Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.06.2023 09:40

SebastianM napisał(a):Nie wiem czy w dobrym wątku pytanie zamieszczam ale, jak myślicie, czy jadąc co Chorwacji dużym, wygodnym osobowym busem jest sens rezerwować nocleg po drodze ? Pytanie do tych, którzy takimi samochodami jeżdżą. Do tej pory jeździłem zwykłym samochodem czy to sedanem czy kombi i wtedy nocleg po drodze musiał być ( podróżujemy z Gdańska).

Jeśli da się w nim wyspać na jakimś postoju albo jest kierowca na zmianę to tak.
Ja raz jechałem busem (dwóch kierowców) i dla mnie to była męczarnia.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 19.06.2023 14:35

SebastianM napisał(a):Nie wiem czy w dobrym wątku pytanie zamieszczam ale, jak myślicie, czy jadąc co Chorwacji dużym, wygodnym osobowym busem jest sens rezerwować nocleg po drodze ? Pytanie do tych, którzy takimi samochodami jeżdżą. Do tej pory jeździłem zwykłym samochodem czy to sedanem czy kombi i wtedy nocleg po drodze musiał być ( podróżujemy z Gdańska).


jeden napisze, że się wysypia inny że próbował i nie zmrużył oka. Od siebie napiszę, że jechałem tak Fordem Transit Custom 5os (z przodu bez kanapy a pełnowymiarowy fotel pasażerski), i pomimo wygodnej pozycji ciężko mi się zasypiało. Jeśli bierzesz auto wypożyczone to może Ci być ciężko zasnąć, ale jeśli jesteś osoba która wszędzie i w każdej pozycji zaśnie to nie będziesz miał problemów. :)
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 19.06.2023 15:10

Habanero napisał(a):
Kerad napisał(a):
Polecam. Koło Karlovac. Parking w cenie, śniadanie też. Sprawdzone.
Small Business Kolarić
https://maps.app.goo.gl/t2jFD41dGDiauXka8

Już za kilka dni sprawdzę 8)


Udanego urlopu. Podziel się proszę wrażeniami z noclegu.
:papa: :D
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.06.2023 18:12

Żeby to co poniżej było przestrogą dla tych co chcą na jeden raz dojechać:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska-r ... 2j#slide-1

8:10 rano, słoneczny dzień, zero śladu hamowania, licząc od granicy PL-SK(CZ) to 4-4,5h.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 19.06.2023 18:24

Straszna tragedia, ale nie mamy żadnych podstaw, żeby przypuszczać, że kierowca tego auta jechał przez całą noc. Biorąc pod uwagę miejsce wypadku i godzinę, to najbardziej prawdopodobne jest, że wyjechał z południa Polski kilka godzin wcześniej, albo nocował na Węgrzech i dopiero co ruszył w dalszą drogę.
Zresztą po postach na forum widzę, że drogę przez Węgry częściej wybierają "nocujący", a przez Austrię "night riders".
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 20.06.2023 12:45

Kerad n napisał(a):
Habanero napisał(a):
Kerad napisał(a):
Polecam. Koło Karlovac. Parking w cenie, śniadanie też. Sprawdzone.
Small Business Kolarić
https://maps.app.goo.gl/t2jFD41dGDiauXka8

Już za kilka dni sprawdzę 8)


Udanego urlopu. Podziel się proszę wrażeniami z noclegu.
:papa: :D


chyba też rodzicom polecę tę miejscówkę.
Teraz muszę tylko znaleźć nocleg w drugą stronę :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2023 19:51

wielbiciel napisał(a):Żeby to co poniżej było przestrogą dla tych co chcą na jeden raz dojechać:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska-r ... 2j#slide-1

8:10 rano, słoneczny dzień, zero śladu hamowania, licząc od granicy PL-SK(CZ) to 4-4,5h.



Nie ma absolutnie żadnych przesłanek, aby w jakikolwiek sposób łączyć ten wypadek z jazdą na raz.

Wypadki zdarzały się, zdarzają i będą się zdarzać. Można przejechać bezpiecznie 1500 km, a można wyjechać do oddalonego o 500 m sklepu i wbić się pod TIR-a.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.06.2023 20:13

Dokładnie, nietypowa biologicznie godzina aktywności, nie jest żadną przesłanką zwiększonego ryzyka nieprawidłowej reakcji na drodze.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2023 21:47

marecky81 napisał(a):Dokładnie, nietypowa biologicznie godzina aktywności, nie jest żadną przesłanką zwiększonego ryzyka nieprawidłowej reakcji na drodze.


Nie, nie jest
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 23.06.2023 08:33

Kerad n napisał(a):Polecam. Koło Karlovac. Parking w cenie, śniadanie też. Sprawdzone.
Small Business Kolarić
https://maps.app.goo.gl/t2jFD41dGDiauXka8


czołem masz jakiś namiar na nich? odezwał się na mail bezpośrednio z ich strony i cisza od kilku dni.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 23.06.2023 09:33

Jadąc z podkarpackiej krainy w stronę Dalmacji zawsze rezerwuję nocleg gdzieś w Chorwacji. Tym razem było to: https://carolija.eu/
Rezerwowałem dla 6 osób. Powiem tak: ŻAŁUJĘ że nie wyjechałem na tyle wcześnie żeby tam spędzić co najmniej pół dnia. Cudowny luksusowy obiekt z pięknym ogrodowym zapleczem. Warto było odbić z autostrady te 17 km. Cena rezerwacji bezpośrednio w obiekcie, czy przez Booking taka sama. Taka ciekawostka: rezerwowałem dla 6 osób, potem okazało się, że będzie nas 7 dorosłych osób. Zapytałem mailowo ile trzeba dopłacić. Odpowiedź: cena się nie zmieni :D Na powitanie butelka wina od właściciela :D
Polecam to miejsce na 110% :D
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.06.2023 10:21

Nocujemy albo w prywatnym apartamencie w Otocacu, albo z zajeździe Albatros w Nova Varos pod Perusiciem. Polecam to miejsce, niezła kuchnia, śniadania, lokalne piwo. Rano wyjazd o 9 i na spokojnie w 2,5 godziny dojeżdża się na prom w Splicie. Dobrem miejsce na nocleg dla jadących do południowej Dalmacji i na wyspy.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 23.06.2023 20:25

rocker napisał(a):
Kerad n napisał(a):Polecam. Koło Karlovac. Parking w cenie, śniadanie też. Sprawdzone.
Small Business Kolarić
https://maps.app.goo.gl/t2jFD41dGDiauXka8


czołem masz jakiś namiar na nich? odezwał się na mail bezpośrednio z ich strony i cisza od kilku dni.

Ściemka,

Spróbuj telefon
+385 98 227 678
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 23.06.2023 20:33

Kerad n napisał(a):
rocker napisał(a):
Kerad n napisał(a):Polecam. Koło Karlovac. Parking w cenie, śniadanie też. Sprawdzone.
Small Business Kolarić
https://maps.app.goo.gl/t2jFD41dGDiauXka8


czołem masz jakiś namiar na nich? odezwał się na mail bezpośrednio z ich strony i cisza od kilku dni.

Ściemka,

Spróbuj telefon
+385 98 227 678


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
art69
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) art69 » 26.06.2023 11:28

Też tak miałem, odpowiedz nadeszła po kilku dniach, nawet po tygodniu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone