Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 09:12

pam napisał(a):
Ustronianka napisał(a):u nas podobnie w 1400 max musimy się zmiescić na 2 tyg z 2 dzieci:)

z noclegiem już


My z dwójką dzieci, 2 tygodnie, staramy się zmieścić w budżecie 4000zł. Co prawda, tankowanie do pełna w Plolsce mam służbowe, ale to jest raptem 200zł. Jak jest tanie euro to może wyjdzie nawet kilka stówek poniżej tej czwórki.

I spokojnie w tych okolicach tysiąca ojro idzie się zmieścić.
I to nie śpiąc w rowie i jedząc resztki :lol:
Grunt to nie wpadać w panikę i nie brać sobie do serca opinii, że 2-2,5 k. ojro to absolutne minimum dla 4 osób "na Chorwację" :wink: :lol:
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 30.05.2009 09:17

No ale jak się ktoś nastawia na jedzenie w knajpach, codzienne imprezy w klubach itd to się raczej nie zmieści.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.05.2009 09:47

Być może ta dyskusja powinna wziąć pod uwagę, że w Chorwacji:
-średnie wynagrodzenie wynosi około 750 ojro
-średnia emerytura wynosi około 300 ojro
Ceny w regionach turystycznych sa około 10% więcej niż w kontynentalnej części Chorwacji.

pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 10:01

pam napisał(a):No ale jak się ktoś nastawia na jedzenie w knajpach, codzienne imprezy w klubach itd to się raczej nie zmieści.

Zgoda tyle, że jak ktoś ma budżet na poziomie "niskobudzetowca" (nie jest to określenie złośliwe czy ironiczne z mojej strony) to nie ujmuje w planach siedzenia po knajpach, pubach, dyskotekach itp.
Bez tego też można zaplanować fajny pobyt (dowodów na to jest cała masa, choćby w dziale z relacjami)
Każdy odpoczywa tak jak lubi i za ile lubi.
Chodzi tylko o to, żeby nie wprowadzać "nowicjuszy" w błąd, że jak nie ma np. tych 2-2,5 k. ojro to niech siedzi na d....w domu bo za tysiąc ojro to tylko do granicy HR dojedzie. :wink:

Post Mirko też w tym temacie daje do myślenia :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 30.05.2009 10:11

A ja cenowo porównuję wyjad do Chorwacji z wyjazdem nad polskie morze - zawsze musiałam dać te 50zł os/noc (obecnie daje to 11 euro) i za tyle chciałabym znalezc noclag w czerwcu w Chorwacji.
Jedzenie nad morzem tez z 30% droższe niz w rodzinnym miescie wiec tez porównywalnie do CHR. Tym bardziej ze w Polsce musiałam stołowac sie na miescie a tu większosc bedzie przyrządzana przez nas (a wiec i taniej).
Jedyne co sie rózni to cena za dojazd, ale i tu mi wychodzi podobnie bo do tej pory jeździlismy w 2 osoby nad polskie morze (700km) a teraz w 4 do Chorwacji (1100km).

generalnie planuję zmiescic sie w 3k na 2 osoby (wliczając w to sporo zwiedzania w raz z wycieczkado Dubrownika - ok 280km w jedną stronę).
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 30.05.2009 10:54

Piotrek_B napisał(a):
pam napisał(a):No ale jak się ktoś nastawia na jedzenie w knajpach, codzienne imprezy w klubach itd to się raczej nie zmieści.

Zgoda tyle, że jak ktoś ma budżet na poziomie "niskobudzetowca" (nie jest to określenie złośliwe czy ironiczne z mojej strony) to nie ujmuje w planach siedzenia po knajpach, pubach, dyskotekach itp.
Bez tego też można zaplanować fajny pobyt (dowodów na to jest cała masa, choćby w dziale z relacjami)
Każdy odpoczywa tak jak lubi i za ile lubi.
Chodzi tylko o to, żeby nie wprowadzać "nowicjuszy" w błąd, że jak nie ma np. tych 2-2,5 k. ojro to niech siedzi na d....w domu bo za tysiąc ojro to tylko do granicy HR dojedzie. :wink:

Post Mirko też w tym temacie daje do myślenia :wink:


Co też potwierdziłem powyżej. Apatrman wychodzi nas za całą rodzinę 30E, pewnie że bez klimy, satelit i zjeżdzalni wodnej prosto z sypialni na plażę, ale jest tam domowy klimat, pełne wyposazenie kuchni i olbrzymi pokój, starzy znajomi ze Slavonii z którymi sie umawiamy co roku na ten sam termin. Oczywiście co wieczór wyprawa do miasteczka na lody i inne drobne atrakcje letnie, zawsze jakis wypad na zwiedzanie itd itd. Wystarczy mi że większość roku śpię po hotelach (całkiem zresztą przywoitych) i wakacje w takich warunkach kojarzyły by mi się z pracą. Do auta biorę co lubią mieć ze sobą, dmuchańce dla dzieci, coś do czytania, zestaw do nurkowania a do tego na dachu canoe, którym świetnie się pływa po Paśkim zalewie. I na to spokojnie wystarcza te 4000zł
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2009 11:12

mirko napisał(a):Być może ta dyskusja powinna wziąć pod uwagę, że w Chorwacji:
-średnie wynagrodzenie wynosi około 750 ojro
-średnia emerytura wynosi około 300 ojro
Ceny w regionach turystycznych sa około 10% więcej niż w kontynentalnej części Chorwacji.

pozdrawiam


To nie miałem świadomości...a z ciekawości jak wyglądają opłaty za czynsz, prąd, etc.?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.05.2009 11:30

JacYamaha napisał(a):
mirko napisał(a):Być może ta dyskusja powinna wziąć pod uwagę, że w Chorwacji:
-średnie wynagrodzenie wynosi około 750 ojro
-średnia emerytura wynosi około 300 ojro
Ceny w regionach turystycznych sa około 10% więcej niż w kontynentalnej części Chorwacji.

pozdrawiam


To nie miałem świadomości...a z ciekawości jak wyglądają opłaty za czynsz, prąd, etc.?


cennik prądu
cennik wody (między innymi) (bardziej akualnego nie wygrzebałam..)

Turyści narzekają, że w Hr drogo (żywność przede wszystkim).. Wam drogo 2 tygodnie, nam 365 dni w roku....
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 30.05.2009 13:52 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.05.2009 11:33

JacYamaha napisał(a):
mirko napisał(a):Być może ta dyskusja powinna wziąć pod uwagę, że w Chorwacji:
-średnie wynagrodzenie wynosi około 750 ojro
-średnia emerytura wynosi około 300 ojro
Ceny w regionach turystycznych sa około 10% więcej niż w kontynentalnej części Chorwacji.

pozdrawiam


To nie miałem świadomości...a z ciekawości jak wyglądają opłaty za czynsz, prąd, etc.?


Trudno powiedzieć, ja nie płace czynszu (mam dom) ale wszystko inne, energia elektryczna, woda, śmieci, internet, telewizję kablową, telefon, itp. płace ok. 1000kn (150ojro) / miesiąc.
Należy pamiętać, że najdroższe miasto w Chorwacji to Pula.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2009 11:41

Jeszcze tylko jedno pytanie - dlaczego Pula najdroższa?
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 30.05.2009 12:00

no to ja napisze ile mnie wychodzą wakacje i to wcale nie jest wyrwane z kosmosu bo jak ktoś ma wydać 4000zl to ja myślę ze za 4 osoby i w domu ja lubię pod namiot i w tamtym roku 2 tygodnie na Hvar pod namiotem 2 osoby 1800 zl
pobyt na polu namiotowym 16euro za wszystko doba ( 1 euro kupowane za 3,2zl) czyli 160euro to jest 512zl
paliwo 600zl auto na gaz przejechane 1300km
jedzenie swoje 300zl wydane w Polsce (jedni to liczą inni nie) + kupowany tylko chleb na Chorwacji
opłaty drogowe
30zl Słowacja
200zl Chorwacja
0zl Węgry
całkowity koszt 1642 zl +drobne koszty lody napoje i inne w sumie 1800 zl

w tym roku euro droższe wiec paliwo droższe mam diesla to całkowity koszt z większym szaleństwem mam zamiar się zamknąć w 2000 -2500 zl max

to sa realne koszty wiec wakacje na Chorwacji dla dwóch osób w cichym miejscu pod namiotem z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze 2000zl wystarczy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2009 12:13

No jakoś tak - zazwyczaj zabieramy ok. 1000 euro i biedy nie ma. Tylko ten kurs dzisiaj...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.05.2009 12:21

JacYamaha napisał(a):Jeszcze tylko jedno pytanie - dlaczego Pula najdroższa?


Trudne pytanie, być może dlatego, że mieszkańcy Puli mają dobre pensje.
Być może z tego powodu:
GNP / mieszkańcu:
Chorwacja-6000 ojro
Istria-8200 ojro

:?
Myślę, że za dwa tygodnie wakacji w Chorwacji dla 4 osób powinno wystarczyć 1500 ojro. Trzeba szukać zakwaterowania dalej od morza i uniknąć restauracji z luksusowych wnętrzach.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 30.05.2009 13:39

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):

Turyści natrzekają, że w Hr drogo (żywność przede wszystkim).. Wam drogo 2 tygodnie, nam 365 dni w roku....
Pozdrawiam

Też zwróciłam na to uwagę, bo przecież nie ma osobnych sklepów dla mieszkańców i dla turystów wszyscy płacą tak samo. :?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.05.2009 14:35

My na 3 osoby , pobyt 14 dni, noclegi tranzytowe wydajemy 6 kilo PLN minimum. Nic mniej nie chce wyjść... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone