo dłuższa niż planowaliśmy :D


Z relacji
forum/viewtopic.php?p=810745#810745


Pozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.05.2012 10:35

Jacek S napisał(a):No niezupełnie.

Znalazłem:

maslinka napisał(a):O jeziorkach pisałam już w relacji z 2008 roku. Od tamtego czasu zdążyli zabazgrać tablicę na zdjęciu powyżej :roll: Zdążyli też wprowadzić opłatę za "zwiedzanie". Na górnym "balkonie", z którego roztacza się piękny widok na Modro Jezero:

(ach, ten kolor wody!) dorwał nas gościu sprzedający bilety. Płaci się 20 kun od osoby (ponoć od czerwca tego roku) za "wszystko w Imotski", jak się wyraził ten pan, czyli Modro i Crveno Jezero oraz twierdzę Topana. No niestety, wszędzie tak się dzieje, że przytoczę choćby przykład murów w Stonie. Ale 20 kun to nie jest dużo, a utrzymanie terenu wokół jezior (zwłaszcza drogi, która prowadzi do Modrego) kosztuje. Nie kręcimy więc nosem, tylko grzecznie płacimy, a od sympatycznego pana dostajemy jeszcze folder z informacjami (i pięknymi zdjęciami) o całej Imotskiej Krainie, dzięki któremu nasza dzisiejsza wycieczka będzie dużo dłuższa niż planowaliśmy :D


Z relacji
forum/viewtopic.php?p=810745#810745

Pozdrawiam


No to ciekawe. Ja byłem tam w lipcu ubiegłego roku, czyli tuż przed Maslinką. Nikt od nas żadnej opłaty nie żądał, nikogo takiego nawet tam nie było.
Wygląda mi to na "prywatną inicjatywę" jakiegoś miejscowego "biznesmena" :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.05.2012 11:16

Płaci się, płaci, niestety...

Widzę, że Jacek już znalazł i zacytował :) Nie sądzę, żeby to była "prywatna inicjatywa". Tak jak już pisałam w relacji, gościu miał numerowane bilety wstępu ostemplowane przez TZ Imotski (informacji turystycznej) oraz foldery z logo miasta i Croatian National Tourist Board :D

Normalnie też jestem podejrzliwa ;), ale w tym wypadku nie sądzę, żeby to było oszustwo ;)

Mogliście na niego nie trafić, bo "bileter" się przemieszczał - najpierw spotkaliśmy go nad Modrym, potem nad Crvenym. Ponoć od połowy czerwca 2011 obowiązują te opłaty.
Zresztą 20 kun to nie majątek, a dostaliśmy ładny folder, z którego dowiedzieliśmy się wiele o okolicy i zobaczyliśmy znacznie więcej - inne jeziorka, kamienie bohomiłów itd.

Sądzę, że w tym roku pojawi się już budka i "bramka" i nikt nie będzie miał wątpliwości...

edit: Hehe, znalazłam na stronie TZ Imotski - To nie oszustwo:D Informacja o płatności na samym dole tej strony.

Pozdrawiam :papa:
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 25.05.2012 13:15

Też się na ten link w zeszłym roku natknąłem i byłem pewny, że zapłacę, ale 4 sierpnia zeszłego roku po południu nikogo z biletami nie spotkałem (wycięte z filmu z wakacji):
http://youtu.be/G7LU3MSTrf8
Zobaczymy jak w tym roku, bo miasta wtedy nie zwiedziłem więc nad jeziorka wpadnę jeszcze raz.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.05.2012 13:19

Wygląda więc na to, że sytuacja jest "dynamiczna" :D , a to czy zapłacisz, zależy od szczęścia (bądź pecha).
Zgadzam się jednak z Maslinką, że 20 kun to nie majątek.
inka 777
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 25.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inka 777 » 25.05.2012 14:25

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :)
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 25.05.2012 23:40

no, ale co z tą wodą :?:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 26.05.2012 15:57

Też mnie to interesuje, za 67 dni wyjazd....
Może ktoś już wie, czy w Modro jest już woda?
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 29.05.2012 22:25

jakieś wieści ? apel do czytelników hrvatskich newsow
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 29.05.2012 22:38

chyba coś jest, może ktos przetłumaczy co ta żona zrobiła 8O
http://imotskidanas.com/panika-u-modrom-jezeru-zena-mu-ostala-ukocena-izvlacio-je-gss/
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 29.05.2012 23:08

greenrs napisał(a):Wygląda więc na to, że sytuacja jest "dynamiczna" :D , a to czy zapłacisz, zależy od szczęścia (bądź pecha).
Zgadzam się jednak z Maslinką, że 20 kun to nie majątek.


29 czerwca 2011 weszliśmy za free. Pierwsze słyszę, że tam pobierają opłatę 8O My to mamy farta :lol:
kamikadze
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikadze » 23.09.2012 11:49

Podczas wyprawy we wrześniu 2012 nikt nie prosił o żadne opłaty przy jeziorach. Być może jakiś naciągacz ? ^^
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 24.09.2012 17:20

kamikadze napisał(a):Podczas wyprawy we wrześniu 2012 nikt nie prosił o żadne opłaty przy jeziorach. Być może jakiś naciągacz ? ^^


byłem we wrześniu i nikogo nie było z biletami ale to zapewne z powodu małej ilości turystów w tym czasie, raptem jedną parę spotkaliśmy w trakcie zejścia na sam dół i z powrotem - jednym słowem całe Modro Jezero było nasze :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Imotski dwa jeziora w skalnym otoczeniu - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone