Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.01.2021 23:44

piotrekbeti napisał(a):A w tym roku przy naszych obecnych cenach -cola Biedronkowa 6.5PLN butelka chyba cały bagaźnik zapełnimy n na powrót napojami za połowę Polskiej ceny?


Po co te nieprawdziwe pierdolety o naszych cenach?
Na ten moment 1,5l coli w biedronie kosztuje 2,49 PLN. Możesz zrobić zapasy, bo dzisiaj w Konzumie jakaś Cocta o tej samej pojemności kosztuje 10 kun.
PS. Przymiotniki z małej :roll: Po co ten znak zapytania? No i bagaŹnik ;)
Załączniki:
cola.jpg
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.01.2021 18:57

W 2021 r. wybieram się z małżonką na urlop na wyspę Hvar/Brać. Poszukiwania kwater w toku. Powiedzcie czy spędzanie urlopu na wyspach jest rzeczywiście znacznie droższe niż na stałym lądzie. Czy warto przez załadowaniem się na prom robić niezbędne zakupy w supermarkecie typu Konzum, Lidl w Splicie czy Makarskiej, tak, żeby nie zaprzątać sobie głowy szukaniem, bieganiem po wyspie za artykułami spożywczymi. Na noclegi preferuję małe miejscowości.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.01.2021 19:35

Ural napisał(a):W 2021 r. wybieram się z małżonką na urlop na wyspę Hvar/Brać. Poszukiwania kwater w toku. Powiedzcie czy spędzanie urlopu na wyspach jest rzeczywiście znacznie droższe niż na stałym lądzie. Czy warto przez załadowaniem się na prom robić niezbędne zakupy w supermarkecie typu Konzum, Lidl w Splicie czy Makarskiej, tak, żeby nie zaprzątać sobie głowy szukaniem, bieganiem po wyspie za artykułami spożywczymi. Na noclegi preferuję małe miejscowości.

Według mnie nie jest droższe niż na lądzie, jednie do kosztów podróży musisz sobie doliczyć koszt promu :wink:
Konzumy czy Lidle są też na wyspach np w Supetarze na Brač więc nie ma sensu robić jakiś większych zakupów na lądzie
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 08.01.2021 19:36

Byłem w zeszłym roku i nie zauważyłem, żeby było drożej. W Supetarze masz Mega Konzuma, gdzie ceny są naprawdę niskie, jak na Chorwację. Także restauracje nie odbiegają cenowo. Byliśmy w Povlji, w jednej z knajpek a mianowicie w Jadran Grill ceny były po prostu bardzo niskie, ale w samym Seputarze także nie było tragedii.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.01.2021 19:58

SebastianM napisał(a):Byłem w zeszłym roku i nie zauważyłem, żeby było drożej. W Supetarze masz Mega Konzuma, gdzie ceny są naprawdę niskie, jak na Chorwację. Także restauracje nie odbiegają cenowo. Byliśmy w Povlji, w jednej z knajpek a mianowicie w Jadran Grill ceny były po prostu bardzo niskie, ale w samym Seputarze także nie było tragedii.


Dotychczas spędzałem urlop na stałym lądzie. Wyspami się nie interesowałem więc nie mam o nich wyrobionego zdania.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15690
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2021 20:01

Byłam w jelsie w 2017r. W sklepach tyłu Lidl normalne ceny. Ale już w piekarni drożej niż na lądzie, byrek wtedy 17kn, a na lądzie był 12 max 15 kn. Dużo drożej było w knajpach, choć jak czytałam potem relacje to jak się mocno poszuka to są też takie z dobrymi cenami. Ale ni było to w Jelsie tylko w mniejszych wioskach.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 09.01.2021 18:02

Bez szalenstw rodzinka 4 osobowa z własnym garnkiem to od 7 tys do 10 tak na ok 10 dni wiec wszystko zależy od nas mozna tez przeżyć za 5 tyś wszystko zależy od waszej fantazji
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15690
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.01.2021 18:43

swider1985 napisał(a):... wszystko zależy od nas mozna tez przeżyć za 5 tyś wszystko zależy od waszej fantazji
Dużo zależy też od paliwozernosci samochodu, skąd i dokąd jedziemy (inny koszt z samego południa Polski na Krk czy Istrię, inny z Gdańska do Makarskiej czy dalej), rozrywek jakie lubimy i ilości wypijanego alkoholu, w tym piwa.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 09.01.2021 18:50

Zamiast autostradą, jechałem w 2019 na Hvar starą jedynką, powrót również. W tym roku tak samo. Oszczędziłem na prom i różnicę w sklepach z nawiązką (paliwo plus bramki) a straciłem łącznie może 3 godziny. Stać mnie, a co .
ps. Polecam Zavale, mam tam fajne studio do którego jedziemy drugi raz, ale bez widoku na morze. Za to taras, intymność itp, itd wynagradza wszystko.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 09.01.2021 19:12

rufus295 napisał(a):Zamiast autostradą, jechałem w 2019 na Hvar starą jedynką, powrót również. W tym roku tak samo. Oszczędziłem na prom i różnicę w sklepach z nawiązką (paliwo plus bramki) a straciłem łącznie może 3 godziny. Stać mnie, a co .
ps. Polecam Zavale, mam tam fajne studio do którego jedziemy drugi raz, ale bez widoku na morze. Za to taras, intymność itp, itd wynagradza wszystko.

Potwierdzam... jazda "jedynką" ma swoje zalety...
Jak dla mnie to same plusy.... może dlatego, iż całe życie po autostradach...
Fakt ciut dłużej, ale coś za coś...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.01.2021 17:35

yanek37 napisał(a):
rufus295 napisał(a):Zamiast autostradą, jechałem w 2019 na Hvar starą jedynką, powrót również. W tym roku tak samo. Oszczędziłem na prom i różnicę w sklepach z nawiązką (paliwo plus bramki) a straciłem łącznie może 3 godziny. Stać mnie, a co .
ps. Polecam Zavale, mam tam fajne studio do którego jedziemy drugi raz, ale bez widoku na morze. Za to taras, intymność itp, itd wynagradza wszystko.

Potwierdzam... jazda "jedynką" ma swoje zalety...
Jak dla mnie to same plusy.... może dlatego, iż całe życie po autostradach...
Fakt ciut dłużej, ale coś za coś...



Też lubię się włóczyć po bocznych drogach, oglądać posesje, ogrody, góry, owce, wiejskie pejzaże i raz tak jechałem w 2004 roku kiedy autostrada była jeszcze w budowie. No ale teraz małżonka nie akceptuje moich fanaberii. Chce szybko dojechać do celu, rozpakować manele i usiąść wygodnie na tarasie z zimnym drinkiem.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 10.01.2021 20:48

Urlop na Brać będzie droższy o koszt promu-pewnie z 500 kun w 2 strony na 4 osoby w dwie strony Dojdzie czas na przeprawę i oczekiwanie na prom-z 2-3h w jedną stronę. Jeśli daleko od marketu to wyprawa na zakupy to też godzinka dłużej. Ceny nie są jakoś wyższe w sklepach. Minusem jest to że jakakolwiek wyprawa na ląd to spory koszt-33kuny było za 1 osobę za prom. I czas. W 3 h dojedziesz to Dubrownika ze Splitu czy Zadaru a tutaj tyle zajmie raczej przeprawa do Splitu czy Makarskiej z Apartmana?. Plus to zawsze mniejszy tłok na plażach. Ale polecam Brać
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.01.2021 19:29

piotrekbeti napisał(a):Urlop na Brać będzie droższy o koszt promu-pewnie z 500 kun w 2 strony na 4 osoby w dwie strony Dojdzie czas na przeprawę i oczekiwanie na prom-z 2-3h w jedną stronę. Jeśli daleko od marketu to wyprawa na zakupy to też godzinka dłużej. Ceny nie są jakoś wyższe w sklepach. Minusem jest to że jakakolwiek wyprawa na ląd to spory koszt-33kuny było za 1 osobę za prom. I czas. W 3 h dojedziesz to Dubrownika ze Splitu czy Zadaru a tutaj tyle zajmie raczej przeprawa do Splitu czy Makarskiej z Apartmana?. Plus to zawsze mniejszy tłok na plażach. Ale polecam Brać


No cóż przemyślimy zobaczymy, podumamy, a może inne rozwiązanie znajdziemy.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 12.01.2021 20:40

Jak jedziesz na wyspę to jedziesz na wyspę. 8) Objazdowe wakacje ze zwiedzaniem Dubrownika i Zadaru to już inny temat.
Na Braču jest co zwiedzać przez kilka wyjazdów. Byłem dopiero 3 razy i jak czytam z relacji więcej mam jeszcze przed niż za sobą :oczko_usmiech: Z wyspy co godzinę odpływa prom, podróż trwa ok. 45 min więc wypad do Splitu też nie jest ekstremalną wyprawą. Ceny w marketach jak na lądzie. Świeże ryby na targu w Supetarze albo w przetwórni w Postirze kupisz od 30 do 80kun za kg więc jak nie tylko w knajpach się stołujesz i potrafisz coś upichcić np. z dodatkiem lokalnej oliwy i narwanego z ogrodu rozmarynu to na posiłki nie będziesz narzekał :)
Sporo kameralnych plaż do wyboru, lokalsi jacyś tacy uprzejmi :oczko_usmiech:, ciekawe trasy rowerowe objeżdżające całą wyspę i tylko jedno niebezpieczeństwo, można zostać oczarowanym wyspiarstwem (jak ja :) )
Również polecam Brać :hut:
mpolski3
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpolski3 » 13.01.2021 17:43

Witam, z mojej perspektywy mogę dodać tyle, że sądzę iż wczasy 2021 będą na pewno droższe. Np moja kwatera za którą płaciłem 60E oferta z booking na ten rok w podobnym okresie kosztuje 96E. Trochę sie zaskoczyłem. W tym roku spodziewam się dodatkowo większych tłumów w porównaniu do 2019. Taka kumulacja cromaniakow z 19/20. :D Według mojego rozumowania jedyne wyjście to atakować na wyspy gdzie trzeba zadać sobie więcej trudu aby dotrzeć lub dalekie południe. Co myślicie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 809
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone