Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 17.06.2012 11:28

dzięki za wyjaśnienia....jak ktoś traktuje "swoich" gospaodarzy jak rodzinę to oki.... :lol:

jako że nie posiadam swoich gospodarzy rodzinnych:) płacę za noclegi i codziennie dzień dobry:):) musi wystarczyć...
Zapytałam bo co chwila jest jakiś wątek o prezentach..dziwi mnie to bo nigdzie hotelarzom ludziska prezentów nie robią:)
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 17.06.2012 11:29

Krystof napisał(a):
Teska napisał(a):a tak swoja droga to mam pytanie..............dlaczego grzecznościowe prezenty trzeba dawac????

:roll: :idea:


też bym nie dawał :roll:
może kiedyś, gdy było mniej komercyjnie, jak u gazdy w górach ...

ale już nie teraz, gdy płacę za dobę konkretną kasę i jestem jednym z miliona klientów - w hotelu też nie daję prezentów :wink:


o to mi właśnie chodziło.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.06.2012 11:40

Teska
jak jedziesz do hotelu - sprawa jasna
jak masz już swoich gospodarzy, którzy na Ciebie czekają, a Ty wiesz co lubią - też sprawa jasna
ja Cię wiezie taksówkarz - tez tylko płacisz za przejazd
jak jedziesz z kimś zaprzyjaźnionym chyba wygląda to inaczej
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 20.06.2012 13:37

Witajcie! My zawsze wieziemy jakiś polski alkohol. Zaprzyjaźnionym gospodarzom wręczamy go od razu. A jadąc w nowe miejsce, czekam jak wyklaruje się sytuacja.
W każdym razie dostając coś od gospodarzy, jestem przygotowana i też coś dla nich mam.
Tam gdzie tylko mówimy sobie ,,dzień dobry", nie widzę powodu, by prezenty dawać.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.06.2012 14:07

prawda jest taka, że ja też zawsze "coś" miałem, ale ostatnio jeżdżę tylko na campingi

a druga prawda jest taka, że zweryfikowałem swoje poglądy na powyższy temat - pomógł mi w tym mój gospodarz Grek, który w rewanżu za ładną flachę w Żubranku plus kupę słodyczy odwdzięczył się propozycją, że ja też mogę się częstować jego alkoholami ... w cenie x euro za szklaneczkę :roll:

no i trzecie - zbyt długo i głęboko siedzę w marketingu i pr, by nie patrzeć na to przez ten pryzmat ... może praca mnie zepsuła? nie wiem ...

nie chcę podważać niczyich opinii i nie kwestionuję, że macie zaprzyjaźnionych gospodarzy, ale zapala mi się światełko, czy to przypadkiem nie jest przyjaźń jednostronna, gdy:
* jesteście jedną z np. 20 rodzin, które powyźsi przyjmują w sezonie
* zależność tu jest wyraźna - gość jest jednocześnie klientem, z którego się żyje, więc rzeczony musi się poczuć u gospodarzy jak najlepiej
* zadowolony klient, to stały klient i ambasador marki - pochwali miejsce i poleci następnym

A jeszcze inna sprawa jest taka, że być może jesteśmy narodami, które lubią się wzajemnie obdarowywać i jest to bardzo okej.
I być może nie ma co do tego dorabiać ideologii, tym bardziej, że temat brzmi "co", a nie "czy" :D

pozdrawiam, Krzysiek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2012 15:07

Teska napisał(a):dzięki za wyjaśnienia....jak ktoś traktuje "swoich" gospaodarzy jak rodzinę to oki.... :lol:

jako że nie posiadam swoich gospodarzy rodzinnych:) płacę za noclegi i codziennie dzień dobry:):) musi wystarczyć...
Zapytałam bo co chwila jest jakiś wątek o prezentach..dziwi mnie to bo nigdzie hotelarzom ludziska prezentów nie robią:)

Jak trafisz do ludzi z apartmanami i będą cie traktowali jakbyś była w hotelu, to więcej tam nie jedź...
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 20.06.2012 15:10

I tu muszę się zgodzić, jesteśmy narodami, które lubią się obdarowywać.
A przyjaźnie z gospodarzami są czymś raczej jednostronnym. To dla nas wakacje są czymś wspaniałym. Dla gospodarzy, nawet najmilszych, jesteśmy klientami.
Przez rok cieszyłam się, że pojedziemy do tych samych ludzi co ostatnio.
A oni długo myśleli zanim mnie sobie przypomnieli.
Nie zmienia to faktu, że wyjeżdżając od nich poprzednio coś tam dostałam, więc i ja coś im wiozę. Jakoś mi niezręcznie przyjąć prezent, a nic nie dać.
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 20.06.2012 15:30

A ja jadę pierwszy raz do Cro i dziś kupiłem mały poczęstunek na początek - Cytrynówka i Śliwki w czekoladzie. W polsce jeżdze ,płacę i wyjeżdzam,ale nas tez nikt nigdy niczym nie uraczał bezinteresownie i bezpłatnie.W Chorwacji stwierdziliśmy ,że jeśli takie zwyczaje są to kupiłem ,przecież 10euro nie zbidnieje ,ani się nie wzbogace a za to gospodarz może też dobrą Rakiju postawi :wink: ,albo na jakąś łajbę zaprosi. Pożyjemy zobaczymy. Już w niedzielę będę to sie przekonam .
Ostatnio edytowano 20.06.2012 15:42 przez _Rafi_, łącznie edytowano 2 razy
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.06.2012 15:30

Ja jakoś mam szczęscie
przekarmiana figami, ciastami, rybami, sałatkami - wszędzie, gdzie bylam
nie wspomnę o gruszkóweczce, travaricy, winie
:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2012 15:34

Magdalena S. napisał(a):A przyjaźnie z gospodarzami są czymś raczej jednostronnym. To dla nas wakacje są czymś wspaniałym. Dla gospodarzy, nawet najmilszych, jesteśmy klientami.

Już bym tam nie pojechał :) Bobo powiedział jak byliśmy wyciągać siatki z rybami, że zrobić hotel to nie sztuka. U niego , goście muszą czuć się jak u rodziny. I tak tam jest.
leszek0250
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszek0250 » 21.06.2012 22:30

jedziemy dużą ekipą i pewno będziemy mieli ze 4 rodzaje piwa i żubrówkę i swojej roboty cytrynówkę i karmelówkę to będzie czym obdarować....
wystarczy tylko grilla z gospodarzem zrobić :)
xlord
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) xlord » 25.06.2012 12:49

Choć w CRO byłem na razie raz, to z obserwacji wynika, że Autochtoni za kołnierz nie wylewają. Alkohole typu Żubrówka, Śliwowica (nasza różni się od Jugosłowiańskiej), czy alkohole na miodzie są bardzo dobrym upominkiem. Dla abstynentów zdecydowanie polecam śliwki w czekoladzie, czy ptasie mleczko. Takie upominki, które są naszą regionalną specjalnością zawsze będą w dobrym tonie.
Bez względu na to, czy dajesz je sympatycznym gospodarzom, boyowi w hotelu, czy taksówkarzowi. Wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem prezent wręczasz i w którym momencie.
Uważam, że gospodarzowi należy wręczyć prezent, kiedy się poznajemy, a hotelarzowi na koniec pobytu, jako dowód uznania (nie wdzięczności) za dobrze wykonaną usługę.
Chodzi przecież o przyjemność obdarowywania, a nie o konwenanse...
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 25.06.2012 18:56

xlord napisał(a):Choć w CRO byłem na razie raz, to z obserwacji wynika, że Autochtoni za kołnierz nie wylewają. Alkohole typu Żubrówka, Śliwowica (nasza różni się od Jugosłowiańskiej), czy alkohole na miodzie są bardzo dobrym upominkiem. Dla abstynentów zdecydowanie polecam śliwki w czekoladzie, czy ptasie mleczko. Takie upominki, które są naszą regionalną specjalnością zawsze będą w dobrym tonie.
Bez względu na to, czy dajesz je sympatycznym gospodarzom, boyowi w hotelu, czy taksówkarzowi. Wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem prezent wręczasz i w którym momencie.
Uważam, że gospodarzowi należy wręczyć prezent, kiedy się poznajemy, a hotelarzowi na koniec pobytu, jako dowód uznania (nie wdzięczności) za dobrze wykonaną usługę.
Chodzi przecież o przyjemność obdarowywania, a nie o konwenanse...


Popieram :D Moje doświadczenia z Chorwacją są równie mizerne, ale po polskich doświadczeniach turystycznych, "mój Gospodarz" zaskoczył mnie takim nawałem gościnności, uprzejmości i codziennych atrakcji typu ryby, figi i nalewki, że pomimo faktu, że taką ma pracę i takie obowiązki - mam zamiar zawieźć regionalny upominek :D
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 01.07.2012 16:38

Jak byłem w Maju to okres przygotowawczy do sezonu turystycznego to wzięliśmy polskie Cappucino i dawaliśmy na wyjazd z Campingów. Ludzie oczy robili i zawsze jakoś się rewanżowali a to oddali parę kun za nocleg albo dali jakieś pyszności lub tylko woreczek lawendy.

To doskonały grzecznościowy pomysł coś dać od siebie .
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 05.07.2012 15:02

Witam
W tamtym roku byłem pierwszy raz, na dzień dobry dostaliśmy swojskie Winko, na odjazd rakiję z winogron. Byłem mile zaskoczony w tym roku jadę w to samo miejsce i muszę coś wziąć bo będzie mi głupio jeśli jeszcze coś dostanę i nie będę miał nic dla nich. A poza tym są mili.
Ostatnio edytowano 26.07.2012 14:05 przez blazej_k1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone