Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....i ciut linków

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2012 11:30

Piotrze..on sobie tylko "swoją" kamienicę odremontował...i dobrze.
Lidio postaram się coś w tym temacie zmienić :) ..trochę fotek mam..w wolnej chwili postaram się Wam ciekawe miejsca w Lublinie pokazać. maila pewnie do mnie masz, w razie czego i w temacie noclegowym służę pomocą :papa:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 13.08.2012 11:43

lubelski napisał(a):Piotrze..on sobie tylko "swoją" kamienicę odremontował...i dobrze.
Lidio postaram się coś w tym temacie zmienić :) ..trochę fotek mam..w wolnej chwili postaram się Wam ciekawe miejsca w Lublinie pokazać. maila pewnie do mnie masz, w razie czego i w temacie noclegowym służę pomocą :papa:


Fajnie byłoby, żeby powstał wątek założony przez Ciebie lub kogoś z tamtych białych miejsc na mapie i wspólnymi siłami również innych Cromaniaków, żebyście pokazali nam uroki wschodniej Polski.

No to czekamy.
:papa:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 20:08

No tak.....czas kończyć tę relację i przestać nudzić :wink:

Zaraz się okaże, że tytuł wątku powinien brzmieć Mój spacer po Lublinie :lol:

Przyznam szczerze, że ciekawie :wink: zaczęłam wątek i ciekawie :wink: go kończę :wink: (pewnie nie dla wszystkich :lol: )

Jedziemy przez Lublin :oczko_usmiech:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

:D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 20:17

i dalej........lubelski, tylko nie łap się za głowę :lol:

Jak do tej pory super szły Twoje opisy.......ale obawiam się, że dziś możesz mieć kłopot :wink:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


to też ciekawostki......sporo tego.....


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


:D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 20:24

i jeszcze trochę :lol:

mam nadzieję, że zachęcę do odwiedzin Lublina, tych co jeszcze tam nie byli :wink: :P


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


a po drodze trafiliśmy na sesję zdjęciową :D


Obrazek


:D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 20:33

cdn :lol:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


:D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 20:48

No i kończę moje spotkanie z Lublinem......za mało czasu......

Wszystkim wybierającym się do tego miasta zalecam zarezerwujcie sporo czasu :idea:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


w końcu usiedliśmy coś zjeść i wypić......gdzieś w oddali grała muzyka....3 chłopaków na gitarach :D

grali wszystko.....muzykę poważną.....rozrywkową.....żydowską.....na prawdę fajny klimat :D

a nad naszymi głowami wypatrzyłam taką tablicę


Obrazek


mój mąz stwierdził, że to miasto inaczej pachnie :? .......ma w sobie taki wschodni klimat :D


Obrazek


:D :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2012 21:27

..... kościół na pierwszych fotkach to kościół o.o Dominikanów t.z. Bazylika Relikwii Krzyża Świętego gdzie moi teściowie brali w 1941 roku ślub.. . Relikwie niestety w 1991 roku zostały skradzione, nie wiadomo o nich nic do dzisiaj. Widzę że "zdeptaliście" całe Stare Miasto, przechodziliście koło Teatru Starego po gruntownym remoncie, bramy Grodzka i Rybna też zaliczone jak i zamek. Placyk z fundamentami to plac po kościele farnym, przepięknej budowli, której makietę też widzieliście..są plany co do jej odbudowy. Ta wąziutka uliczka to ulica Ku Farze gdyż wiodła do kościoła farnego. Sporo jeszcze jest na naszej Starówce do zrobienia ale to co do tej pory zrobiono nastraja bardzo optymistycznie na przyszłość. :papa:
..fajny ten "Twój" Lublin... :D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 21:34

Wiem lubelski, że to.........kropla w morzu :wink:
Na nasz, niestety zbyt krótki pobyt......wydaje mi się, że udało się choć trochę uszczknąć z Twojego Lublina :wink:
Tak sobie myślę, że powinniśmy tam wrócić :?
Kiedyś.....jakiś czas temu byłam w Tarnowie......też mi sie podobało......ale fotki jeszcze papierowe :wink:
Ciesze się, że podobał sie Tobie "mój" Lublin.....poza tym miło było Ciebie tutaj gościć :D




PS. lubelski ogromnie dziękuję za wszelkie wskazówki.........nawet nie wiesz jak mi pomogłeś :D
Użytkownik usunięty
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2012 21:47

..etam zaraz pomogłem ..toż to moje miasto od półwiecza..z lekkim okładem :wink: ..z noclegiem też nie ma problemu, mam swoją "bazę noclegową" niedaleko Lublina (tam dopiero są widoczki), sprawdzoną przez paru Cromaniaków :wink: ..zapraszam :papa:
..a niedaleko Chełm, Zamość, Kozłówka i wiele innych, naprawdę godnych zwiedzania atrakcyjnych miejsc..
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 21:50

lubelski napisał(a):..etam zaraz pomogłem ..toż to moje miasto od półwiecza..z lekkim okładem :wink: ..z noclegiem też nie ma problemu, mam swoja "bazę noclegową" niedaleko Lublina sprawdzona przez paru Cromaniaków :wink: ..zapraszam :papa:


Zapamiętam.....mam nadzieję, że nie "wyparujesz" z forum :wink:
W tym roku pewnie juz się nie uda......ale w przyszłym......kto wie :D
Może przy okazji rodzinkę w Mielcu i okolicy bym odwiedziła :wink:



PS. zajrzyj za jakiś czas tutaj http://www.panoramio.com/user/6295389 i poszukaj :wink:
mam nadzieje, że wielkich błędów nie będzie :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.08.2012 07:14

Lidia K napisał(a):Fajnie byłoby, żeby powstał wątek założony przez Ciebie lub kogoś z tamtych białych miejsc na mapie i wspólnymi siłami również innych Cromaniaków, żebyście pokazali nam uroki wschodniej Polski.

Był, ale, jakimś cudem, się ... zmył.


:oczko_usmiech:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 14.08.2012 11:21

No coż......koniec relacji :wink:

Czemu pokręcony 2012 :?:

Dlatego, że .....powstały na dzień dobry problemy z urlopami......nie myślałam, iż to będzie Polska........obawiałam się pokręconej pogody.......co niestety miało miejsce......
Do tego wszystkiego, większość ciekawych obiektów była w remoncie - z jednej strony dobrze :wink:

Aczkolwiek, gwoli ścisłości, trochę fajnych fotek przyjechało......wiele miejsc zaskoczyło mnie na plus :D

Mimo pokręconego roku.....uważam ten mój urlop za prawie udany :wink:
Zabrakło mi łażenia po górkach 8)

Jeszcze raz dziekuję wszystkim towarzyszącym mi w tej wyprawie....... :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.08.2012 11:53

Miecia napisał(a):Obrazek

Miecia miały być zdjęcia z Lublina a Ty wstawiłaś jakąś obskurną kamienicę. U nas takich nie sposób spotkać, to tylko "czwarty świat". :wink:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 14.08.2012 12:06

woka....przeciez uprzedzałam, by przygotowac się na różne fotki :wink:

Rzeczą oczywistą jest, że nawet najpiękniejsze miasta świata mają swoją inną stronę.......niestety nie wszystko jest "odsztafirowane" na błysk......tak jest wszędzie :D

Najwazniejsze jest to, że mimo posiadania tych niedoskonałości, miasto miało w sobie to "coś" :wink: , wierz mi, dla mnie Lublin to ma :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....i ciut linków - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone