Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.07.2019 08:54

W Lidlu PL od poniedziałku piwo Parlenbacher 0,5 po 1,59zł przy zakupie 18szt. Do Chorwacji jak znalazł.
Lepsze niż Karlovacko i Ozujsko.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.07.2019 09:20

Drogo.
W Niemczech chodziło po 0,29 €
I... według niektórych opinii z forów piwnych: mimo dość niskiej ceny, wciąż jest ona za wysoka :|
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.07.2019 10:26

My bierzemy podstawowe artykuły. Herbate,cukier,kawe, piwo, cole do drinków, wode, mleko 1L , troche oleju itp. Wszystko w małych ilościach. Nie po to zeby coś zaoszczędzić. Nie chce nam sie w pierwszym dniu latać po sklepach....

Więcej bierzemy tylko rzeczy dla młodego
Soki na cały wyjazd, mleko, wszelkiej maści przekąski które lubi. Nie bierzemy za to słodyczy.

Alkoholu bierzemy mniej niz wypijemy na miejscu :mrgreen:

Za to na powrocie zawsze mamy sporo wiecej spożywki w aucie..... :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.07.2019 10:32

Ja biorę sandwicz do kanapek. Na plażę tosty z serem i salami jako przekąska. Zawsze to się dobrze sprawdza na wyjazdach. Kiedyś brałem gotowe pulpety i fasolkę po bretońsku. Miałem wtedy obiad za 6zł ;)
Jedni oszczędzają 1gr na Revolucie inni na przywiezionym jedzeniu.
Oczywiście salami i ser żółty z PL na pierwsze dni.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2019 10:38

W Chorwacji jest problem w sklepach z :
- dobrą kawą
- dobrą czarną herbatą
- dobrymi sokami 100% w normalnych cenach
- lepszym i dobrym alkoholem w ok. 40% - nie lokalnym

I te rzeczy zabieram. Może nie na całość pobytu, ale ile się zmieści.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2019 10:41

wikol napisał(a):Ja biorę sandwicz do kanapek. Na plażę tosty z serem i salami jako przekąska. Zawsze to się dobrze sprawdza na wyjazdach. Kiedyś brałem gotowe pulpety i fasolkę po bretońsku. Miałem wtedy obiad za 6zł ;)
Jedni oszczędzają 1gr na Revolucie inni na przywiezionym jedzeniu.
Oczywiście salami i ser żółty z PL na pierwsze dni.

Salami z Polski bym nie wiózł, bo tam mają lepsze, a jak już jadę przez HU to przywożę w większych ilościach do PL. Ser żółty zastępuję ze smakiem svezim, kajmakiem i co tam mają.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.07.2019 10:49

bigredone napisał(a):W Chorwacji jest problem w sklepach z :
- dobrą kawą
- dobrą czarną herbatą
- dobrymi sokami 100% w normalnych cenach
- lepszym i dobrym alkoholem w ok. 40% - nie lokalnym

I te rzeczy zabieram. Może nie na całość pobytu, ale ile się zmieści.


My bierzemy soki NFC dla dziecioka na caly wyjazd. Te w kartonie z kranikiem 3L lub 5L. Mieszamy mu to z wodą.

W zeszlym roku nam brakło i mimo sporego wyboru był problem co mu kupić na miejscu. Wszystko miało w składzie wode i cukier na początku.....
Dobry sok kosztował 20 kun za litr
My płacimy 3-4zl w zaleznosci jakie opakowanie

Sandwicz dobry pomysł Wikol :wink:
Wpisalem go wlaśnie na listę wyjazdową . Bedzie nas 2 rodziny to bedzie chodził na okrągło rano :oczko_usmiech:

W tym roku nie biore kawiarki. Bedzie w apartmanie :lol:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 27.07.2019 11:00

boboo napisał(a):Drogo.
W Niemczech chodziło po 0,29 €
I... według niektórych opinii z forów piwnych: mimo dość niskiej ceny, wciąż jest ona za wysoka :|

Nie dziwię się. Za te piwo powinni dopłacać ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.07.2019 11:08

Na pewno lepsze niż Ozujsko. Wyjątkowy syf Ozujsko. A jeszcze z plastiku fuj.
Ta sama klasa piwa co Sarmackie w plastiku z Biedry.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.07.2019 12:09

Tak śledzę dyskusję i jest grubo :), ja w tym roku byłem w Grecji i jeśli chodzi o piwo to było zdecydowanie drożej, w knajpach 4-6 euro. W sklepie 4paki po 5,5 euro. Proponuję zrobić tak jak robię od lat, po drodze zaliczyć czy to w Czechach czy na Słowacji sklep i kupić piwo dobre i tańsze. W tym roku niewiele piliśmy ale właśnie na start na pierwsze dni aby nie biegać po sklepach złapaliśmy na Słowacji dosłownie 4 sztuki limitowanego Bazanta w retro stylu (z fajną etykietą z napisem Czechoslovakia), dobre piwo i było po jakieś 0,8 euro ?, nie pamiętam ceny. Postoje i tak trzeba robić to można je w ten sposób wykorzystać:)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 27.07.2019 12:53

yzedef napisał(a):Tak śledzę dyskusję i jest grubo :), ja w tym roku byłem w Grecji i jeśli chodzi o piwo to było zdecydowanie drożej, w knajpach 4-6 euro. W sklepie 4paki po 5,5 euro. Proponuję zrobić tak jak robię od lat, po drodze zaliczyć czy to w Czechach czy na Słowacji sklep i kupić piwo dobre i tańsze. W tym roku niewiele piliśmy ale właśnie na start na pierwsze dni aby nie biegać po sklepach złapaliśmy na Słowacji dosłownie 4 sztuki limitowanego Bazanta w retro stylu (z fajną etykietą z napisem Czechoslovakia), dobre piwo i było po jakieś 0,8 euro ?, nie pamiętam ceny. Postoje i tak trzeba robić to można je w ten sposób wykorzystać:)

Dokładnie. W tym roku tak właśnie zrobię - piwo na start w Słowacji + wino na Węgrzech - czy lepsze? kwestia gustu, ale napewno dużo tańsze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2019 13:03

bigredone napisał(a):W Chorwacji jest problem w sklepach z :
- dobrą kawą
- dobrą czarną herbatą


O tak, sam zabrałem pudełko herbaty bo te lokalne to jakieś nieporozumienie... A moja Karolina to po prostu kupiła włoską Illy bo Francka nie dało się podobno pić ;)
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 27.07.2019 14:53

Ceny mleka czy jakiej niewiele drożej Ale owoce znacznie Nekarynki obecnie u nas po 3.5 lub 3 a tam po 8.4
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 27.07.2019 17:18

agulus napisał(a):Ceny mleka czy jakiej niewiele drożej Ale owoce znacznie Nekarynki obecnie u nas po 3.5 lub 3 a tam po 8.4


... a ile kosztują jajka .. bo lubię dużo jaj ? cooooooo ? bo jak drogie to nie jadę.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.07.2019 17:42

Senior napisał(a):
agulus napisał(a):Ceny mleka czy jakiej niewiele drożej Ale owoce znacznie Nekarynki obecnie u nas po 3.5 lub 3 a tam po 8.4


... a ile kosztują jajka .. bo lubię dużo jaj ? cooooooo ? bo jak drogie to nie jadę.


Jajka są droższe niż u nas. Tak jak cały drób

Ale zawsze można zabrać ze sobą kurę i wiaderko pszenicy :oczko_usmiech:

Mój młody lubi mleko ale nie zabieramy ze sobą krowy albo kozy :P

P.S. owoce są droższe niz u nas ale zdecydowanie lepszej jakości
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 704
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone