Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 07.07.2011 12:53

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
santosz napisał(a):No to nieźle, naprawdę 30stopni na poczatku czerwca?


Czerwiec potrafi być bardzo upalny...I w maju takie tempratury się zdarzają...nie ma w tym nic nadzwyczajnego.. Poza tym trzeba pamiętać, że tutejsze 26 st. odczuwalne jest jak 30 st.w Pl...


Pozwolę sobie nie zgodzić z tymi głupotami (przynajmniej z punktu widzenia mojego i każdego logicznie myślącego). Nigdy w krajach o takim klimacie jak Cro temperatura odczuwalna nie będzie większa niż w PL. Jest wręcz odwrotnie. W Cro klimat jest suchy i nawet 38 stopni zbytnio nie męczy. W Polsce możemy mieć 28 stopni i taką parówę, że człowiek wysiada. Dochodzi jeszcze inna kwestia, w Cro upały są przez całe lato i człowiek jest przyzwyczajony. W Polsce +35 stopni może nastąpić dwa dni po tym jak było +12 stopni. I co wtedy się odczuwa? Tego typu wypowiedzi jak powyżej świadczą tylko o ignorancji i wywyższaniu czegoś tam w imię czegoś innego normalnego i racjonalnego. Kolega pracował na kontrakcie w Iraku (elektrownia na pustyni) do dzisiaj twierdzi, że gorący ale suchy klimat to jest to. Kiedy wylatywał z Bagdadu było 40 stopni albo i więcej i dało się żyć, lądując na Okęciu nie było 30 stopni bez wiatru, duszno i parówa (człowiek zalewał się potem jak świnia). Tak się składa, że mój pobyt w Cro przypadał na okres upałów znad Sahary (i w Polsce i Cro panowały upały) nie odczuwałem tam wcale, wyższych temperatur, a ani przez jeden dzień nie zrobiło się parno i nie do życia tak jak u nas w Polsce.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.07.2011 13:52

Co do temperatury odczuwalnej, to po tym roku zgadzam się z przedmówcą, choć nie widzę potrzeby do tak mocnego akcentowania odmiennej opinii :roll:

Ale ad rem. Otóż porównując tegoroczne 30+ C, jakich mieliśmy wątpliwą przyjemność doświadczać w tym roku na przełomie maja i czerwca znosiłem o wiele gorzej niż 32 C w Dalmacji parę tygodni później. Z tym, że nie wiem, może to kwestia ruchów powietrza (w CRO były).
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 09.07.2011 10:44

Marsallah napisał(a):Co do temperatury odczuwalnej, to po tym roku zgadzam się z przedmówcą, choć nie widzę potrzeby do tak mocnego akcentowania odmiennej opinii :roll:

Ale ad rem. Otóż porównując tegoroczne 30+ C, jakich mieliśmy wątpliwą przyjemność doświadczać w tym roku na przełomie maja i czerwca znosiłem o wiele gorzej niż 32 C w Dalmacji parę tygodni później. Z tym, że nie wiem, może to kwestia ruchów powietrza (w CRO były).


Nie miałem zamiaru nikogo urażać moją wypowiedzią, ale jestem uczulony jeśli ktoś przesadza w jedną czy drugą stronę. Prawda jest taka, że większość opinii tu na forum jest pisana pod wpływem dziwnych emocji i są opiniami wypaczającymi rzeczywistość (jeśli nie jest ich większość to bardzo dużo). Ludzie nie potrafią napisać szczerej opinii, popartej faktami. Muszę powiedzieć, że przed wyjazdem do Cro przestudiowałem forum w szerz i wzdłuż i starałem się odrzucać skrajne informacje (jest ich wiele). Dlatego będąc na miejscu nie byłem zszokowany cenami (jest znacznie drożej niż w Polsce, co nie znaczy że wszystko jest droższe razy dwa). Jeśli ktoś pisze, że urlop nad Bałtykiem jest droższy od tego w Cro - kłamie w żywe oczy (pobyt nad Bałtykiem może być droższy ale znaczy to tylko tyle, że pozwalamy sobie tam na wiele, wiele więcej). I tak można by dyskutować o wielu rzeczach poruszanych tu na forum. Ja rozumiem, że ktoś zakochał się w tym kraju (dziwne no ale niech mu będzie - jego prawo) nie zwalnia to tych osób z rzetelnego przedstawiania faktów.
bolosu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolosu » 12.07.2011 07:51

Nie miałem zamiaru nikogo urażać moją wypowiedzią, ale jestem uczulony jeśli ktoś przesadza w jedną czy drugą stronę. Prawda jest taka, że większość opinii tu na forum jest pisana pod wpływem dziwnych emocji i są opiniami wypaczającymi rzeczywistość (jeśli nie jest ich większość to bardzo dużo). Ludzie nie potrafią napisać szczerej opinii, popartej faktami. Muszę powiedzieć, że przed wyjazdem do Cro przestudiowałem forum w szerz i wzdłuż i starałem się odrzucać skrajne informacje (jest ich wiele). Dlatego będąc na miejscu nie byłem zszokowany cenami (jest znacznie drożej niż w Polsce, co nie znaczy że wszystko jest droższe razy dwa). Jeśli ktoś pisze, że urlop nad Bałtykiem jest droższy od tego w Cro - kłamie w żywe oczy (pobyt nad Bałtykiem może być droższy ale znaczy to tylko tyle, że pozwalamy sobie tam na wiele, wiele więcej).
I tak mnie uraziłeś:)
A napisz jeszcze tylko - po ile był jogurt jogobella 0,33 l w konzumie na 3 rogu od skrętu za lustrem w miejscowości w której byłeś?
Aha i czy mozna płacic kartą i czy Pan/Pani obsługująca jest miła czy nie?
Bardzo potrzebuje tej informacji (płacisz kartą wypukła czy płaską i podajesz PIN przed czy po transakcji?:) hahaha czytam to forum od jakiegos czasu i widzę że naprawdę są tutaj giganci - nie wszyscy ale są:)
Misia89
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misia89 » 12.07.2011 17:14

Witam po raz pierwszy tutaj :) Od kilku dni czytam to forum i trochę jestem przerażona. 23 lipca jadę do Makarskiej z chłopakiem, autokarem przez biuro Ois na 12 dni. Noclegi są opłacone. Za przejazd i noclegi w pokojach z łazienką 600m do morza i z dostępem do kuchni zapłaciliśmy 1100zł za osobę. Mamy zamiar wziać trochę jedzenia z Polski i tam gotować. Ogólnie biorę 2000zł na 10 dni. Chłopak bierze trochę mniej. Mamy zamiar dużo leżeć na plaży, ale i troszkę zwiedzać. Troszkę boję się, że zabraknie nam gotówki, ale wiadomo jak to jest z biednymi studentami :)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 12.07.2011 17:35

Misia89 napisał(a): Troszkę boję się, że zabraknie nam gotówki, ale wiadomo jak to jest z biednymi studentami :)


Nie braknie :)
wojteK#
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteK# » 12.07.2011 17:38

Witam

Faktycznie biedaczyska z tych studentów 3 tys. na wakacje dla jednej osoby...
:(
Misia89
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misia89 » 12.07.2011 18:23

wojteK# napisał(a):Witam

Faktycznie biedaczyska z tych studentów 3 tys. na wakacje dla jednej osoby...
:(

obydwoje pracujemy :p pieniądze odkładane od jakiegoś czasu, ale wiadomo jak to jest...są różne wydatki, a nie chciałabym pożyczać od rodziców, dlatego pytam czy to starczy..nie chce za dużo szaleć, ale nie chce tez na wszystkim oszczedzac :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.07.2011 18:36

400 kun dziennie-spoko moim zdaniem.
Yola
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yola » 13.07.2011 00:47

Aldonka napisał(a):Ja jeszcze przed tegorocznym wyjazdem więc co o cen się nie wypowiadam, ale może coś w tym być, że dajmy na to Riviera Makarska będzie najdroższym rejonem, w końcu to tam skupia się w większości życie wakacyjne.
Ale co prawda to prawda - miłość wybacza wiele :)


Witam ,milo od dziś będę stałym bywalcem tego forum, piszecie Państwo bardzo cenne wskazówki, a ja z moją rodziną ,czyli mąż i trzech synów w wieku :24,15 i 4 wybieramy się na wspaniały urlop do Chorwacji, planujemy wziąć ze sobą 8000 złotych , mam nadzieje ,że to wystarczy na tydzień czasu.Jedziemy w ciemno , noclegu poszukamy na miejscu w okolicach wyspy Krk. Pozdrawiam milo.Yola
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.07.2011 01:01

Yola napisał(a):... a ja z moją rodziną ,czyli mąż i trzech synów w wieku :24,15 i 4 wybieramy się na wspaniały urlop do Chorwacji, planujemy wziąć ze sobą 8000 złotych , mam nadzieje ,że to wystarczy na tydzień czasu.Jedziemy w ciemno...

Nie wiadomo ile 25 latek pije piwa w knajpkach, ile 15 latek je lodów oraz ile 4 latek zje dziecięcych używek. Ale powinno Wam spokojnie wystarczyć :) .
Udanego wypoczynku.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.07.2011 09:37

Yola napisał(a):
Aldonka napisał(a):Ja jeszcze przed tegorocznym wyjazdem więc co o cen się nie wypowiadam, ale może coś w tym być, że dajmy na to Riviera Makarska będzie najdroższym rejonem, w końcu to tam skupia się w większości życie wakacyjne.
Ale co prawda to prawda - miłość wybacza wiele :)


Witam ,milo od dziś będę stałym bywalcem tego forum, piszecie Państwo bardzo cenne wskazówki, a ja z moją rodziną ,czyli mąż i trzech synów w wieku :24,15 i 4 wybieramy się na wspaniały urlop do Chorwacji, planujemy wziąć ze sobą 8000 złotych , mam nadzieje ,że to wystarczy na tydzień czasu.Jedziemy w ciemno , noclegu poszukamy na miejscu w okolicach wyspy Krk. Pozdrawiam milo.Yola

Spokojnie, dacie radę. 8 tys to całkiem sporo.
bajgus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajgus » 14.07.2011 15:32

Ceny w Chorwacji są umiarkowane. Sama Chorwacja przepiękna, ludzie bardzo mili. Koniecznie trzeba odwiedzić ten kraj. Poniżej podaje kilka cen z tego roku (2011). Może komuś się przydadzą

Cena Big maca w Chorwacji (split) to ok 8 zł, bochenek chleba 3,7 zł, kg sera żółtego ok 30 zł, snickers 4,5 zł, rożek 3,7zł, dwulitrowa Coca Cola 8zł, paczka malboro 13 zł, benzyna ok 5,4 zł za litr, ścięcie mężczyzny u fryzjera to ok 20 zł, więc porównywalnie jak u nas. Tylko pogoda pewna.

Co do cen to ostatnio w sieci widziałam ciekawą stronkę odsyłam http://jakieceny.pl
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 14.07.2011 18:34

bajgus napisał(a):Ceny w Chorwacji są umiarkowane. Sama Chorwacja przepiękna, ludzie bardzo mili. Koniecznie trzeba odwiedzić ten kraj. Poniżej podaje kilka cen z tego roku (2011). Może komuś się przydadzą

Cena Big maca w Chorwacji (split) to ok 8 zł, bochenek chleba 3,7 zł, kg sera żółtego ok 30 zł, snickers 4,5 zł, rożek 3,7zł, dwulitrowa Coca Cola 8zł, paczka malboro 13 zł, benzyna ok 5,4 zł za litr, ścięcie mężczyzny u fryzjera to ok 20 zł, więc porównywalnie jak u nas. Tylko pogoda pewna.

Co do cen to ostatnio w sieci widziałam ciekawą stronkę odsyłam http://jakieceny.pl


Błagam :lol: Big Mac w Chorwacji :? Jak to można jeść mając w budkach Cevapi :!:
śmigi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigi » 15.07.2011 20:19

Witam! Pobyt 24.06-10.07.2011
2+2 14 noclegów w Chorwacji-Peliesac , 2 noclegi na Węgrzech, wycieczki - Dubrownik itp

1Euro=4zł zł
nocleg 560 2240
wydatki TAM 350 1400
zakupy PL 650
droga autostrady+promy 145 580
paliwo-karta ING 1078
ubezpieczenie 170

razem 6118
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone