Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....i ciut linków

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 12.08.2012 13:37

piotrf napisał(a):
Asiu , zapewniam że nie braknie Ci tematów do fotografowania w naszej części Polski :)


Pozdrawiam
Piotr


Się domyślam Piotrze, że nie zbraknie :wink: ......

Zastanawiam się tylko zawsze jak ten czas zorganizować :roll:

Jakoś zawsze w czasie urlopu za kółkiem siada mój małżonek........i tak jak pisałam.....zachowuje się jak kierowca rajdowy......ciężko go w drodze zatrzymać :wink: :lol:
Ja z kolei za kazdym zakrętem najchętniej bym stanęła.......no i ciężko to zgrać :lol:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 12.08.2012 22:34

Dalej oglądamy Lublin.....mam sporo fotek.....może dlatego, że spodobało mi się miasto :roll:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


tak się zastanawialiśmy.....czy to tylko ozdoba......


Obrazek


Obrazek


Obrazek


i tyle na dziś :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.08.2012 22:45

Miecia napisał(a):... spodobało mi się miasto

Nie wiem, ale to choroba jaka, że jak kto pojedzie ostatnio zobaczyć coś w Polsce, to mu się ... podoba :?


Feromony jakie rozrzucają, czy co ... :/


:mrgreen:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 12.08.2012 22:51

Ty weldonku, zachwycałeś się ostatnio Wrocławiem :wink:
Nie powiem.....jak byłam tam wieki temu :lol: , też mi sie podobało :D
Raczej niewiele jest miast, które mi sie podobają :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.08.2012 22:58

Miecia napisał(a):Raczej niewiele jest miast, które mi sie podobają :?

Bo dawno tam nie byłaś :D

I nie "ostatnio" ale kombinuję, jak tam wrócić :D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 12.08.2012 23:04

weldon napisał(a):
Miecia napisał(a):Raczej niewiele jest miast, które mi sie podobają :?

[color=#800000]Bo dawno tam nie byłaś :D


Hmmmm.....tylko mnie tam nie ciągnie :?

Ale tak sobie pomyślałam właśnie, że musze jakos to zrobić :D .........zajrzeć do Poznania......tam też dawno nie byłam :P
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.08.2012 23:15

Ładny ten Twój Lublin. Wiecznie niestety odkładamy go na "kiedyś". Trzeba by się w końcu zorganizować.

Miecia napisał(a):Raczej niewiele jest miast, które mi sie podobają


Mam zupełnie odwrotnie, niewiele mi się nie podoba :lol: .
Coś jest chyba w tym co napisał Weldon, dawno nie byłaś. Skala inwestycji jest nieprawdopodobna. Codziennie patrzę na mój Wrocław. Co dwa, trzy lata zaglądam do Warszawy, Poznania czy takiej mojej perełki na wschodzie - Przemyśla i za każdym razem jest piękniej i za każdym razem jako turyście proponuje mi się coś nowego. Nawet w Twoim Grudziądzu prace renowacyjne idą pełną parą.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 12.08.2012 23:18

A to jest najbardzie zabawne marze_na........do Grudziądza mam rzut beretem i.....dotrzeć nie mogę :lol:
Zawsze mi to miasto odpowiadało.......wzgórze zamkowe....widok na Wisłę......błonia itp
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.08.2012 23:19

Mi też już kilka lat od ostatniej wizyty upłynęło ... :/

Może kiedyś mniej, ale teraz, jak trochę powędrowałem po Polsce, po Zgorzelcu, po Wrocławiu, teraz z tobą po Lublinie, a wcześniej ciuteczek po Krakowie, to jakoś tak ... zaczyna ciągnąć ...


A Grudziądz to obowiązkowy.

Zakochałem się w tym mieście, a jeszcze ani razu nad Wisłą, przy spichlerzach, nie przeszedłem :D

I Chełm ... Chełm ... tam jakoś ciężko mi dotrzeć, ale jakby kto był w pobliżu ... ;)

:)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 12.08.2012 23:23

Żeby człowiek dysponował większą ilością wolnego czasu :( ......tyle można by zobaczyć......
Ale jakoś......jeszcze nie wiem jak.....musze jakoś ten Grudziądz i Poznań zrobić......w końcu to nie tak daleko :roll:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.08.2012 23:36

Autocestą, Grudziądz, to masz na wypad na lody.

Ja, o mały włos, a bym dziś do Torunia nie skoczył, bo mieliście ładniejszą pogodę z rana.
Zdrowie małżonki nie pozwoliło, więc, chciał, nie chciał, po Warszawie się włóczyłem :D

W środę święto, więc może .... ?

Tam, w Grudziądzu na rynku, tak bliżej torów, to dobrą kawę serwują ;)

No i sprawdziłabyś, czy remonta pod bramą miejską skończone :D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.08.2012 06:08

Co racja, to racja :D. Autocesta pod nosem :lol:

Chyba trzeba przetestować autostradę..........bo jak do tej pory, nie mialam okazji :lol:
Użytkownik usunięty
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2012 09:55

Fakt..coraz ładniejsze są nasze miasta. W lubelską starówkę też zainwestowano spore pieniądze i efekty widać. Na pierwszej fotce, w tym "łososiowy" domu mieściła się reprezentacyjna kiedyś kawiarnia "Czarcia Łapa", zresztą "poprawiana " przez Magdę Gessler. W Trybunale Koronnym (to ten wolno stojący budynek) mieści się pałac ślubów oraz wejście do krótkiej trasy podziemnej, co prawda nie takiej długiej jak we wspomnianym przez Piotra Chełmie czy Sandomierzu ale jest to też pewnego rodzaju atrakcja turystyczna) co do okien..tak to tymczasowe ozdoby, zresztą widać ich więcej w uliczkach w kierunku bramy Grodzkiej. Pewnie czasu na wdrapanie się na bramę Trynitarską Wam zabrakło..szkoda widok naprawdę piękny no i z boku barokowa katedra lubelska z niesamowitą salą akustyczną, pięknie ostatnio odnowiona w środku i z zewnątrz. :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.08.2012 10:19

Niedawno, jak dobrze pamiętam, za odnawianie lubelskiego starego miasta wziął się właściciel pewnej fabryki monopolowej którego nazwiska nie będziemy wymieniać :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 13.08.2012 11:03

Lublin w tych kilku fotkach przyciąga uwagę.

Mieliśmy na tę wiosnę (długi majowy weekend) pierwotny plan na zwiedzenie kilku ważnych miejsc na wschód od Wisły, gdyż nasza znajomość tych terenów ogranicza się do Suwałk na północy i Ustrzyk Górnych z Bieszczadami na południu. Reszta jest naszą ogromną białą plamą. Niestety wiosna była zimna i spanie w aucie byłoby niekomfortowe. Wybraliśmy ciepły jak nam się wydawało kraj.
Kiedyś się zdecydujemy. Może jak te piękne starówki wszystkie zostaną odremontowane.

To od Was zależy ile nam pokażecie. Oby jak najwięcej by wzbudzić apetyt na pyszne widoki. :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hmmm.....Bieszczady.....pokręcony 2012 rok.....i ciut linków - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone