Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grill - pytanko

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BRS
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BRS » 21.07.2010 06:50

W zeszłym roku grilowaliśmy właśnie na grilu elektrycznym, na kempingu i nikt nie miał pretensji:)
fafikdog
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fafikdog » 30.07.2010 17:47

parrot napisał(a):Dodatkowo dla wybierających się na kemping:

Nie wiem, czy tak jest na wszystkich, ale podejrzewam, że na większości (poza ew. wyznaczonym miejscem z murowanym grillem) - rozpalenie węglowego grilla przy namiocie budzi co najmniej zdziwienie, a zazwyczaj konsternację otoczenia, zaś właściciele/administratorzy kempingu dzwonią po straż pożarną i policję ;) Zresztą - wcale im się nie dziwię - wszędzie jest sucho jak pieprz.

Elektryczny grill jest raczej akceptowany, pozostaje jedynie problem bezpieczników...

Pamiętam grupkę studentów z Polski na znanym skądinąd polu "Pod Maslinom" - rozpalili grilla, właściciel pojawił się gdzieś po trzech minutach. Tutaj wyrazy uznania - bo pojawił się nie z pustymi rękami tylko z grillem elektrycznym i grzecznie poprosił, by węglowego nie używać :)


Byłem tam 6 razy i tylko raz był "problem" z rozpaleniem grill'a (pożary były wtedy).
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 25.08.2010 16:50

Właśnie wróciłem z kempingu w Dalmacji . Grill elektryczny to nie to samo :( , ale tylko Polacy próbowali rozpalać węglowe co nieźle stresowało właściciela :oops: .Grzecznościowo tłumaczył i dawał konewkę z wodą . :oops:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 20.06.2011 14:53

U mnie w "kwaterce" jest grill , taki murowany i z cała stanowczością twierdze , ze zgriluje tam nie jedna rybkę....
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 03.07.2011 23:28

W tamtym roku w Makarskiej zachciało nam się rybek z grila, zjeździłem całe miasto i znalazłem tylko w konzum'ie grile od 250 kun. Gril miał strasznie gęste palenisko, przez co słabo się palił, męczyłem się z godzinę z rozpaleniem. Skończyło się na elektrycznym pożyczonym od właściciela, który co chwile korki wywalał. Była przygoda, była radość :)))
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004
Grill ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 06.03.2014 13:35

Witam serdecznie.

Macie może jakieś doświadczenie w temacie robienia grilla poza kwaterą. Np. wieczorkiem biorę grilla (maleństwo na 4 osoby) i idę na plażę, siadamy robimy kiełbaski, piwko. Oczywiście wszystko potem posprzątane.
Albo w miejscach postojowych przy "dzikich" plażach, gdzie często są stoliki, czy można zejść z plaży do takiego stolika i zrobić sobie obiad-grilla?

Dzięki za info.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Grill ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.03.2014 13:47

Bozena Kljaković napisał(a):Natomiast palenie ogniska na plazy lub w innym miejscu niejest dozwolone,musisz przeszczegac przepisow,grylowac mozesz przy domie w ktorym bedziesz bo przewaznie wszyscy maja takie miejce z kominkiem (gryl) lub jakies wyznaczone miejsce gdzie mozna to zrobic.
slawekkrak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkrak » 06.03.2014 21:49

Przyłącze się do dyskusji. Będąc w ubiegłym roku w cro miałem ze sobą niewielkiego grilla gazowego. Do tego butla 3 kg. Właściciel apartamentu nie miał nic przeciwko żeby sobie coś przyrządzić na niewielkim tarasie. Plusy takie ze nie dymi i bardzo szybko sie rozgrzewa. Samo pieczenie rownież błyskawicznie. Jedyny minus to to, ze trzeba wygospodarować troszkę miejsca w bagażniku.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.03.2014 09:27

Bez przesady z trym grillem. Po co targać butlę z gazem. Do tego patelnię oprzyrządowanie.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 09.03.2014 21:03

Ja w tamtym roku jechałem w ciemno, zabrałem ze sobą grill z Kauflandu za jakieś 15 zł :)
Gabarytowo mały wąski kartonik :)Praktycznie nie zajmujący miejsca i leciutki.
Po złożeniu sprzętu spełniał swoje zadanie w 100%
A co do węgla to na miejscu nie ma z tym problemu, a cena jest podobna
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 15.03.2014 12:34

Dziadku Maćku,czy wiesz może gdzie kupić taki grill, jak na Twoim zdjęciu z szaszłykami?Mam identyczny,ale nie mogłem go przez kilka lat odnaleźć i strasznie skorodował,a do szaszłyków był idealny.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.03.2014 14:36

Mój ma kilkanaście lat, trzyma się całkiem nieźle, wiec nie wiem gdzie kupić.
Silniczki wiem gdzie są lub bywają.
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 15.03.2014 14:48

Jeżeli możesz to poproszę o namiar.Mój silniczek nie działa,resztę spróbuje odnowić.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.03.2014 18:53

Będą u mnie, za ok 1 tydz, jestem w trakcie negocjacji asortymentowych i cenowych. 17 zł było w zeszłym roku.
scorpio100hr
zbanowany
Posty: 37
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) scorpio100hr » 15.03.2014 20:34

Hrana spremana na plinskom roštilju nije ukusna kao kad se sprema na starom dobrom roštilju!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Grill - pytanko - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone