Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 05.08.2020 00:08

empire13 napisał(a):
Banzu napisał(a):winiety com pl ceny są spoko przychodzi kurierem wbite tak jak sobie życzyłem polecam , czytałem ze warto kupić online ze względu na czas który czasami stoi się w kolejce albo zmiana warty na stacjach jest wiec się wydłuża czas oczekiwania i czasem brak winietek

Brzmi jak reklama.

Jak tam ceny są spoko to ja już nie wiem gdzie nie są spoko.


Może rzeczywiście tak zabrzmiało, wybacz, sugerowałem się paroma opiniami i też gościu z yt polecał więc kupiłem i mam z głowy. Z obsługi jestem zadowolony i tyle :-)
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 05.08.2020 16:03

Dzień dobry.
Jestem nowicjuszem, więc proszę mnie nie linczować za to, że wracam z wymęczonym już temat winiet :)

Wyczytałem na forum wiele ciekawych informacji w tym o winietach. Jako, że urlop w Chorwacji (Fazana) robimy pod wpływem chwili nie było szans na zakup przez Internet.
W PZMot moim zdaniem grubo przesadzają i na zakupie łącznie 4 winiet (CZ 10-dniowa, A 10-dniowa, SLO 2x 7-dniowa) różnica jest na tyle spora (blisko 80zł), że postanowiłem zmierzyć się zakupem w drodze. Dzięki uprzejmości forumowicza "dids76" wiem, że:

1. czeską winietę kupuje za granicą w Czechach, na pierwszej stacji Shell na autostradzie, do tej stacji auostrada jest bezpłatna. -> tu był link do GM :/
2. austriacką kupuję na stacji OMV w Hobersdorfie, jeszcze przed autostradami -> tu był link do GM :/
3. słoweńską spróbuję kupić Austrii, jeśli się nie uda to zakup w Słowenii na pierwszej stacji zaraz za granicą -> tu był link do GM :/

Rozwiązania awaryjne do powyższych:
Ad.1 - jeśli się nie uda to można szukać w pobliskich stacjach w Ostravie -> -> tu był link do GM :/
Ad.2 - biorę pod uwagę zakup on-line na przedsiębiorcę z pominięciem 18 dni karencji.

Pytanie do Was jak to wygląda obecnie, dostępność winiet, mityczne już kolejki po zakup? Wyjazd ze stolicy planujemy na piątek ok 18-19. Trasa mocno standardowa z ew. korektami przejścia granicznego SLO -> CRO.
Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam,
Adam
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 05.08.2020 16:06

4esto napisał(a):Dzień dobry.
Jestem nowicjuszem, więc proszę mnie nie linczować za to, że wracam z wymęczonym już temat winiet :)

Wyczytałem na forum wiele ciekawych informacji w tym o winietach. Jako, że urlop w Chorwacji (Fazana) robimy pod wpływem chwili nie było szans na zakup przez Internet.
W PZMot moim zdaniem grubo przesadzają i na zakupie łącznie 4 winiet (CZ 10-dniowa, A 10-dniowa, SLO 2x 7-dniowa) różnica jest na tyle spora (blisko 80zł), że postanowiłem zmierzyć się zakupem w drodze. Dzięki uprzejmości forumowicza "dids76" wiem, że:

1. czeską winietę kupuje za granicą w Czechach, na pierwszej stacji Shell na autostradzie, do tej stacji auostrada jest bezpłatna. -> tu był link do GM :/
2. austriacką kupuję na stacji OMV w Hobersdorfie, jeszcze przed autostradami -> tu był link do GM :/
3. słoweńską spróbuję kupić Austrii, jeśli się nie uda to zakup w Słowenii na pierwszej stacji zaraz za granicą -> tu był link do GM :/

Rozwiązania awaryjne do powyższych:
Ad.1 - jeśli się nie uda to można szukać w pobliskich stacjach w Ostravie -> -> tu był link do GM :/
Ad.2 - biorę pod uwagę zakup on-line na przedsiębiorcę z pominięciem 18 dni karencji.

Pytanie do Was jak to wygląda obecnie, dostępność winiet mityczne kolejki po zakup?
Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam,
Adam

Czeska na byle stacji benzynowej w okolicach autostrady. Celowo piszę "w okolicach autostrady", bo kiedyś próbowałem kupić kilkadziesiąt km przez wjazdem na pierwszy odcinek w Mohelnice i kobieta na atacji paliw powiedziała, że nie prowadzą sprzedaży, bo autostrada za daleko. Co do Austrii, zawsze kupuję na przejściu CZ-A w Roadhouse i mają tam też na SLO.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2020 16:16

4esto napisał(a):Dzień dobry.
Jestem nowicjuszem, więc proszę mnie nie linczować za to, że wracam z wymęczonym już temat winiet :)

Wyczytałem na forum wiele ciekawych informacji w tym o winietach. Jako, że urlop w Chorwacji (Fazana) robimy pod wpływem chwili nie było szans na zakup przez Internet.
W PZMot moim zdaniem grubo przesadzają i na zakupie łącznie 4 winiet (CZ 10-dniowa, A 10-dniowa, SLO 2x 7-dniowa) różnica jest na tyle spora (blisko 80zł), że postanowiłem zmierzyć się zakupem w drodze. Dzięki uprzejmości forumowicza "dids76" wiem, że:

1. czeską winietę kupuje za granicą w Czechach, na pierwszej stacji Shell na autostradzie, do tej stacji auostrada jest bezpłatna. -> tu był link do GM :/
2. austriacką kupuję na stacji OMV w Hobersdorfie, jeszcze przed autostradami -> tu był link do GM :/
3. słoweńską spróbuję kupić Austrii, jeśli się nie uda to zakup w Słowenii na pierwszej stacji zaraz za granicą -> tu był link do GM :/

Rozwiązania awaryjne do powyższych:
Ad.1 - jeśli się nie uda to można szukać w pobliskich stacjach w Ostravie -> -> tu był link do GM :/
Ad.2 - biorę pod uwagę zakup on-line na przedsiębiorcę z pominięciem 18 dni karencji.

Pytanie do Was jak to wygląda obecnie, dostępność winiet, mityczne już kolejki po zakup? Wyjazd ze stolicy planujemy na piątek ok 18-19. Trasa mocno standardowa z ew. korektami przejścia granicznego SLO -> CRO.
Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam,
Adam

Czeską spokoje kupisz przy D1 na Euroil Antosovice.
Austriacką kup na przejściu i jak będzie to Słoweńską też (po co drugi raz szukać). Do OMV w Hobersdorfie już jest autostrada więc tam bez winiety nie dojedziesz (chyba że bocznymi drogami).
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 05.08.2020 16:19

dids76 napisał(a):Czeską spokoje kupisz przy D1 na Euroil Antosovice.

Zatem punkt 1 wciąż aktualny :)

dids76 napisał(a):Austriacką kup na przejściu i jak będzie to Słoweńską też (po co drugi raz szukać). Do OMV w Hobersdorfie już jest autostrada więc tam bez winiety nie dojedziesz (chyba że bocznymi drogami).

Patrząc na GM myślałem, że od granicy do OMV w Hobersdorfie można dojechać bez winiety drogą oznaczoną numerem "7". Czyli to już płatna droga? Jeśli tak, to pozostaje zakup we wspomnianym wcześniej Roadhouse (48.7800899 16.6398313)?.

Jak cenowo sobie liczą w w/w punktach? Przyzwoite stawki czy wręcz nominalne ceny?
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 05.08.2020 16:32

Ceny standard
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 05.08.2020 16:35

Znaczy się bliżej im do nominalnych i są zdecydowanie lepsze od tych w PZMot? :D
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 05.08.2020 17:15

tak, w Roadhouse (48.7800899 16.6398313) płaci się nominalnie czyli 9,40 za AT- 10 dni i 15/30E za SLO - 7/30 dni (tak, są tam winiety słoweńskie).
Kupowałem tam wiele razy, nigdy nie było kolejek, nigdy nie było tak żeby nie było jakiejkolwiek winietki. Kilka lat temu płacąc tam kartą miałem doliczone chyba 0,2E do ceny, nie wiem czy nadal tak jest bo od paru lat płacę tam gotówką i zawsze jest cena nominalna.
Z kilometr/dwa dalej po trasie jest stacja benzynowa po prawej stronie gdzie też można kupić, ale tam i gorzej zaparkować i zdarzyło mi się raz czekać ze 2 minuty w kolejce (za to nie było prowizji za płatność kartą).
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 05.08.2020 17:47

Czy na przejściu A/SLO w Spielfeld/Sentilj podczas przekraczania granicy nocą kupię winietę na Słowenię? Czy jest tam jakiś punkt czynny całodobowo? Zawsze kupowałem na tolltickets ale przez wirusa wolę nie kupować wcześniej, bo się okaże że zamkną nam granicę i szkoda żeby 30 Euro przepadło jak nie pojadę ;)
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 05.08.2020 17:51

Dziękuję bardzo za informacje i pomoc :)
Podpinam się pod pytanie przedmówcy, również będę przejeżdżał w nocy wszystkie granice. Gdzieś mi mignęło, że wskazane punkty są czynne 24 na dobę, dobrze pamiętam?

PS: niech już nasi nic lepiej nie zamykają...
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 05.08.2020 23:02

Poratujcie wiedzą gdzie kupię winietę na Słowenię. Będę jechał przez Breclav i zakup odpada w tym miejscu Roadhouse Route B7 Kramer OG. W Austrii będę koło godziny 24 z piątku na sobotę a wszystkie stacje są pozamykane oprócz tych przy autostradzie. Na autostradzie można kupić winiety na Słowenię w normalnej cenie znaczy 30 ojro? Jeśli tak to gdzie. Czy jadąc do pierwszego parkingu w Słowenii mogę jechać autostradą czy mam zjechać na zjeździe 228 i boczkiem przejechać granicę i tam dopiero kupić winetkę Petrol BS Šentilj AC - zahod (smer Maribor). Austriackie kupiłem przez neta jako przedsiębiorca :D . Z góry dziękuję za pomoc.
oikos
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) oikos » 06.08.2020 00:14

Winietę do SLO kupiłem w poniedziałek na pierwszej stacji za Graz na autostradzie (shell) za cenę nominalną - 30 euro / 1msc
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 06.08.2020 15:06

marco156 napisał(a):Czy na przejściu A/SLO w Spielfeld/Sentilj podczas przekraczania granicy nocą kupię winietę na Słowenię? Czy jest tam jakiś punkt czynny całodobowo? Zawsze kupowałem na tolltickets ale przez wirusa wolę nie kupować wcześniej, bo się okaże że zamkną nam granicę i szkoda żeby 30 Euro przepadło jak nie pojadę ;)

Kupisz, ale zaraz za przejściem na stacji benzynowej. Płatność kartą. Dzisiaj w nocy sprawdzone.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 06.08.2020 15:08

nieproszony-gosc napisał(a):Poratujcie wiedzą gdzie kupię winietę na Słowenię. Będę jechał przez Breclav i zakup odpada w tym miejscu Roadhouse Route B7 Kramer OG. W Austrii będę koło godziny 24 z piątku na sobotę a wszystkie stacje są pozamykane oprócz tych przy autostradzie. Na autostradzie można kupić winiety na Słowenię w normalnej cenie znaczy 30 ojro? Jeśli tak to gdzie. Czy jadąc do pierwszego parkingu w Słowenii mogę jechać autostradą czy mam zjechać na zjeździe 228 i boczkiem przejechać granicę i tam dopiero kupić winetkę Petrol BS Šentilj AC - zahod (smer Maribor). Austriackie kupiłem przez neta jako przedsiębiorca :D . Z góry dziękuję za pomoc.

Patrz post wyżej.
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 06.08.2020 15:17

ruwado napisał(a):
marco156 napisał(a):Czy na przejściu A/SLO w Spielfeld/Sentilj podczas przekraczania granicy nocą kupię winietę na Słowenię? Czy jest tam jakiś punkt czynny całodobowo? Zawsze kupowałem na tolltickets ale przez wirusa wolę nie kupować wcześniej, bo się okaże że zamkną nam granicę i szkoda żeby 30 Euro przepadło jak nie pojadę ;)

Kupisz, ale zaraz za przejściem na stacji benzynowej. Płatność kartą. Dzisiaj w nocy sprawdzone.

Dzięki ;) udanego wypoczynku ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 233
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone