Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile euro zabieracie?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 01.04.2009 13:58

yarod77 napisał(a):Zależy jak kto się bawi. My rok temu wydaliśmy w Primosten ( dla 2+1) 1100 euro - i nie było bidnie, kolacja w konobie co 2-3 dni. W tym roku zamierzam zabrać 1400 euro i głodem przymierać też nie będę (z przyczepą makaronów i sosów nie jadę ). :)


Popieram w końcu to wczasy co tydzień tam nie jeździmy .
Sporo niestety zależy od zasobności portfela , Ja z Polski zabrałem parę rzeczy, ale głównie kupowałem na miejscu 8)
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 01.04.2009 14:12

Tak jak większość cześć "obiadówki" zabiorę ale bez przesady. Na pewno nie będę taskać kilku zgrzewek wody i tony ryżu i makaronu. Zwykle na takich wypadach wstępuje we mnie "półwegetarianin"' i jadę na płodach ziemi - pomidory, papryka, owoce - połówka moja to samo, TurboAmelka też uwielbia to więc będzie ok.
Zresztą jak ktoś tam kiedyś powiedział - do szczęścia wystarczy: chleb, oliwa z oliwek, pomidory, ser i szklaneczka wina /soku w wersji dla dzieciaka.

Motto : Każdemu wedle potrzeb. :D

PS. ale minimalistą to tez nie jestem :D
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 01.04.2009 14:48

Zgadzam sie z opinią wyżej. W tym klimacie mięso raczej tylko wieczorem.
jednak jesli z dziećmi to czasami trzeba bedzie na pizze no i jak wakacje to wakacje sobie tez trzeba cos z przyjemnosci dać. Warto spróbowac lokalnych potraw.
jasne z kraju tez coś się zabierze ale miejscowe produkty sa naprawdę grzechu warte. Byc tam i nei spróbowac wina, ser i ryb to nie to.

Z mojego doświadczenia z poprzedniego wyjazdu warto miec przy sobie troche euro i trochę kun reszta z karty. Zawsze się może zdarzyć, że nie będzie bankomatu albo biora tylko w gotówce.

ogólnie na dwa tygodnie na rodzinę 2+3 w zeszłym roku poszło 6k złotych.
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 01.04.2009 14:57

wojtap napisał(a):Zgadzam się z opinią wyżej. W tym klimacie mięso raczej tylko wieczorem.
jednak jeśli z dziećmi to czasami trzeba będzie na pizze no i jak wakacje to wakacje sobie tez trzeba cos z przyjemności dać. Warto spróbować lokalnych potraw.
jasne z kraju tez coś się zabierze ale miejscowe produkty są naprawdę grzechu warte. Być tam i nie spróbować wina, ser i ryb to nie to.

Z mojego doświadczenia z poprzedniego wyjazdu warto mieć przy sobie trochę euro i trochę kun reszta z karty. Zawsze się może zdarzyć, że nie będzie bankomatu albo biorą tylko w gotówce.

ogólnie na dwa tygodnie na rodzinę 2+3 w zeszłym roku poszło 6k złotych.


Rozsądna kwota. 8)
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 11.05.2009 12:36

My nie jestesmy doświadczonymi turystami w żadnym wypadku :) NIe mamy pojęcia ile zabrać kasy. Planujemy wydać na te wakacje ok. 6000PLN a im wiecej uda się zaoszczędzić tym lepiej ;)
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 02.06.2009 15:51

Ufff, próbowałam zgłębić temat... :wink:
Co wychodzi korzystniej z Waszych doswiadczeń - wymiana PLN czy EURO na kuny, na miejscu w CRO?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.06.2009 17:10

nowalijka napisał(a):Ufff, próbowałam zgłębić temat... :wink:
Co wychodzi korzystniej z Waszych doswiadczeń - wymiana PLN czy EURO na kuny, na miejscu w CRO?


To chyba prowokacja :lol: ale odpowiem
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22737
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 02.06.2009 20:56

ja biore 5000 EUR i jade na 1 miesiąc drugi może w Grecji albo do Francji na Lazurowe - się zobaczy :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.06.2009 21:10

badurianin napisał(a):ja biore 5000 EUR i jade na 1 miesiąc drugi może w Grecji albo do Francji na Lazurowe - się zobaczy :lol:


Ja biorę kartę płatniczą i mam w dupie ile wydam :papa: Współczuję Ci że musisz liczyć :roll:
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 02.06.2009 21:11

Rysio napisał(a):
badurianin napisał(a):ja biore 5000 EUR i jade na 1 miesiąc drugi może w Grecji albo do Francji na Lazurowe - się zobaczy :lol:


Ja biorę kartę płatniczą i mam w dupie ile wydam :papa: Współczuję Ci że musisz liczyć :roll:


:papa:
stonek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stonek » 02.06.2009 21:19

ja biore 5000 EUR i jade na 1 miesiąc drugi może w Grecji albo do Francji na Lazurowe - się zobaczy icon_lol.gif
zapomniałeś jeszcze dodać że jedziesz swoim czarnym Q7 :lol: [/list]
Piotr D
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 02.06.2009 21:36

chłopie!!!! może Ci braknąć na waciki :wink:
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 02.06.2009 21:39

stonek napisał(a):
ja biore 5000 EUR i jade na 1 miesiąc drugi może w Grecji albo do Francji na Lazurowe - się zobaczy icon_lol.gif
zapomniałeś jeszcze dodać że jedziesz swoim czarnym Q7 :lol: [/list]


to jest oczywista oczywistość oprócz tego wezme jacht na 2-tyg :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2009 21:41

badurianin napisał(a):
stonek napisał(a):
ja biore 5000 EUR i jade na 1 miesiąc drugi może w Grecji albo do Francji na Lazurowe - się zobaczy icon_lol.gif
zapomniałeś jeszcze dodać że jedziesz swoim czarnym Q7 :lol: [/list]


to jest oczywista oczywistość oprócz tego wezme jacht na 2-tyg :idea:

a ja wezmę paszport Polsatu :mrgreen:
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 02.06.2009 21:43

Piotrek_B napisał(a):
badurianin napisał(a):
stonek napisał(a):
ja biore 5000 EUR i jade na 1 miesiąc drugi może w Grecji albo do Francji na Lazurowe - się zobaczy icon_lol.gif
zapomniałeś jeszcze dodać że jedziesz swoim czarnym Q7 :lol: [/list]


to jest oczywista oczywistość oprócz tego wezme jacht na 2-tyg :idea:

a ja wezmę paszport Polsatu :mrgreen:


zaprasza z nim na rejs
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ile euro zabieracie? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone