Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lorence
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.07.2015
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 28.08.2020 12:55

Jeszcze takie pytanie, winiety Słowacja i Węgry kupione elektrnicznie rozumiem że nie ma potrzeby władania czegokolwiek za szybe ?
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 28.08.2020 12:59

lorence napisał(a):Jeszcze takie pytanie, winiety Słowacja i Węgry kupione elektrnicznie rozumiem że nie ma potrzeby władania czegokolwiek za szybe ?


Nie.
Malina500
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malina500 » 28.08.2020 21:03

Hej! Gdzie kupić winietę na Słowenię w drodze powrotnej z Chorwacji?
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 29.08.2020 10:33

Na granicy po stronie słoweńskiej jest mały sklepik. Po prawej stronie obok wyznaczonych miejsc parkingowych. Czynne w nocy było, kiedyś kupowałem.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 31.08.2020 08:45

Dziękuje bardzo. mam jeszcze tydzień do namysłu bo teoretycznie startujemy 10 września, wolałabym jechać przez Słowację i Węgry bo mogę niedrogo kupić winietę online bez zabawy w przyklejanie itp ale nie wiem jak będzie wyglądać wpuszczanie do Węgier ale nie uśmiecha mi się nadrabiac 170 km przez Budapeszt. Więc w najgorszym przypadku zostanie zakup winiet na
Czechy i Austrie na Stacji w PL to ceny jakoś przeboleje, ale 183 zł za winietę Słoweńską nie dam :)
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 31.08.2020 09:20

Margo87 napisał(a):Dziękuje bardzo. mam jeszcze tydzień do namysłu bo teoretycznie startujemy 10 września, wolałabym jechać przez Słowację i Węgry bo mogę niedrogo kupić winietę online bez zabawy w przyklejanie itp ale nie wiem jak będzie wyglądać wpuszczanie do Węgier ale nie uśmiecha mi się nadrabiac 170 km przez Budapeszt. Więc w najgorszym przypadku zostanie zakup winiet na
Czechy i Austrie na Stacji w PL to ceny jakoś przeboleje, ale 183 zł za winietę Słoweńską nie dam :)


Winietę na Austrię kup on-line tylko zaznacz opcja przedsiębiorca , nic nie drukujesz i wszystko masz na @.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 31.08.2020 10:01

a mogę prosić o podanie strony z której mogę zamówić? i wtedy nic się na szybę nie przykleja? jest to jako e-winieta?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.08.2020 10:26

Margo87 napisał(a):a mogę prosić o podanie strony z której mogę zamówić? i wtedy nic się na szybę nie przykleja? jest to jako e-winieta?

https://shop.asfinag.at/pl/maut-produkt ... a-winieta/
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 31.08.2020 10:29

dids76 napisał(a):
Margo87 napisał(a):a mogę prosić o podanie strony z której mogę zamówić? i wtedy nic się na szybę nie przykleja? jest to jako e-winieta?

https://shop.asfinag.at/pl/maut-produkt ... a-winieta/


Bardzo dziękuje :)
irex5
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.08.2020
Re: LPG na trasach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) irex5 » 31.08.2020 18:14

A winiety to jak kupuje w Polsce. Zawsze jadę nocą i nie mam czasu na szukanie gdzie kupie czy kupie zebym sobie nie przejechal stacji ... Piepsze to mam spokój
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: LPG na trasach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.08.2020 18:20

irex5 napisał(a):A winiety to jak kupuje w Polsce. Zawsze jadę nocą i nie mam czasu na szukanie gdzie kupie czy kupie zebym sobie nie przejechal stacji ... Piepsze to mam spokój


Po pierwsze: "pieprzę pisze się przez "rz", anie "sz"

Po drugie: winiety w Polsce kosztują kilkadziesiąt procent więcej niż nominalnie w krajach obowiązujących.

Po trzecie: słyszałeś o takim wynalazku jak internet? Można w ten sposób kupić winiety w kilka sekund - i wtedy dopiero jest spokój!

Po czwarte: to jest wątek o LPG, a nie o winietach.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG na trasach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2020 18:25

marekkowalak napisał(a):
irex5 napisał(a):A winiety to jak kupuje w Polsce. Zawsze jadę nocą i nie mam czasu na szukanie gdzie kupie czy kupie zebym sobie nie przejechal stacji ... Piepsze to mam spokój

Po czwarte: to jest wątek o LPG, a nie o winietach.

Słuszna uwaga, posty przeniesione.
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 01.09.2020 08:13

W piątek będę się wybierał do Chorwacji miałem jechać przez Słowację i Węgry ale ze względu na wprowadzony przez Węgry ruch wyznaczonymi trasami (musiałbym nadrabiać 130 km w jedną stronę jadąc przez Budapeszt) wybiorę trasę przez Czechy, Austrię i Słowenię (objazd). Czy mogę prosić o informację czy jadąc autostradą A1 w stronę Ostrawy na pierwszej stacji paliw zapłacę za winiety kartą czy muszę mieć gotówkę?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.09.2020 08:21

LESIU811 napisał(a):W piątek będę się wybierał do Chorwacji miałem jechać przez Słowację i Węgry ale ze względu na wprowadzony przez Węgry ruch wyznaczonymi trasami (musiałbym nadrabiać 130 km w jedną stronę jadąc przez Budapeszt) wybiorę trasę przez Czechy, Austrię i Słowenię (objazd). Czy mogę prosić o informację czy jadąc autostradą A1 w stronę Ostrawy na pierwszej stacji paliw zapłacę za winiety kartą czy muszę mieć gotówkę?

Zapłacisz kartą.
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 01.09.2020 08:29

dids76 napisał(a):
LESIU811 napisał(a):W piątek będę się wybierał do Chorwacji miałem jechać przez Słowację i Węgry ale ze względu na wprowadzony przez Węgry ruch wyznaczonymi trasami (musiałbym nadrabiać 130 km w jedną stronę jadąc przez Budapeszt) wybiorę trasę przez Czechy, Austrię i Słowenię (objazd). Czy mogę prosić o informację czy jadąc autostradą A1 w stronę Ostrawy na pierwszej stacji paliw zapłacę za winiety kartą czy muszę mieć gotówkę?

Zapłacisz kartą.

Bardzo dziękuję
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 237
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone