Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gego
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 20.05.2009 01:35

Basiulinko,
A gdzie dokładnie jedziesz?
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.05.2009 07:57

Wszystko zalezy od tego skąd się jedzie, gdzie i kiedy i jakim autem ;) Ja jade w czerwcu (bo taniej o 20%-30% na noclegach) w okolice Priomosten (Primosten lub Rogoźnica).
Nie jade tez na wyspy wiec oszczędzam na promie. Do pokonania w 1 stronę mam 1100km (z samego południa Polski).
Liczę maxymalnie 12 E za noc/osobę ale po cichu mam nadzieję znależć cos za 10E (przeszukujac internet wydaje sie to w czerwcu całkiem realne gdy szuka sie na miejscu a nie przez pośredników - stad chcemy na miejscu być ok 7 rano). Tym bardziej ze nie mamy jakis super wygórowanych wymagań - większosc czasu bedziemy spędzać na plaży i na zwiedzaniu.
Jadąc omijamy autostrady w Słowenii a ze jedziemy w nocy to i chorwackie w 75% tez pewnie ominiemy (w Chr na granicy bedziemy ok 2 w nocy wiec nie powinno byc tłoku na starej drodze).

Tak licząc wychodzi mi to co w kalkulacji w exelu. Wiadomo do tego bilety wstępu (pewnie z 200zł na to pójdzie od osoby - Dubrownik, Plitwice, jakies zabytki w Trogirze, Szibeniku i Splicie), paliwo na dojazd do zwiedzanych miejsc no i oczywiscie jedzenie. Mysle ze w 1500 zł za osobę dam radę na 12 dni ;) bo nie jestem rozrzutną osobą a i niewiele jadam w upalne dni.
Bodzioch Marek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzioch Marek » 20.05.2009 08:22

IMHO nie powinno się liczyć jedzenia na wyjezdzie, no chyba że w domu jest się na wikcie np rodziców, w CRO korzysta się wyłącznie lub w większości z restauracji lub w PL żyje się powietrzem. Ja nie liczę jedzenia po wyżywienie w PL i CRO jest na podobnym poziomie, do knajpki czasem i w kraju chodzę i zarówno w domu jak i w CRO żywię się sam
SDI
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 20.05.2009 09:28

SDI napisał(a):..mam pytanie czy na wyspach a konkretnie wyspie Brać ceny żywności są droższe niż na lądzie,ile np kosztuje obiad
-pytanie chyba na temat....Jedziemy w trójkę na wyspę Brać-11 noclegów po 35 eu,dwa lub trzy wypady na suchy ląd to 1380 kun,paliwo=winety-1200pl,jadę przez Budapeszt czyli nocleg(byłbym wdzięczny za jakieś namiary)to mam narazie około 4500,no i około 2000pl na wyżywienie i atrakcje-Myślę że w tych 6500pl zmieszczę się spokojnie.W ubiegłym roku byliśmy w czwórkę na Istrze koło Puli i pobyt +2 wycieczki morskie jedna do Wenecji to kosztował nas 5500pl.Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.05.2009 10:39

Dokładnie nie liczy się jedzenia - raz ze w domu tez na to wydać pieniądze musimy (tu powiedzmy w Chr 20% wiecej), w Pl musimy zapłacić za prąd i gaz, ktory potrzebny jest aby to ugotowac i takie tam a i od czasu do czasu w PL zdarza sie zjeśc również poza domem.
Bodzioch Marek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzioch Marek » 20.05.2009 11:21

CinnamonGirl napisał(a):Dokładnie nie liczy się jedzenia - raz ze w domu tez na to wydać pieniądze musimy (tu powiedzmy w Chr 20% wiecej), w Pl musimy zapłacić za prąd i gaz, ktory potrzebny jest aby to ugotowac i takie tam a i od czasu do czasu w PL zdarza sie zjeśc również poza domem.
powiem więcej, w czasie upałów jem niewiele, bo się po prostu nie chce..;)
17aga
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) 17aga » 21.05.2009 12:35

Witam,
Nie jestem pewna czy to najbardziej właściwy wątek, ale zaryzykuję :oops:.
Zastanawiam się jaka jest realna cena pokoju z łazienką lub apartamentu dla 2 osób na Riwierze Makarskiej (konkretnie myślę o Primosten) w pierwszej połowie września? Jadę pierwszy raz i chciałabym się orientacyjnie dowiedzieć jaki to koszt. Mam zamiar jechać w ciemno, więc liczę że znajdę coś po atrakcyjniejszej cenie niż w necie. Aha, chodzi mi o standard "przyzwoity" - schludnie bez przepychu :wink: .
Z góry dzięki!
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2009 12:38

A to Czytałaś?
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 12:39

j23 napisał(a):a który samochód spala 7l/km na autostradzie? Jak nic 10l/km przecież nikt nie jedzie 90km/h :D

Każdy diesel przy dozwolonej prędkości autostradowej (bez Niemiec).
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 12:43

darek1 napisał(a):Różnice w kalkulacji kosztów pomiędzy takimi samymi rodzinami np. 2+2 często wynikają z faktu, że jedni liczą żywność którą zabierają z kraju, a inni nie.

Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.
jorgus111
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 21.05.2009 13:19

el_guapo napisał(a):
j23 napisał(a):a który samochód spala 7l/km na autostradzie? Jak nic 10l/km przecież nikt nie jedzie 90km/h :D

Każdy diesel przy dozwolonej prędkości autostradowej (bez Niemiec).

Każdy :wink: :?: audi 3,0 TDi nie bardzo chce zejść poniżej 8 :?, przy spokojnej jeździe :wink:
blubaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 21.05.2009 13:52

w zeszłym roku Corsa B 1.7D (bez klimy)
łącznie 2500 km z krótkimi wycieczkami po środkowej Dalmacji
po podsumowaniu rachunku i zbilansowaniu ze stanem licznika wyszło mi spalanie 4.6l/100km :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :P
obecnie, poruszając się w kraju już innym oplem w dieselu mam średnie spalanie na poziomie 5.5l przy jeździe trasą A4 trzymając na liczniku ~130 km/h
wszystko zależy od buta ;)
blubaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 21.05.2009 13:59

el_guapo napisał(a):Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.

ale w domu nie zostajesz więc nie jesz :idea:
jasne że trzeba sobie wliczyć żywność w koszty pobytu - bez znaczenia czy zapłacisz za to w knajpie bądź przywieziesz w bagażniku. można dyskutować co się bardziej opłaca ale koszt i tak pokryjemy z własnego portfela i chyba nikt nie ma zwyczaju zapychania swojej lodówki przed wyjazdem ;)
bogdan63
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 21.05.2009 14:31

witam, cena noclegu i przejazdu jest tak duża że o innych wydatkach nie ma senu pisać, ogólnie w lipcu lub sierpniu to jest 1000 euro na dwie osoby za dwa tygodnie.
pozdrawiam
Heterka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 21.05.2009 14:40

No cóż może i ja coś dodam.
- koszty apartamentu dla 3 osób 450 Euro ( już zarezerwowane ),
- koszty paliwa i winet ( OPEL ASTRA II - gaz ) ok. 200 Euro ( 1000 zł)
- pozostałe wydatki na miejscu ok. 400 Euro.
Część wyżywienia zabieramy z Polski jak i kremy itp ( tego nie liczę bo w domu też trzeba jeść - jakieś 250 zł ),
I ile to wychodzi - jakieś 1100 - 1200 Euro.

Na restaurację, winko i piwko też sobie pozwalamy i wcale nie żyjemy zbyt skromnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019