Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fusio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fusio » 21.01.2014 10:08

polska wódka nie jest zła ^^
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2014 11:49

Patroniusz napisał(a):5ltr bańka po wodzie żródlanej a w niej ogórki małosolne robione w przeddzień wyjazdu...Miny Ivana i Jośo....bezcenne.A do tego zmrożona polska wódeczka,śliwki bije na głowę...

no właśnie co oni widzą w naszych ogórach, mało im języki do .... nie pouciekały :roll:
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 21.01.2014 15:45

Jack Daniels z całym szacunkiem śliwki dla Slavki iIvany jadą,ale małosolne są the best.Polecam..
Rawka85
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 25.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rawka85 » 28.03.2014 00:25

Mnie gospodarz pomógł w naprawie auta i żonkę do sklepu podwoził na koniec dostałem świeże figi prosto z drzewa 3 butelki wina i 2 flaszki rakiji i jedna Carmazin ( łeb urywa ) było mi głupio więc jako że już wyjeżdżaliśmy został na 2l słoik z ogórkami.
Nie widziałem jak zareagują a oni byli wniebowzięci i chcieli nam zapłacić byłem w szoku powiedziłem, że WIEM że to lubicie i było ok nawet pisał mi 2 dni później czy dojechaliśmy szczęśliwie do Polski :) kiedyś w tv nie pamiętam jaki program to był ale coś o wycieczkach to 3 rzeczy jakie kochają Chorwaci to Nasza wódka, Ogórki kiszone i kiełbasa wiejska :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 28.03.2014 09:26

Wódki im zawoziłem i ptasie mleczko i śliwki w czekoladzie.
Kiedyś myślałem też o kiełbasie "wiejskiej" ale zrezygnowałem. Ale o ogórkach kiszonych bym nie pomyślał ;)

Może to pomysł na ten rok :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 29.03.2014 00:56

rozumiem, że ogórki własnej roboty były, czy przemysłowe? :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.03.2014 01:00

KrisM napisał(a):rozumiem, że ogórki własnej roboty były, czy przemysłowe? :)

Kiszone czy małosolne - przemysłowe? 8O

Jakom żyw - nie widziałem...
:)
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 29.03.2014 01:04

Jakby mi żona wparowała w Poznaniu ze słoikami z ogórami do auta, że niby wieziemy to do Cro to ... zostałaby w Poznaniu.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 29.03.2014 01:06

no zawsze można się zdziwić, choć w tym przypadku nie wiem dlaczego??!! nie widziałeś w sklepach małosolnych lub kiszonych?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.03.2014 01:40

KrisM napisał(a):no zawsze można się zdziwić, choć w tym przypadku nie wiem dlaczego??!! nie widziałeś w sklepach małosolnych lub kiszonych?

W chorwackich na pewno nie widziałem.
U mnie na wsi w sklepach (kaufland, lidl, carrefour, biedronka ) kiszonych i małosolnych ogórków w wersjach przemysłowych - nie ma.

Nawet jakby były. To raczej wszyscy pisali tutaj o swoich wyrobach...
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 29.03.2014 09:02

no to Cię zapewniam, że w Twoim Lidlu są. i wystarczyło grzecznie napisać, że wszyscy pisali o swoich wyrobach, niż się mądrzyć, że coś sobie wymyślam.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.03.2014 10:04

w zeszłym roku zabrałem dwie piątki małosolnych-co z tego że były dodatkowo w workach foliowych(i tak się wylały), a ogórków miałem dość do końca wyjazdu.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.03.2014 10:21

KrisM napisał(a):no to Cię zapewniam, że w Twoim Lidlu są. i wystarczyło grzecznie napisać, że wszyscy pisali o swoich wyrobach, niż się mądrzyć, że coś sobie wymyślam.

Sprawdzę przy najbliższej okazji w Lidlu.
I jeszcze jedno - zerknąłem wstecz i nie zauważyłem bym napisał, że coś sobie wymyślasz.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.03.2014 10:50

mmm ogóreczki małosolne...w Cro i upałach, z pewnością się sprawdzą bo sól zatrzymuje wodę w organizmie..Nigdy nie brałam do Cro, ale nabrałam chęci. Chyba gotowych nie wezmę, bo faktycznie grozi zalaniem wozu. Może wziąć świeże gruntowe i zakisić na miejscu ? w wysokiej temperaturze w 1 dzień będą małosolne.
P.S. Lidlowskie kiszone mi nie smakują, jakieś takie bez aromatu, sama sól.

Pzdr.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 29.03.2014 11:10

ja jadłem małosolne, nie były najgorsze :lol: i pytałem o źródło pochodzenia ogórków dlatego, że są one hermetycznie zamknięte w workach, więc ryzyko wylania w aucie niewielkie, no chyba, że ktoś na nie usiądzie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone