Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
doman79
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.03.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) doman79 » 23.06.2017 12:16

Witam powtarzam post z powodu braku odpowiedzi.
nie widzę nigdzie informacji o noclegu z powrotem z Cro w Polsce , tuż po przekroczeniu granicy w Gorzyczkach. Jadę na 10 dni i nocując np. w Czechach musiałbym znowu kupić winietę na 10 dni. Z Vodic do granicy Polski będę miał 1000 km jeżeli wyjadę o 9:00 rano (wtorek) to na 20:00 najpóźniej powinienem być w Polsce.
Czy macie jakieś namiary na nocleg z śniadaniem w okolicach przejścia granicznego Gorzyczki lub Cieszyn ?
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2017 12:46

doman79 napisał(a):Witam powtarzam post z powodu braku odpowiedzi.
nie widzę nigdzie informacji o noclegu z powrotem z Cro w Polsce , tuż po przekroczeniu granicy w Gorzyczkach. Jadę na 10 dni i nocując np. w Czechach musiałbym znowu kupić winietę na 10 dni. Z Vodic do granicy Polski będę miał 1000 km jeżeli wyjadę o 9:00 rano (wtorek) to na 20:00 najpóźniej powinienem być w Polsce.
Czy macie jakieś namiary na nocleg z śniadaniem w okolicach przejścia granicznego Gorzyczki lub Cieszyn ?


Bardzo proszę o podanie daty noclegu oraz ilość osób. Pozwoli nam to przedstawić Szanownemu ofertę do wyboru.
doman79
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.03.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) doman79 » 24.06.2017 10:31

Dziękuję za zainteresowanie
Nie wiem po co są te informacje ale proszę , wracam z Vodic w dniu 08.08 i będę chciał przenocować z żoną i dwójką dzieci.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.06.2017 10:42

bigredone napisał(a):
doman79 napisał(a):Witam powtarzam post z powodu braku odpowiedzi.
nie widzę nigdzie informacji o noclegu z powrotem z Cro w Polsce , tuż po przekroczeniu granicy w Gorzyczkach. Jadę na 10 dni i nocując np. w Czechach musiałbym znowu kupić winietę na 10 dni. Z Vodic do granicy Polski będę miał 1000 km jeżeli wyjadę o 9:00 rano (wtorek) to na 20:00 najpóźniej powinienem być w Polsce.
Czy macie jakieś namiary na nocleg z śniadaniem w okolicach przejścia granicznego Gorzyczki lub Cieszyn ?


Bardzo proszę o podanie daty noclegu oraz ilość osób. Pozwoli nam to przedstawić Szanownemu ofertę do wyboru.
doman79 napisał(a):Dziękuję za zainteresowanie
Nie wiem po co są te informacje ale proszę , wracam z Vodic w dniu 08.08 i będę chciał przenocować z żoną i dwójką dzieci.


Naprawdę nie zauważyłeś sarkazmu 8O
Ale na poważnie. Może kup od razu miesięczną winietę (różnica niewielka z pewnością taniej niż 2x 10 dni) na Czechy i jedź spokojnie. Przenocujesz np. w Mikulowie czy dalej i wypoczęty ruszysz w drogę. Niby oszczędności nie są dobrym rozwiązaniem.
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2017 10:58

Crocodyl napisał(a):
bigredone napisał(a):
doman79 napisał(a):Witam powtarzam post z powodu braku odpowiedzi.
nie widzę nigdzie informacji o noclegu z powrotem z Cro w Polsce , tuż po przekroczeniu granicy w Gorzyczkach. Jadę na 10 dni i nocując np. w Czechach musiałbym znowu kupić winietę na 10 dni. Z Vodic do granicy Polski będę miał 1000 km jeżeli wyjadę o 9:00 rano (wtorek) to na 20:00 najpóźniej powinienem być w Polsce.
Czy macie jakieś namiary na nocleg z śniadaniem w okolicach przejścia granicznego Gorzyczki lub Cieszyn ?


Bardzo proszę o podanie daty noclegu oraz ilość osób. Pozwoli nam to przedstawić Szanownemu ofertę do wyboru.
doman79 napisał(a):Dziękuję za zainteresowanie
Nie wiem po co są te informacje ale proszę , wracam z Vodic w dniu 08.08 i będę chciał przenocować z żoną i dwójką dzieci.


Naprawdę nie zauważyłeś sarkazmu 8O
Ale na poważnie. Może kup od razu miesięczną winietę (różnica niewielka z pewnością taniej niż 2x 10 dni) na Czechy i jedź spokojnie. Przenocujesz np. w Mikulowie czy dalej i wypoczęty ruszysz w drogę. Niby oszczędności nie są dobrym rozwiązaniem.


Sarkazm oczywiście był, ale też i rzeczywiście chciałem coś zaproponować. Przecież nie każdy potrafi wyszukać nocleg... Niestety nie znam wieku dzieci, a akurat w Cieszynie jest sporo dość tanich ofert. Nawet Mercure Cieszyn oferuje w tym dniu pokój za 115 zł dla 2+2. Ważny jest wiek dzieci. :)
szczygielski.lukasz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.03.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczygielski.lukasz » 25.06.2017 12:23

Jeśli w okolicach Cieszyna, to polecam Stację Babilon w Kończycach. Mają noclegi ze śniadaniem. Obok Gorzyczek, szukaj noclegów w Jastrzębiu lub Wodzisławiu.

stacjababilon . pl/Noclegi. html
paryzanin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) paryzanin » 25.06.2017 19:15

Witam
Może ktoś polecić nocleg gdzieś koło ZAGREB ,KARLOVAC lub w okolicach .Bede wdzięczny za każda podpowiedz :)
agnes70
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 11.02.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes70 » 26.06.2017 16:39

Witam,

Polecam miejscowość Samobor, k. Zagrzebia. Wystarczy tylko trochę zjechać z autostrady. W tym roku śpimy w Apartamencie Paradiso, pierwszy raz, więc nie powiem, czy warto (ale to tylko jedna noc), ale w ubiegłym roku nocowaliśmy w Apartment&Rooms Miboti i serdecznie polecamy. Cena ok.50 euro ze śniadaniem za 4 os. (niestety spóźniliśmy się z rezerwacją). Rezerwowałam przez booking.
Pozdrawiam :D
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 26.06.2017 22:16

Witam serdecznie.
Czy mogę prosić o radę?
Biorąc pod uwagę wszystkie remonty prowadzone w Austrii,korki na bramkach itp.czy startując rano w drogę powrotną z Podgory w sierpniowy poniedzialek 28.08 mam szansę dojechanja na nocleg do Mikulova?
Bedziemy jechać z małymi dziećmi. Mam nadzieję, że przy dobrych wiatrach powinniśmy dać radę.
Czy odpowiedzie mi na pytanie czy za dużo w tym optymizmu?
Jeszcze mogę zarezerwować nocleg w innym miejscu.Jest troszkę czasu.
Będę wdzięczny za wszelką lomoc.

PS.Dodam ze jedziemy po raz pierwszy w tak długą podróż.Okolice Warszawy - Podgora.
Nocleg "tam" mamy zaklepane w Oekotel Kalsdorf.


Pięknie podrawiam :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2017 22:54

maniek_t1 napisał(a):Witam serdecznie.
Czy mogę prosić o radę?
Biorąc pod uwagę wszystkie remonty prowadzone w Austrii,korki na bramkach itp.czy startując rano w drogę powrotną z Podgory w sierpniowy poniedzialek 28.08 mam szansę dojechanja na nocleg do Mikulova?
Bedziemy jechać z małymi dziećmi. Mam nadzieję, że przy dobrych wiatrach powinniśmy dać radę.
Czy odpowiedzie mi na pytanie czy za dużo w tym optymizmu?
Jeszcze mogę zarezerwować nocleg w innym miejscu.Jest troszkę czasu.
Będę wdzięczny za wszelką lomoc.

PS.Dodam ze jedziemy po raz pierwszy w tak długą podróż.Okolice Warszawy - Podgora.
Nocleg "tam" mamy zaklepane w Oekotel Kalsdorf.


Pięknie podrawiam :papa:


To tylko ok. 900 kilometrów. Jadąc od rana nie widzę problemu.
RapallaPL
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 19.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) RapallaPL » 27.06.2017 14:28

Missiakkuss napisał(a):Od czasu gdy mamy dziecko zacząłem podróżować w nocy ponieważ jazda z dzieckiem za dnia to mordęga dla dziecka i rodziców. Już teraz planuje wakacje na przyszły rok i myślę o takiej trasie:
- Piekary Śląskie - Wyjazd w godzinach wieczornych
- Nad ranem, po przejechaniu około 1000 km odpoczynek przez cały dzień i noc
- Następnego dnia z samego rana wyjazd do Splitu żeby zdążyć na prom, który startuje około 10

I teraz pytanie, czy ktoś z Was może polecić jakąś miejscówkę, gdzie za rozsądne pieniądze będzie można spędzić dzień i noc w bliskiej okolicy autostrady. Zaznaczę, żę nie chce zjeżdzać do miejscowości turystynych na wybrzeżu. Obszar, który mnie interesuje +/- zaznaczyłem na mapce:
Capture.JPG


Polecam serdecznie to urocze miejsce z pięknym ogrodem , ślicznymi roślinami i za normalne pieniądze .
To jest muzeum młynków i wszelkich domowych staroci .
Gościnność wspaniała i śniadanie oj obfite !
Osobiście korzystałem przez pięć ostatnich lat .
Gästehaus Fleischhacker


Schwibbogenweg 211 A-8311 Markt Hartmannsdorf
+43 (0) 3114 2258

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
w.gaestehaus-fleischhacker.com

ww.das-steirische-weinland.at/Gaestehaus%20Fleischhacker/4.htm
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 02.07.2017 12:08

Polecę nocleg w Ptuj w hoteliku/kawiarni Musikafe http://www.muzikafe.si/.
Bardzo klimatyczne miejsce urządzone ze smakiem. Jeżeli ktoś lubi zawiesić oko na ciekawych detalach w aranżacji wnętrz i cieszy go widok starych drewnianych mebli pomysłowo wkomponowanych w równie wiekowe pomieszczenia to serdecznie polecam jako odskocznię od migających przed oczami w ciągu poprzednich godzin pasków autostrady. Pełny relaks. Za mikro pokój (13 m2) dla 2 osób plus śniadanie, płaciliśmy 64E (rezerwacja przez booking.com tydzień wcześniej). Przy okazji polecam spacery na okolicznej starówce Ptuja gdzie oprócz pięknej zabudowy można znaleźć kilka lokali (w promieniu do 500m) serwujących coś do zjedzenia.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 02.07.2017 21:38

Witam. Trzeci rok z rzędu nocuję w Ibis Budget Regensburg. Po 1015 km.i dwu godzinnym postoju na granicy zasłużony odpoczynek
annnak
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 31.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) annnak » 03.07.2017 00:36

Polecam tę miejscówkę: Patyi Étterem és Hotel w miejscowości Bögöte na Węgrzech. Cena przez booking.com jest taka sama, jak na miejscu. Jest po drodze, jeśli ktoś jedzie trasą 84, a potem 74 przez Węgry, dobre jedzenie, wygodne łóżka, miła obsługa, czysto i cicho, cena przystępna.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2017 06:51

Jeśli komuś wypadnie trasa przez okolice Linz, polecam przystanek w St. Valentin (hotel Kerschbaumer) i wycieczkę (parę km) do Mauthausen, gdzie Stanisław Grzesiuk spędził 5 lat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone