Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HARCE NA BARCE - HOLANDIA 2009

Amsterdam jest miastem zbudowanym na wodzie, często nazywa się go Wenecją Północy. Jest tu ponad 100 kanałów, 100 sztucznych wysp i około 1200 mostów! Holendrzy posiadają 16 milionów rowerów, czyli po jednym dla każdego mieszkańca. W Holandii działa największa liczba muzeów na całym świecie – prawie 1000.
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 18.09.2012 20:21

longtom napisał(a):Uprzejmie, i z żalem, informuję, że link w ostatniej części relacji ma błędny adres. :D

pzdr :wink:

Jeśli chodzi o film to powtarzam adres :
Pozdrawiam JBo
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 27.09.2012 19:18

Zamieściłem nowe zdjęcia w
prehistoria-grecja-1987-t39314-30.html#p1035122
zapraszam
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 22.11.2012 22:48

Krótka relacja z pobytu w szpitalu podroz-do-wnetrza-nosa-t39613.html
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.11.2012 13:36

Świetna wyprawa. 8)
Zawsze marzyłem o takiej holenderskiej podróży... niestety w pojedynkę, a nawet we dwoje nie bardzo się tak da.
Tym bardziej, że ja to "szczur lądowy" i nawet na chorwackim jachtowym rejsie robiłem za majtka.
Ale, że byłem "chętny" i się bardzo starałem, to po dwóch dniach awansowałem na trapowego. ;)

Holandię przejechałem kilkakrotnie wzdłuż i wszerz samochodem (nawet takim na holenderskich blachach) ... wiem, wiem nie jest to jakiś większy wyczyn z uwagi na jej rozmiary. ;)
Znam, znałem (część niestety już z nich nie żyje) wielu Holendrów i mam o nich i Holandii "samo dobre" zdanie.
Bardzo podobał mi się ich sposób na życie i podejście do "obcych". To były czasy naszej "komuny".

Dziękuję Tobie bardzo za tę (moją niezrealizowaną) holenderską podróż. 8)
Tym bardziej, że już dawno tam nie byłem.

... dzisiaj dopiero tę relację znalazlem.

pozdrawiam.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 25.11.2012 19:45

Niesamowite są Twoje relacje z podróży małych i dużych! Świetnie się czyta, bo napisane z humorem, nawet opowieść ze szpitala mnie powaliła...
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 25.11.2012 21:22

O mało co, a wiosną tego toku podzieliłabym Twój los :wink: Ale jak to mówię ... co się odwlecze .....

Fajna relacja, pełna humoru, zresztą nie tylko ta, inne też przeczytałam. Gratuluje wspaniałego poczucia humoru :lol:
krecikus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 25.10.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) krecikus » 07.12.2012 15:41

mariusz-w napisał(a):Świetna wyprawa. 8)
Zawsze marzyłem o takiej holenderskiej podróży... niestety w pojedynkę, a nawet we dwoje nie bardzo się tak da.

Dziękuję Tobie bardzo za tę (moją niezrealizowaną) holenderską podróż. 8)
Tym bardziej, że już dawno tam nie byłem.


Nic straconego, przeciez jeszcze ktorego dnia mozesz tam pojechac. Podroz szlakiem miast Hanzeatyckiej Ligii jest na pierwszym miejscu moich jeszcze niezrealizowanych wypraw. Juz raz nawet widzialam swietna oferte podrozy z National Geographic, ale cena mnie powalila 8O Nic nieszkodzi. Nie rezygnuje, jeszcze kiedys sie tam wybiore, a relacja i zdjecia zamieszczone przez dzejbo, sa fantastyczna motywacja. Dzieki dzejbo! :papa:
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 07.12.2012 18:06

Patrząc wstecz, z perspektywy kilku lat, uważam, że była to fajna wyprawa. Na podobnych zasadach i bez żadnych uprawnień można pływać w Wenecji i okolicy. Próbowałem do tego doprowadzić, ale nic z tego nie wyszło.
Szkoda, może kiedyś?
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 02.04.2013 11:30

Jest szansa na powtórzenie wyprawy barką, tym razem po naszych Mazurach!
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 05.07.2013 11:09

No i stało się! Od 17 do 23 czerwca pływaliśmy z kolegami po Mazurach motorową łodzią spacerową
Nautica 1000 (bez uprawnień)
nautica_1000-48.jpg
Tak się prezentuje na wodzie

nautica_1000.gif
Rozplanowanie wnętrza

nautica_1000-17.jpg
Wnętrze mesy z kuchnią
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2013 13:24

dżejbo napisał(a):(bez uprawnień)

Ale za to z aparatem jak widzę więc zapraszam do wklejania fotek....i pisz.
:)


Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2013 13:28

Mam rozumieć, że to jest zaledwie zajawka do kolejnej relacji. Mazury z poziomu wody częściowo znam ale Holandia ... echhh, zazdrość zżera. ;)
Poprzednia strona

Powrót do Holandia - Nederland


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HARCE NA BARCE - HOLANDIA 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone