Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2013 12:53

Jak byś nie kombinował to i tak pewnie będzie ciekawie :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.05.2013 15:06

Kenik napisał(a):Jak byś nie kombinował to i tak pewnie będzie ciekawie :)



Dziękuje bardzo :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.05.2013 17:48

Zapraszam na moją Relację z Austrii 2013
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 09.02.2014 21:52

Dzisiaj skończyłem podwójną relację a Austrii więc jak obiecałem wracam tutaj aby kontynuować relację ze Stanów.Tym razem będzie to Nowy York.Dajcie mi trochę czasu na selekcję zdjęć.
Pozdrawiam :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 12.02.2014 22:00

No to zaczynamy relacje z NY.Tak jak pisałem na zakończenie relacji z Chicago,podczas odprawy na lotnisku dostałem informacje że mój kumpel zginął w wypadku na kopalni.Informacja ta dosyć mocno mną wstrząsnęła co widać po zdjęciach z NY,a przynajmniej z samego początku pobytu w tym wielkim mieście.O ile jeszcze w Chicago zrobiłem z samolotu kilka zdjęć to dopiero podczas schodzenia do lądowania na lotnisku JFK w NY znowu zacząłem robić zdjęcia.Zacząłem robić zdjęcia bo bardzo zdziwił mnie fakt że podchodzimy do lądowania od strony oceanu a nie od strony lądu co byłoby logiczniejsze wg mnie.

Mapka poglądowa trasy naszego schodzenia do lądowania-1 to kierunek "od Chicago" a 2 to kierunek z którego lądowaliśmy.Oczywiście A to lotnisko JFK w NY w dzielnicy Queens

Obrazek

W tym miejscu zorientowałem się że lądujemy z "dziwnej strony" :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać pogoda nie była najlepsza

Obrazek

Obrazek

To na początek tyle :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.02.2014 08:42

No więc czekamy na cd.. ;)
Pozdrawiam
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 13.02.2014 12:11

Mam nadzieję, że tym samym zakończyłeś pokaz przezszybny :lol:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 13.02.2014 12:24

Paulka napisał(a):Mam nadzieję, że tym samym zakończyłeś pokaz przezszybny :lol:


Aż tak źle? :D
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 13.02.2014 14:43

Dawaj, dawaj dalej. O nic nie pytaj :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 13.02.2014 16:16

Jade dalej z relacją,po co się narażać :)
Wylądowaliśmy na lotnisku JFK w NY i jedziemy do Hotelu Ramada Inn (oczywiście o tym do jakiego hotelu jedziemy dowiedzieliśmy się na miejscu)

Trasa Lotnisko-hotel

Obrazek

Pierwsze zdjęcie z trasy dojazdu zrobiłem w okolicach Flushing Meadows czyli parku w którym między innymi znajduje się USTA Billie Jean King National Tennis Center czyli kompleks kortów tenisowych na których rozgrywane są zawody US Open-niestety kortów z tej strony nie widać

Obrazek

W parku Flushing Meadows znajduje się też(otwarty krótko przed naszym przyjazdem) stadion Citi Field-siedziba New York Mets

Obrazek

Wcześniej NY Mets grali na stadionie Shea Stadium,który stał tuz obok nowego Citi Field

Obrazek

Umiejscowienie kortów(1) i stadionu(2) na mapie parku

Obrazek

Jedziemy dalej.Flushing Bay.Okolice lotniska La Guardia

Obrazek

Obrazek
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 14.02.2014 18:53

Brawo, brawo ... teraz się pewnie przemieścimy do hotelowych szybek :lol:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 14.02.2014 19:02

Paulka napisał(a):Brawo, brawo ... teraz się pewnie przemieścimy do hotelowych szybek :lol:


Albo się ucieszysz albo zdziwisz ale w hotelu przez szyby nie zrobiłem ani jednego zdjęcia :)
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 14.02.2014 19:07

ziutt napisał(a):
Albo się ucieszysz albo zdziwisz ale w hotelu przez szyby nie zrobiłem ani jednego zdjęcia :)


Nie ukrywam, że miałam taką nadzieję :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 14.02.2014 19:20

Paulka napisał(a):
ziutt napisał(a):
Albo się ucieszysz albo zdziwisz ale w hotelu przez szyby nie zrobiłem ani jednego zdjęcia :)


Nie ukrywam, że miałam taką nadzieję :)


Parę zdjęć zza szyby się jeszcze pojawi ale tylko do momentu dojazdu do hotelu :)
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 14.02.2014 19:58

ziutt napisał(a):Parę zdjęć zza szyby się jeszcze pojawi ale tylko do momentu dojazdu do hotelu :)



Wszak Ty tu rządzisz :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009 - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone