Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18305
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.02.2014 21:50

Spory "kawałek" mieliście z lotniska w NY do hotel w NJ 8O

Ciekawi mnie jak Ci się podobał most Waszngtona :?:


Pozdrawiam
Piotr
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 14.02.2014 21:58

piotrf napisał(a):Spory "kawałek" mieliście z lotniska w NY do hotel w NJ 8O

Ciekawi mnie jak Ci się podobał most Waszngtona :?:


Pozdrawiam
Piotr


Mnie trochę też dziwiło że wylądowaliśmy akurat na JFK a nie na La Guardii lub Newark bo z obydwu byłoby bliżej.Ale nie ma tego złego-trochę powoziliśmy się po NY :)
Co mostu to ciężko stwierdzić bo nie jechaliśmy nim-mam go na zdjęciach ale z tej perspektywy ciężko go oceniać.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 14.02.2014 22:00

Są dwa mosty Waszyngtona?Bo teraz na mapie zobaczyłem że chyba tak 8O
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18305
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.02.2014 00:58

Mosty Waszyngtona w NY są dwa , ale mnie chodziło o ten , którym wg Twojej mapki jechaliście , czyli mostem R.F.Kennedy , potem Harlem River Dr. i Trans Manhattanem do mostu Waszyngtona nad rzeką Hudson .
Drugi most o tej samej nazwie jest bajpasem drogi Nr 1 ( most Jerzego Waszyngtona , Trans Manhattan , most A.Hamiltona , Cross Bronx ) nad rzeką Harlem .
Mosty nie są może tak imponujące jak Verrazano , ale mnie się bardzo podobają ( ten nad Hudson bardziej - żeby na niego popatrzeć z innej perspektywy zapodałem sobie niezły spacerek :wink: ) .


Pozdrawiam
Piotr
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 15.02.2014 01:13

Sprawdziłem zdjęcia i okazuje się ze jechaliśmy tym mostem,tyle że na poziomie że tak powiem -1,czyli mieliśmy nad sobą drugi poziom.Pojawią się te zdjęcia niebawem :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 15.02.2014 14:03

Ja tu wielce zdziwiony jestem że mosty Waszyngtona są dwa a sam w roboczej wersji kolejnej części relacji napisałem o kompleksie 3 mostów Roberta F. Kennedy'ego.Ech,ludzka pamięć zawodna i wybiórcza jest :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 16.02.2014 11:32

Jedziemy dalej.Jesteśmy w okolicach lotniska La Guardia i Flushing Bay.
Przed nami kompleks mostów im Roberta F. Kennedy'ego.3 mosty łączą wyspe Randalls and Wards Islands(nazwa historyczna,kiedyś były to dwie wyspy a przesmyk wodny je dzielący zasypano w 1960 r.) z dzielnicą Queens(1),Manhattanem(2) i Bronxem(3).

Obrazek

Pierwszy z mostów nad East River łączący Queens z Randalls and Wards Islands

Obrazek

Po przejechaniu mostu jeden z kolegów,który nas odbierał z lotniska powiedział że bardzo szkoda że jest taka zła widoczność(co widać na zdjęciu powyżej) bo mielibyśmy fajny widok na kompleksy boisk do piłki nożnej i baseballa i kortów znajdujących się na wyspie.Zobaczmy co przegapiliśmy :)

Obrazek

Obrazek

Fajna sprawa z tymi boiskami choć z drugiej strony granie obok oczyszczalni ścieków(tez widocznej po prawej stronie na zdjęciach) może być średnią przyjemnością :)

Standardowy widok w stanach

Obrazek

Zbliżamy się do drugiego mostu im Roberta F. Kennedy'ego.Most nad rzeką Harlem i łączy wyspe z Manhattanem a dokładniej z jego częścią czyli Harlemem

Obrazek

Obrazek

Widok na Bronx

Obrazek

Na żywo ta ilość stali robi wielkie wrażenie

Obrazek

Obrazek
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 17.02.2014 15:33

Mostem przejechaliśmy na drugą stronę rzeki Harlem i jedziemy Harlem River Drive.
Udało mi się zrobić "historyczne" zdjęcia obiektu którego już nie ma.To stary stadion drużyny Yankee.

Stary stadion to ten po prawej.Został zburzony w 2010 roku

Obrazek

Obrazek

Tak wyglądało to zaraz po wyburzeniu

Obrazek


A tak wygląda to teraz.Miejsce po starym stadionie przekształcono w park i nazwano go Heritage Fields

Obrazek


Dojeżdżamy do pierwszego z mostów Waszyngtona(to ten w głębi).Na pierwszym planie Alexander Hamilton Bridge

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcia zza szyby.Na koniec z drugiego,znacznie większego mostu Waszyngtona.który leży na rzeką Hudson,która dzieli NY od NJ

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie dane nam było podziwiać tego mostu z górnego poziomu a most całkiem okazały :)

Obrazek

No i dojechaliśmy.Ponieważ robienie zdjęć nie było mi już w głowie to załącze zdjęcie hotelu z ich strony internetowej

Obrazek
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 18.02.2014 22:02

Z hotelu mam niewiele zdjęć bo i po co :)
Ale skoro są to dam :)

Menadżer odzyskał gitare basową,która została "zaaresztowana" przy wcześniejszym pobycie w stanach innego polskiego zespołu

Obrazek

Mimo nieprzespanej nocy,szybki rzut manelami,łyk talentu i wyruszamy "na miasto :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbiórka przed hotelem poszła sprawnie co nieczęsto się dzieje :)

Obrazek

Od następnego odcinku zdjęcia z "miasta" :)
Zapraszam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 19.02.2014 11:18

ziutt napisał(a):Obrazek


O Dyzio !!!

Trochę razem pracowaliśmy przy trasie Polskiego Radia w 2007 a chyba 2 lata temu był pod Gdańskiem z "Łzami", też to produkowaliśmy.

Pozdro.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.02.2014 19:47

Tak to Dyzio.Ten Dyzio :)
Z tego co pamiętam był z nami na wszystkich wyjazdach za ocean.Był,bo teraz jeździ z innymi :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 20.02.2014 22:04

Kilka następnych odcinków relacji z NY to będą zdjęcia z "miasta".Będą oczywiście słynne ulice,bary,sklepy muzyczne.I od tych ostatnich zaczne.
Do sklepów na 48 ulicy pojechaliśmy po pysznym śniadaniu które sami sobie wyszukaliśmy bo kuchnia w hotelu była w remoncie.Akurat wszyscy mieliśmy ochote na sushi więc po drodze do sklepów muzycznych zaczęliśmy poszukiwania niedrogiej susharni.Z drogą nie było by problemów ale szukaliśmy czegoś w miarę niedrogiego.
Udało to się nam w zasadzie przypadkiem kiedy mieliśmy już skorzystać z usług sklepów typu DELI.Mają tam całkiem niezłe żarcie na wagę w dosyć dużym wyborze.Oprócz jedzenia na wagę jest to regularny sklep-najczęściej spożywczy.I okazało się że nad takim DELI znajduje się susharnia :)
Niestety zdjęć z tej knajpy nie mam-pewnie z powodu dosyć sporego już głodu,była godzina 14.
Ale gdyby ktoś chciał skorzystać podczas zwiedzania NY z bardzo dobrej jakości sushi to polecam.
Knajpa mieści się na rogu W 52 ulicy i Broadwayu.A tak wygląda.

Obrazek

Obrazek

Po super posiłku ruszyliśmy do sklepów muzycznych na W 48 ulicy.Część typowo na zwiedzanie a część na zakupy.
Najpierw kilka zdjęć z zewnątrz

Obrazek

Obrazek

Historyczne zdjęcie bo widoczny na zdjęciu legendarny Manny's music niestety już nie istnieje a rozbudowany został Sam Ash Music czyli takie hipermarkety muzyczne.

Obrazek

Tak wygląda to obecnie

Obrazek

Po drugiej stronie drogi druga część Sam Ash Music

Obrazek

My na pierwszy cel wzięliśmy widoczny kilka zdjęć powyżej Rudy's Music Stop.Tak Stop nie Shop :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać humor nam dopisywał :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle z Rudy's Music Stop
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18305
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.02.2014 01:50

W "The Big Ballpark" kupiłem oryginalną koszulkę Yankee , którą mam do dziś ( szkoda wielka , że już rozmiar jakby nie dla mnie :wink: ). To było w grudniu 1989 roku . Stadion zrobił na mnie tak ogromne wrażenie , że długo nie mogłem go zapomnieć . . . teraz zastąpił go nowy . . .
Zdjęcie z dwoma stadionami , to faktycznie rarytasik 8)

Pozdrawiam
Piotr
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 22.02.2014 00:30

piotrf napisał(a):Zdjęcie z dwoma stadionami , to faktycznie rarytasik 8)


Fajna pamiątka ale wolałbym je zwiedzić albo przynajmniej zrobić zdjęcie z bliska :)
Wiadomo-apetyt rośnie w miarę jedzenia :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 24.02.2014 16:26

Przechodzimy do Sam Ash Music czyli takiego supermarketu ze sprzętem muzycznym.Od razu widać różnice w ilości sprzętu ale klimat już nie ten.

Dział gitarowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dział perkusyjny
Jak widać można sobie na perkusji pograć :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolega perkusista zakupy poczynił

Obrazek

Kupił sobie stope,która została zapakowana do gustownej walizeczki widocznej na zdjęciu

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009 - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone