Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie w Polsce można kupić chorwackie wino??

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 31.08.2011 11:48

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, na początku października będzie degustacja win chorwackich w jednym z warszawskich sklepów.
Pod koniec września, jak wszystko będzie jasne, dam znać.
Ostatnio edytowano 29.09.2011 15:15 przez Dziadek Maciek, łącznie edytowano 2 razy
Jozo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozo » 31.08.2011 11:51

Maciek1956 napisał(a):Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, na początku października będzie degustacja win chorwackich w jednym z warszawskich sklepów. Jest bardzo prawdopodobne, że kilka różnych winek zostanie na stałe wprowadzone do oferty.
Pod koniec września, jak wszystko będzie jasne, dam znać.


Cześć Maciek,

a wiesz może w jakim sklepie odbędzie się ta degustacja ?
Chętnie załapał bym się na takie spotkanie.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 31.08.2011 15:27

Wiem. Jeśli dojdzie do degustacji wszystko napiszę. Wracam z urlopu ok 25/28 września, będzie jeszcze kilka dni czasu na informację. Jeśli przed wyjazdem znane będą konkrety, też dam znać.
Win jeszcze nie ma w Polsce, trudno więc dokładnie wyznaczyć dzień, ale czekają na mój powrót z urlopu.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 31.08.2011 18:10

Jozo napisał(a):
AnetaA napisał(a):Dobry pomysł, bo moje zapasy już wychodza :( i przez resztę roku przyjdzie mi się delektować winami niemieckimi... aż do przyszłego lata.


Witaj,

przeglądam stare posty o winie i jeśli sprawa z winami chorwackimi jest jeszcze aktualna, to ostatnio natknąłem się na sklep internetowy www.vugava.pl z namiastką asortymentu ze sklepów KONZUM lub KERUM.
Może wybór nie jest imponujący, ale można coś wybrać na "Chorwacki wieczór". Zapasy, które udaje nam się przywieźć z wakacji nie starczają na cały rok.

Ale ostro reklamujesz 8 postów jeden za drugim.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.08.2011 18:13

Maciek1956 napisał(a):Wiem. Jeśli dojdzie do degustacji wszystko napiszę. Wracam z urlopu ok 25/28 września, będzie jeszcze kilka dni czasu na informację. Jeśli przed wyjazdem znane będą konkrety, też dam znać.
Win jeszcze nie ma w Polsce, trudno więc dokładnie wyznaczyć dzień, ale czekają na mój powrót z urlopu.


Maciek a będą tylko wybrane czy będzie można zamówić np te tanie białe sikacze z Graseviny pakowane w kartono - workach po 3 litry, bo może bym zamówił tak z pół europalety :wink:
Jozo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozo » 31.08.2011 19:19

Jacek 206 napisał(a):
Jozo napisał(a):
AnetaA napisał(a):Dobry pomysł, bo moje zapasy już wychodza :( i przez resztę roku przyjdzie mi się delektować winami niemieckimi... aż do przyszłego lata.


Witaj,

przeglądam stare posty o winie i jeśli sprawa z winami chorwackimi jest jeszcze aktualna, to ostatnio natknąłem się na sklep internetowy www.vugava.pl z namiastką asortymentu ze sklepów KONZUM lub KERUM.
Może wybór nie jest imponujący, ale można coś wybrać na "Chorwacki wieczór". Zapasy, które udaje nam się przywieźć z wakacji nie starczają na cały rok.

Ale ostro reklamujesz 8 postów jeden za drugim.


Mam nadzieję, że komuś przyda się ta wiedza.
Ja zacząłem swoją przygodę z HR w 2004 roku i przez prawie 9 lat
żadnego wina w Polsce nie można było kupić. Zapasy z wakacji kończyły się po 2-3 miesiącach, a czasami to, co zostawiłem na później, niestety straciło swoją jakość i nie było dobre.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.09.2011 09:53

Rysio napisał(a):
Maciek1956 napisał(a):Wiem. Jeśli dojdzie do degustacji wszystko napiszę. Wracam z urlopu ok 25/28 września, będzie jeszcze kilka dni czasu na informację. Jeśli przed wyjazdem znane będą konkrety, też dam znać.
Win jeszcze nie ma w Polsce, trudno więc dokładnie wyznaczyć dzień, ale czekają na mój powrót z urlopu.


Maciek a będą tylko wybrane czy będzie można zamówić np te tanie białe sikacze z Graseviny pakowane w kartono - workach po 3 litry, bo może bym zamówił tak z pół europalety :wink:


Nie znam jeszcze detali, ale z przecieków na tę chwilę wiem, że będą to jakieś wybrane wina, na początek, a później jeśli będzie zainteresowanie i możliwość to kto wie, może ... :D

Dla jasności--ja w tym interesie nie uczestniczę, nic z niego nie mam i nie będę miał, a jeśli to tylko poniosę ew małe koszty, np na degustację dostarczając sery przywiezione z Cro i mojego wędzenia.
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 07.09.2011 20:31

pozdraw.Ja wlasnie rozmyslam nad sprowadzaniem chorwackich win do Polski mam mnostwo przyjacol winarow mieszkam w chorwcji ale najpierw musze przewachac prawne aspekty inalezc odbiorcow
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 07.09.2011 22:45

Gandaliela napisał(a):pozdraw.Ja wlasnie rozmyslam nad sprowadzaniem chorwackich win do Polski mam mnostwo przyjacol winarow mieszkam w chorwcji ale najpierw musze przewachac prawne aspekty inalezc odbiorcow


Będę w okolicy Trogiru od soboty, ew podeślij namiary na siebie na mojego maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Może pogadamy i ...
Ps kompa nie zabieram, więc maila odczytam tylko do piątku wieczorem.
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 22.09.2011 08:55

Maciek1956 napisał(a):
Rysio napisał(a):
Maciek1956 napisał(a):Wiem. Jeśli dojdzie do degustacji wszystko napiszę. Wracam z urlopu ok 25/28 września, będzie jeszcze kilka dni czasu na informację. Jeśli przed wyjazdem znane będą konkrety, też dam znać.
Win jeszcze nie ma w Polsce, trudno więc dokładnie wyznaczyć dzień, ale czekają na mój powrót z urlopu.


Maciek a będą tylko wybrane czy będzie można zamówić np te tanie białe sikacze z Graseviny pakowane w kartono - workach po 3 litry, bo może bym zamówił tak z pół europalety :wink:


Nie znam jeszcze detali, ale z przecieków na tę chwilę wiem, że będą to jakieś wybrane wina, na początek, a później jeśli będzie zainteresowanie i możliwość to kto wie, może ... :D

Dla jasności--ja w tym interesie nie uczestniczę, nic z niego nie mam i nie będę miał, a jeśli to tylko poniosę ew małe koszty, np na degustację dostarczając sery przywiezione z Cro i mojego wędzenia.


w takim razie czekamy na info :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.09.2011 13:30

A i owszem, czekamy...

Nam do tego stopnia nie pasuje oferta win (a konkretnie: znikoma dostępność dobrych win w dobrej cenie), że wybieramy się niedługo do Austrii przede wszystkim w celu uzupełnienia domowych zapasów :)
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 22.09.2011 13:45

Gandaliela napisał(a):pozdraw.Ja wlasnie rozmyslam nad sprowadzaniem chorwackich win do Polski mam mnostwo przyjacol winarow mieszkam w chorwcji ale najpierw musze przewachac prawne aspekty inalezc odbiorcow


To ciekawy temat i ciekawy pomysł. Również jestem w trakcie zapoznawania (pokonywania) prawnych aspektów importu chorwackich win do Polski. Może razem coś uda się w tym temacie popracować, może Maciek też dołączy? Staram się jeszcze o "błogosławieństwo" honorowego konsulatu Chorwacji w Krakowie.
W razie czego pisz na priva.
pozdrawiam
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 26.09.2011 08:41

Podłączę się do pytania o wino i trochę rozszerzę temat:
Gdzie w Polsce można kupić ser z wyspy Pag ?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.09.2011 09:01

Na warszawskim Żoliborzu, na Czarnieckiego, jest sklep "Winnice Mołdowy".

Wczoraj, w czasie spaceru, na potykaczu wystawionym przed sklepem, widziałem napis "wina chorwackie".

Nie sprawdzałem jakie.

Tak samo nie sprawdzałem oferty restauracji Dalmacja, z warszawskich Kabat,
ale twierdzą, że oferują "wina regionalne".


Pozdrawiam
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 26.09.2011 10:47

Tn. wina z Kabat :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Gdzie w Polsce można kupić chorwackie wino?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone