Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Imotski dwa jeziora w skalnym otoczeniu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.01.2012 12:46

Ono nie wyschło. Jest tylko zamarznięte. Trudno żeby wyschło jezioro, które ma ok.200m głębokości. Obniża się też jego powierzchnia- nawet o kilkanaście metrów, tak jak na tym zdjęciu.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.01.2012 13:02

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2012 13:07



I dlatego Chorwaci grają lepiej w piłkę nożną niż w hokeja na lodzie :wink: :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.01.2012 14:30

greenrs napisał(a):Ono nie wyschło. Jest tylko zamarznięte. Trudno żeby wyschło jezioro, które ma ok.200m głębokości. Obniża się też jego powierzchnia- nawet o kilkanaście metrów, tak jak na tym zdjęciu.


Jak wynika z fotografii na stronie zalinkowanej przez Mirko, jednak się myliłem. Wygląda na to, że jezioro faktycznie wyschło.
Powiedz Mirko jak to jest. Z tablic informacyjnych na miejscu wynika, że jezioro ma prawie 200 m głębokości (nie licząc zboczy kanionu) i jego dno nie jest do końca zbadane. Niektórzy podejrzewają, że podziemnymi kanałami połączone jest z rzekami na terenie BiH. Wahania poziomu wody mogą dochodzić do 70m ale nie było ani słowa o wysychaniu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2012 14:39

Modro czasem wysycha - Crveno nie :wink: :lol:

Obrazek

link

Crveno jezioro nigdy nie wyschło :idea:

Obrazek
Zielina74.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielina74. » 20.01.2012 15:30

Ja byłam nad jeziorami 2 lata temu. Modre było jeszcze wtedy "pełne wody".
Przypadkowo znalazłam relację ze zdjęciami wyschniętego Modrego i zdziwiłam się, że tak się stało. Upalne lato w Chorwacji zrobiło swoje.

Zobaczcie sami
http://secretdalmatia.wordpress.com/201 ... f-imotski/

Pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2012 15:47

Zielina74. napisał(a):Ja byłam nad jeziorami 2 lata temu. Modre było jeszcze wtedy "pełne wody".


I będzie ponownie wiosną jak vrati kisa :wink: :idea:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.01.2012 20:44

Mimo wszystko nie daje mi to spokoju. Poziom dna na tych zdjęciach wydaje się być położony na tej samej wysokości, co poziom wody minionego lata, gdy ja tam byłem. A wtedy desperaci skakali do wody z tych wysokich skał. Chorwat, którego spotkaliśmy twierdził, że to bezpieczne bo do dna jest kilkadziesiąt metrów.
Dość zagadkowe zjawisko :?: :roll:
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 21.01.2012 21:57

Obrazek

W połowie sierpnia 2009 tak to wygladało i takiej "tragedyji" nic zapowiadało,tylko żałuje ,że nie popływałem.
Moje pociechy zrobiły to z niewątpliwą przyjemnością.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.01.2012 00:51

greenrs napisał(a):Dość zagadkowe zjawisko :?: :roll:


Pomyliły Ci się jeziora - Modro czasem wysycha jak mało deszczów w lecie, Crveno nie wyschło jeszcze nigdy.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 22.01.2012 12:29

Uwaga: w pobliżu nie można znaleźć żadnego zdatnego do rzutu kamienia - wszystko wyzbierane. Gdy tam byliśmy (ub. rok)podszedł Chorwat ze swoimi kamieniami(!), wykonał 2 rzuty, trzeci kamień dał mnie - żaden nie doleciał.
Próbujcie.

Z tymi kamieniami to prawda - trzeba przywieźć swoje.

Też próbowałem dorzucić do tafli - bez powodzenia. A rzucać można - na dole raczej nikogo nie ma. Oj fakt, również próbowaliśmy dorzucić kamieniami do wody - i nic.
Można by procą spróbować, oczywiście kamienie przywożąc ze sobą.


8O :) :D :lol:
Kamieniarze z Polski.
Po tym wątku zacznie się wożenie...kamieni do Cro w samochodach.
Ciekawe co powiedzą celnicy jak zobaczą je w aucie.
("Po co wam te kamienie??? Aaaaa, wie pan powrzucać se chcemy do takiego małego jeziorka w Imotski...").
:lol: :wink:


Te jeziorka to trochę późno "odkryłem" na CRO.pl...
A miałem tak blisko...
Cervene wygląda jak zalane kratery w Ontario.
8O

Jak dobrze, że jest CRO.pl! :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.01.2012 14:18

Janusz Bajcer napisał(a):
greenrs napisał(a):Dość zagadkowe zjawisko :?: :roll:


Pomyliły Ci się jeziora - Modro czasem wysycha jak mało deszczów w lecie, Crveno nie wyschło jeszcze nigdy.


Nie Januszu, nie pomyliły mi się. To dwa zupełnie różne jeziora, obydwa odwiedziłem zeszłego roku. Do czerwonego nie można zejść. To praktycznie ogrodzona, głęboka studnia, którą tacy turyści jak my, mogą oglądać wyłącznie z parkingu.
Modre jest dostępne i to na pewno tam skakali do wody.

Pisząc "zagadkowe zjawisko" nie miałem na myśli tego, że wysycha, a jedynie to, że poziom dna wydaje się leżeć na tej samej wysokości co tafla wody latem... a wtedy było takie głębokie (według miejscowych). :?
karolajjnn
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 22.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolajjnn » 12.02.2012 00:19

Byłam tam podczas ostatnich wakacji, super sprawa. Tylko zejść się nam nie chciało+ gorąco ale we wrześniu znów odwiedzę to miasteczko- mój chłopak stąd pochodzi i tam mieszka. Ogólnie w Imotskach warto zobaczyć więcej niż tylko jeziora i lody są tańsze niż nad morzem i jakie wieeelkie :)
inka 777
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 25.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inka 777 » 25.05.2012 09:54

Czy płaci się za wstęp na te jeziora :?:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.05.2012 10:00

inka 777 napisał(a):Czy płaci się za wstęp na te jeziora :?:


Nie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Imotski dwa jeziora w skalnym otoczeniu - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone