Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 30.05.2009 15:45

mirko napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Jeszcze tylko jedno pytanie - dlaczego Pula najdroższa?


Trudne pytanie, być może dlatego, że mieszkańcy Puli mają dobre pensje.
Być może z tego powodu:
GNP / mieszkańcu:
Chorwacja-6000 ojro
Istria-8200 ojro

:?
Myślę, że za dwa tygodnie wakacji w Chorwacji dla 4 osób powinno wystarczyć 1500 ojro. Trzeba szukać zakwaterowania dalej od morza i uniknąć restauracji z luksusowych wnętrzach.


Mirko. 1500 ojro to po dzisiejszym kursie w Polsce 6780 PLN. To dużo. Nie dla wszystkich.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 30.05.2009 15:48

Interseal napisał(a):No nie ma się co kłócić :wink: ale czy aby na pewno dwa razy więcej niż nad Bałtykiem...? Myślę że "cholery" można dostać w porównywalnych warunkach socjalnobytowych za mniej niż dwa razy tyle 8O .. Zagmatwałem :wink:

Nie da się ukryć. :wink:
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 02.06.2009 10:00

Zobaczcie lepiej wątek [u]chorwacja ceny 01.06.2009
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23248

Chorwacja już nie jest tanim krajem dla turystów - jest coraz droższa i trzeba brać z sobą nie setki, a tysiące EURO.

Oczywiście na tym forum sa ludzie którzy zaraz będa mieli inne zdanie - pewnie maja w tym interes ( np. % od klienta w apartamencie ) :twisted
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 02.06.2009 10:59

Cześć badurianin. Z tymi tysiącami to też przesadzasz. Ja nie mam doświadczeń z chorwckimi cenami bo nigdy dotąd tam nie byłem ale myslę, że nie zrobie nadużycia jeśli stwierdzę, że ceny średnio są wyższe o ok. 10-20% od cen w naszych supermarketach i oscyluja na poziomie cen z miast urlopowania Polaków w kraju w sezonie (VII, VIII).
Pewnie i w Cro trzeba szukać gdzie taniej i lepiej (smaczniej) tak jak wszędzie. Pozdrawiam.
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 02.06.2009 11:03

BOLETUS napisał(a):Cześć badurianin. Z tymi tysiącami to też przesadzasz. Ja nie mam doświadczeń z chorwckimi cenami bo nigdy dotąd tam nie byłem ale myslę, że nie zrobie nadużycia jeśli stwierdzę, że ceny średnio są wyższe o ok. 10-20% od cen w naszych supermarketach i oscyluja na poziomie cen z miast urlopowania Polaków w kraju w sezonie (VII, VIII).
Pewnie i w Cro trzeba szukać gdzie taniej i lepiej (smaczniej) tak jak wszędzie. Pozdrawiam.


Ceny owoców, warzyw i ryb są często 100% wyższe niż w Polsce. Takie są fakty . Po za tym w każdym sklepiku i na targu będą chcieli cię naciagnac na kasę - UWAŻAJ ! Kryzys ma różne oblicza i Chorwat musi w 3-4 miesiace nałapać tyle kasy aby sie czuc bezpiecznie na nastepne 8 m-cy :lol:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 02.06.2009 11:08

badurianin napisał(a):Zobaczcie lepiej wątek [u]chorwacja ceny 01.06.2009
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23248

Chorwacja już nie jest tanim krajem dla turystów - jest coraz droższa i trzeba brać z sobą nie setki, a tysiące EURO.

Oczywiście na tym forum sa ludzie którzy zaraz będa mieli inne zdanie - pewnie maja w tym interes ( np. % od klienta w apartamencie ) :twisted


dlatego trzeba brać kanapki z sobą i jedzenie do Chorwacji wtedy wychodzi taniej o wiele taniej
ps
widzę ze kolegę wypuścili :wink:
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 02.06.2009 11:08

Rozumiem.
A tak z drugiej strony to nie ma się co dziwić.
Okres V-IX to żniwa turystyczne takie same jak nad naszym morzem.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.06.2009 13:07

badurianin napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Cześć badurianin. Z tymi tysiącami to też przesadzasz. Ja nie mam doświadczeń z chorwckimi cenami bo nigdy dotąd tam nie byłem ale myslę, że nie zrobie nadużycia jeśli stwierdzę, że ceny średnio są wyższe o ok. 10-20% od cen w naszych supermarketach i oscyluja na poziomie cen z miast urlopowania Polaków w kraju w sezonie (VII, VIII).
Pewnie i w Cro trzeba szukać gdzie taniej i lepiej (smaczniej) tak jak wszędzie. Pozdrawiam.


Ceny owoców, warzyw i ryb są często 100% wyższe niż w Polsce. Takie są fakty . Po za tym w każdym sklepiku i na targu będą chcieli cię naciagnac na kasę - UWAŻAJ ! Kryzys ma różne oblicza i Chorwat musi w 3-4 miesiace nałapać tyle kasy aby sie czuc bezpiecznie na nastepne 8 m-cy :lol:


Napiszę po raz setny: Tobie drogo 2 tyg. na urlopie, nam drogo 365 dni.. Te ceny nie są tylko dla turystów....
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 02.06.2009 13:23

Kasiu. Ja się wcale nie skarżę i nie narzekam. Gdyby dla mnie było za drogo to bym do Was nie przyjechał na urlop. A Wam współczuję.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.06.2009 17:58

badurianin napisał(a):Zobaczcie lepiej wątek [u]chorwacja ceny 01.06.2009
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23248

Chorwacja już nie jest tanim krajem dla turystów - jest coraz droższa i trzeba brać z sobą nie setki, a tysiące EURO.

Oczywiście na tym forum sa ludzie którzy zaraz będa mieli inne zdanie - pewnie maja w tym interes ( np. % od klienta w apartamencie ) :twisted



Widzę, że kolegę Mistrza Kolorowego od Q7 Admin z Pierdla wypuścił. Ciekawe na jak długo. Oby nie była Recydywa. Pożyjemy zobaczymy. :D
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 02.06.2009 18:02

BOLETUS napisał(a):Rozumiem.
A tak z drugiej strony to nie ma się co dziwić.
Okres V-IX to żniwa turystyczne takie same jak nad naszym morzem.

Nad naszym morzem sezon potrafi się już skończyć po 20 sierpnia :(
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 02.06.2009 19:13

Jak myślicie czy 400 kun dziennie wystarczy na jedzenie dla rodziny 2+1?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.06.2009 19:24

Zależy co i gdzie chcesz jeść. Równie dobrze bez problemu może Ci to wystarczyć na 2 dni a możesz zostawić jednorazowo i 1000 kn za obiad.
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 02.06.2009 20:51

darek1 napisał(a):
badurianin napisał(a):Zobaczcie lepiej wątek [u]chorwacja ceny 01.06.2009
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23248

Chorwacja już nie jest tanim krajem dla turystów - jest coraz droższa i trzeba brać z sobą nie setki, a tysiące EURO.

Oczywiście na tym forum sa ludzie którzy zaraz będa mieli inne zdanie - pewnie maja w tym interes ( np. % od klienta w apartamencie ) :twisted



Widzę, że kolegę Mistrza Kolorowego od Q7 Admin z Pierdla wypuścił. Ciekawe na jak długo. Oby nie była Recydywa. Pożyjemy zobaczymy. :D

Witaj,
Nie wiem skąd jesteś ( ja z Wrocławia) jak mieszkasz gdzies niedaleko to moge cię przewieść tym Q7 będziesz miał mnie z głowy :lol:
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 02.06.2009 21:59

nie wiem ile w tym roku ale zazwyczaj udaje nam sie wydac w Chorwacji niewiele więcej niż w analogicznym okresie w Polsce. Nie uważam tego kraju za nazbyt drogi - trzeba tylko kupować z głową.

Jasne, że (jeszcze) Rumunia czy Bułgaria wychodzi taniej. Ale jak zaczynałem jeździć do Chorwacji to Chorwacja była alternatywą dla Włoch i Francji. Znak czasów

Polecam Czarnogórę dla chcących zaoszczędzić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone