Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rogue
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.07.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogue » 15.08.2018 08:50

SingSing74 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a): Nie wspominam o 3 rodzajach muszli, które różniły się jedynie samą muszlą, bo smakowały, a raczej nie smakowały identycznie, jak słonawy glucik.

Skoro w najlepiej ocenianej w okolicy knajpce, owoce morza smakują tak jak smakują, to wolę dobrą pizzę.



Może to wina jakości tegorocznych małży? Konoba Karako Orebić wysoko oceniana w Tripadvisior. Zamówiliśmy między innymi mule. No nie był to szczyt szczyt kulinarnego osiągnięcia (pomijam dyskwalifikujące zamknięte 3 małże), a w zamówionym bujabes mięsień małży był wielkości grochu. Urosłem jak szwagierka powiedziała, że dużo lepsze jadła przygotowane przeze mnie w Polsce.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.08.2018 09:13

Ja często zamawiałem Cevapcici z frytkami oraz Girice takie małe rybki smażone na głębokim oleju. Tanie i dobre jedzenie.
2x Cevapcici, 1xspaghetti, mały sok, woda gratis to koszt około 140kn w Tucepi. Porcje bardzo duże. Na sam koniec kelner przynosi 2 kieliszki Rakiji.
Rachunki niewysokie gdyż nie muszę pić do obiadu piw i innych napojów wyskokowych.
Dziecko jest nauczone picia dużej ilości wody w upały zamiast scukrzonych soków i gazowanej coli.
Ostatnio edytowano 15.08.2018 09:27 przez wikol, łącznie edytowano 3 razy
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 15.08.2018 09:23

Trajgul napisał(a):My (Polacy) zamawiamy piwo, colę lub sok dla dziecka, a inni zamawiają wodę i wino.


Ja zamawiam Piwo,żona wino a dzieci wodę :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.08.2018 09:30

fish74 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Dzisiejszy przystanek tranzytowy w Senj. Zatrzymaliśmy się na jedzonko.
Zwykła pizzeria jakich wiele. Za jedną pizzę, spaghetti zapłaciliśmy mniej niż za dwa soki, piwo 0.0 i mohito...
Pizza 52 Kn, spagetti 55 kn, 2 x sok jabłkowy dla dzieci 60 kn, mohito 45 kn, piwo 0.0 to 24 kn.
Łącznie 236 kn czyli 141.5 zl licząc po 0.6 kuna.
Przy czym same napoje 129 kn czyli prawie 78 zl.

Baaardzo drogo jest w tym roku. A dopiero jutro dotrzemy na Riwiere Makarską


to dopiero zacznie się drogo :)
może w końcu Ci co twierdzą że Cr jest tania ...zamilkną :)



Zacytuj mi tu choć 3 wypowiedzi gdzie ktoś twierdzi, że cro jest tania :)
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013
Re: Ceny Makarska i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 15.08.2018 11:58

contempt napisał(a):Hej jak w temacie wyżej.
Możecie przybliżyć orientacyjne koszty spożywki w tym roku??

Kilka paragonów z Makarskiej.
2018-08-15 12.49.07.jpg

2018-08-15 12.55.46.jpg
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.08.2018 12:17

Rogue napisał(a):Może to wina jakości tegorocznych małży? Konoba Karako Orebić wysoko oceniana w Tripadvisior. Zamówiliśmy między innymi mule. No nie był to szczyt szczyt kulinarnego osiągnięcia (pomijam dyskwalifikujące zamknięte 3 małże), a w zamówionym bujabes mięsień małży był wielkości grochu. Urosłem jak szwagierka powiedziała, że dużo lepsze jadła przygotowane przeze mnie w Polsce.

...nie tylko tegorocznych ale i zeszłorocznych-generalnie wszystkich, jeśli chodzi o rozmiar i smak. Bo właśnie na lato przypada okres tarła, a więc w ciele zachodzą liczne procesy hormonalne co może wpływać na smak, oraz przez to iż produkuja gamety (chudną) co wpływa też na wielkość. Najsmaczniejsze/największe są w okresie od wrzesień/pażdziernik do maj/czerwiec a więc zimą.
ale ja w sumie nie o tym chciałem...
...w opisach szaleńczych wojaży brakuje mi warzyw, sałatek warzywnych jako dodatku etc.
W sumie nie ma się czemu dziwić bo w karcie dań jeśli jest już sezonsku salatu czyli na stół wjeżdża garść sałaty zielonej, połowa pomidora najczęściej pokrojona w ząbek i casem pojawi się ogórek zielony w postaci plasterków trzech-no nawet do pięciu.
pozdro
fly
Gratki -pochwała od szwagierki fiu fiu :D
Ostatnio edytowano 15.08.2018 13:13 przez fly, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 15.08.2018 12:46

fly napisał(a):A "słonawy glucik"...to przegrzebki ?..


Muszli było w sumie 12 szt. w trzech gatunkach. Czarne (chyba mule), Białe (takie ładne :) ) oraz zielone, porośnięte jakby mchem.

Jak pisałem wszystkie smakowały identycznie.

Trzeciej szansy nie dam ;) To po prostu nie moja bajka, ale innym życzę smacznego :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ceny Makarska i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.08.2018 12:59

dareksi napisał(a):
contempt napisał(a):Hej jak w temacie wyżej.
Możecie przybliżyć orientacyjne koszty spożywki w tym roku??

Kilka paragonów z Makarskiej.
2018-08-15 12.49.07.jpg

2018-08-15 12.55.46.jpg


A mógłbym prosić o przetłumaczenie ? :oczko_usmiech:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.08.2018 13:06

wikol napisał(a):Ja często zamawiałem Cevapcici z frytkami oraz Girice takie małe rybki smażone na głębokim oleju. Tanie i dobre jedzenie.
2x Cevapcici, 1xspaghetti, mały sok, woda gratis to koszt około 140kn w Tucepi. Porcje bardzo duże. Na sam koniec kelner przynosi 2 kieliszki Rakiji.
Rachunki niewysokie gdyż nie muszę pić do obiadu piw i innych napojów wyskokowych.
Dziecko jest nauczone picia dużej ilości wody w upały zamiast scukrzonych soków i gazowanej coli.


W końcu chociaz raz zgadzam sie z wikolem :oczko_usmiech:
ROmAN DC
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.09.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROmAN DC » 15.08.2018 18:05

Po 9 latach w Chorwacji ,Grecji Wyjazd na nasz Bałtyk ,szokująca jest ilość ludzi z wielkimi brzuchami jedząca pas kudy i pijąca piwo . Temperatura wody 20 stopni ,piasek rewelacja , ryba flądra 6 zł /kg od rybaka .Pogoda rześka można odpocząc od upałów.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2018 19:04

Co to są "pas kudy" ? Ile to kosztuje ?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 15.08.2018 19:28

Po 4-ech latach powrot do Cro... Srodkowa Dalmacja, okolice Trogiru, wiec ok. 300 km. na poludnie vs 2014.
Pomimo, ze nie jadamy w domu (oprocz sniadan), to jest w miare drogo. Obiad w konobie dla 2+2 od 300 do 500 Kn.
Pivo w knajpie 20Kn, tyle samo 1l. Jamnicy. Pizza: 50-70 Kn. W Trogirze ponad 100 Kn.
Najsmieszniej w Primosten: prysznic 30 sek. na plazy - 2,5 Kn... Dla mnie slabizna, jak platne parkingi pod stokami w Szczyrku... ;)

pozdrawiam
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.08.2018 05:11

Jedyna konoba w Bratusiu.
Obiad dla dwóch osób (dla mnie Orada adla żony jakieś mięso, nie pamiętam co to było) plus kieliszek wina i Ozujsko - 345 Kn
Na obronę jest to, że było pyszne
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2018 06:21

Ceny w Chorwacji ustawione pod Niemców, Austriaków itd.
Dla nas cenowo atrakcyjna jest Bułgaria.
Nie jest tanio skoro za obiad 2+2 płacicie około 300-500kn.
Trzeba zrezygnować z piwa przy obiedzie a dzieciom podać wodę zamiast coli. Wyjdzie trochę taniej.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 16.08.2018 07:56

My w CRO czy GR zawsze do obiadu pijamy wodę mineralną.
W sumie zawsze albo wycieczka autem albo łódką.

Dopiero wieczorem coś. Ktoś porównywał ceny pieczywa

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/ceny-zywnosci-w-polsce-rolnicy-zapowiadaja-podwyzki/t8we5pr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 580
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone