Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzych222
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 21.05.2009 15:47

Mój wstępny rachunek na ten rok to

Dingac na 10-11 dni 20.06-01.07
Rodzina 2 + 1(3 letni dziecko)

Dojazd (paliwo winiety ubezp) ok 1100 PLN
Apartament - 200 Euro = 900PLN
Polskia wałówa - 200 PLN (nie szalejemy)
Wydatki na miejscu 1500-2000 PLN (w tym wypad do Mostaru i wucieczka na Mljet)

Max 4000 PLN.
m_cowboy
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 21.05.2009 17:38

Doblo przy 120 - 130 km/h i płynnej jeździe spokojnie mieści się w 7 litrach.
Jeśli chodzi o całkowite koszty wyjazdu zawsze mieściłem się do 3500,00 PLN. W tym roku mam w planie zamknąć się kwotą 4000,00. Mam nadzieję, że się uda :)
Mamy zestaw :wink: 2+1, kamp, żarełko w bagażniku, nie szalejemy ale też nie oszczędzamy w sposób przesadny. Jak mam ochotę na piwo to kupuję. Zawsze jakieś wycieczki, lody, pizza, ryba itp. też są.
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.05.2009 17:52

m_cowboy napisał(a):Doblo przy 120 - 130 km/h i płynnej jeździe spokojnie mieści się w 7 litrach.
Jeśli chodzi o całkowite koszty wyjazdu zawsze mieściłem się do 3500,00 PLN. W tym roku mam w planie zamknąć się kwotą 4000,00. Mam nadzieję, że się uda :)
Mamy zestaw :wink: 2+1, kamp, żarełko w bagażniku, nie szalejemy ale też nie oszczędzamy w sposób przesadny. Jak mam ochotę na piwo to kupuję. Zawsze jakieś wycieczki, lody, pizza, ryba itp. też są.

Chwali się gospodarność i zaradność w każdej sytuacji. Kolega nie narzeka tylko jedzie. Świat do takich należy.
Plumek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.05.2009 19:00

17aga napisał(a):Zastanawiam się jaka jest realna cena pokoju z łazienką lub apartamentu dla 2 osób na Riwierze Makarskiej (konkretnie myślę o Primosten)

8O Primošten to jakieś 200 km od Riwiery Makarskiej...
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 19:07

zlybanan napisał(a):
el_guapo napisał(a):Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.

ale w domu nie zostajesz więc nie jesz :idea:

Nie nadążam za Twym tokiem rozumowania. :roll:
Jeżeli koszty przejazdu, noclegu i atrakcji na miejscu nazwiemy "kosztem zmiennym", to koszt jedzenia możemy określić "kosztem stałym" - bez względu na miejsce, czy to dom czy wakacje będziemy musieli go ponieść. Dodawanie go do ogólnych kosztów wakacji to oszukiwanie samego siebie i zawyżanie (niesłuszne) sumy wydanej na wakacje, bo w zostając w domu też skonsumowałbyś trochę $$$. :!:
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 19:10

jorgus111 napisał(a):
el_guapo napisał(a):
j23 napisał(a):a który samochód spala 7l/km na autostradzie? Jak nic 10l/km przecież nikt nie jedzie 90km/h :D

Każdy diesel przy dozwolonej prędkości autostradowej (bez Niemiec).

Każdy :wink: :?: audi 3,0 TDi nie bardzo chce zejść poniżej 8 :?, przy spokojnej jeździe :wink:

Statystyka poniżej dotyczy motoru 1.9 JTD i wyjazdu do HR a.d. 2007. 3litrowy TDI nie powinien tyle palić - chyba że ktoś operuje pedałem gazu w trybie binarnym :wink:

Obrazek
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.05.2009 20:15

el_guapo napisał(a):
zlybanan napisał(a):
el_guapo napisał(a):Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.

Jeżeli koszty przejazdu, noclegu i atrakcji na miejscu nazwiemy "kosztem zmiennym", to koszt jedzenia możemy określić "kosztem stałym" - bez względu na miejsce, czy to dom czy wakacje będziemy musieli go ponieść. Dodawanie go do ogólnych kosztów wakacji to oszukiwanie samego siebie i zawyżanie (niesłuszne) sumy wydanej na wakacje, bo w zostając w domu też skonsumowałbyś trochę $$$. :!:

Dodawanie żywienia nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jeśli jedziesz na wczasy krajowe i płacisz 1500 zł za 14 dni to masz wliczone posiłki. To samo jak lecisz do Egiptu też płacisz za posiłki. Jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół spyta Ciebie o koszt wczasów to co - odejmujesz koszt posiłków ?????

Nie odejmujesz tylko podajesz całkowite koszty.

Jak jedziesz do Chorwacji to liczysz ile wydałeś na posiłki, żywność z kraju i wychodzi ci ogólny koszt z innymi wydatkami typu paliwo, itp. Teraz dopiero można porównać koszt samolotowych wczasów np. w Egipcie, czy krajowych na Mazurach z kosztem pobytu w Chorwacji.

Czy to takie trudne do zrozumienia, portfel jest jeden nie da się go oszukać. Więc mówmy o całkowitych kosztach bo one są najbardziej wymierne i nie zaniżajmy ich. Pozdrawiam tych co nie umią liczyć.
Bodzioch Marek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzioch Marek » 21.05.2009 22:57

darek1 napisał(a):

Dodawanie żywienia nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jeśli jedziesz na wczasy krajowe i płacisz 1500 zł za 14 dni to masz wliczone posiłki. To samo jak lecisz do Egiptu też płacisz za posiłki. Jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół spyta Ciebie o koszt wczasów to co - odejmujesz koszt posiłków ?????

Jak jedziesz do Chorwacji to liczysz ile wydałeś na posiłki, żywność z kraju i wychodzi ci ogólny koszt z innymi wydatkami typu paliwo, itp. Teraz dopiero można porównać koszt samolotowych wczasów np. w Egipcie, czy krajowych na Mazurach z kosztem pobytu w Chorwacji.

Czy to takie trudne do zrozumienia, portfel jest jeden nie da się go oszukać. Więc mówmy o całkowitych kosztach bo one są najbardziej wymierne i nie zaniżajmy ich. Pozdrawiam tych co nie umią liczyć.

brednie, w PL jem tyle samo i nie mam klona którego w domu zostawiam i jeśli koszty żywnienia sa porównywalne to nie możesz liczyć podwójnie. I nie porównuj wczasów z żywieniem w których się nie da oddzielić żarcia od reszty. Tu akurat sie da i to robię. Gdybyś chciał odliczyć czynsz, który czy jesteś czy cię nie ma i tak placisz to mógłbym się zgodzić ale tu takiego podstawowego faktu nie możesz pojać...?? Żywienie na urlopie może odliczać ten co na garnuszku, lub na krzywy ryj u bliskich żyje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 23:03

Plumek napisał(a):
17aga napisał(a):Zastanawiam się jaka jest realna cena pokoju z łazienką lub apartamentu dla 2 osób na Riwierze Makarskiej (konkretnie myślę o Primosten)

jeśli chodzi o ścisłość to z Primosten do samego Miasta Makarska jest 140km a riwiera zaczyna się dużo dużo wcześniej. Więc nie czepiałbym się tak bardzo :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 23:09

darek1 napisał(a):
el_guapo napisał(a):
zlybanan napisał(a):

Do tego trzeba doliczyć stres związany z przelotem ( w moim przypadku nie do wyceny) Więc Nie mogę porównać wycieczki w Egipcie, Tunezji, itd. NIe lubię,nie lubię
Lelule1971
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 21.05.2009 23:38

Bodzioch Marek napisał(a):
darek1 napisał(a):

brednie, w PL jem tyle samo i nie mam klona którego w domu zostawiam i jeśli koszty żywnienia sa porównywalne to nie możesz liczyć podwójnie. I nie porównuj wczasów z żywieniem w których się nie da oddzielić żarcia od reszty. Tu akurat sie da i to robię. Gdybyś chciał odliczyć czynsz, który czy jesteś czy cię nie ma i tak placisz to mógłbym się zgodzić ale tu takiego podstawowego faktu nie możesz pojać...?? Żywienie na urlopie może odliczać ten co na garnuszku, lub na krzywy ryj u bliskich żyje

Robi się z tego jakaś paranoja, oczywiste, że nie masz klona, myślę, że Darek1 jest świadomy, że skoro jesteś w CRO to niema Cię w PL... Idąc dalej odlicz sobie też koszt paliwa, które wlałbyś do baku przez te 2 tygodnie wakacji gdybyś siedział w domu i jeździł do pracy, następnie prąd, który byś zużył też odlicz, co tam jeszcze? Aha, woda, gaz jeśli posiadasz w domu bo przecież go nie zużyjesz... Ja jednak idę tokiem myślenia Darka1, wtedy jest łatwiej porównać na przykład wyjazd do Cro z pobytem w Egipcie.

Pozdrav!
dorota19
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 21.05.2009 23:54

2200 zl obliczone z polnocnej PL
Plumek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 22.05.2009 00:22

Serce w pasy napisał(a):
Plumek napisał(a):

jeśli chodzi o ścisłość to z Primosten do samego Miasta Makarska jest 140km a riwiera zaczyna się dużo dużo wcześniej. Więc nie czepiałbym się tak bardzo :lol:

Masz rację - jeśli chodzi o ścisłość, to jadranką nawet 120 km. Co nie zmienia faktu, że Primosten to nie Riwiera Makarska :) Można się nie czepiać oczywiście :) I pisać też, że Kraków leży np. na Śląsku :)

"- Gdzie byłaś w Chorwacji?
- na Makarskiej Riwierze
- my też! i jeździliśmy co wieczór na lody do Makarskiej
- a gdzie to jest? bo my jeździliśmy do Sibenika..."
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2009 01:45

Ja już jestem przyzwyczajony, że Kraków notorycznie umiejscawiają w górach, więc śląsk też mnie nie dziwi :lol:
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.05.2009 07:17

Bodzioch Marek napisał(a):
darek1 napisał(a):

Bzdura
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019