Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarula29
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarula29 » 15.07.2019 09:27

A jesli kupię od razu wszystkie w Polsce lub Czechach na granicy to różnica cenowa będzie duża?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2019 09:33

jarula29 napisał(a):A jesli kupię od razu wszystkie w Polsce lub Czechach na granicy to różnica cenowa będzie duża?


Tak. Nawet w Czechach (poza czeską winietą oczywiście), zaraz po przekroczeniu granicy, też się sporo nadpłaca.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2019 09:47

jarula29 napisał(a):A jesli kupię od razu wszystkie w Polsce lub Czechach na granicy to różnica cenowa będzie duża?


Zależy gdzie kupujesz, jakie długie te winiety , no i na jakie kraje....

U mnie w Zabrzu na Shellu są winiety na CZ, A, SLO
Kupując je jestem w plecy od kilkudziesięciu złotych za te najkrótsze do ponad 130 za te najdłuższe.....
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 15.07.2019 12:24

Jak dobrze pójdzie to z szyby zniknie kolejna winieta

https://www.money.pl/gospodarka/czesi-r ... 2961a.html
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 15.07.2019 13:34

jarula29 napisał(a):A jesli kupię od razu wszystkie w Polsce lub Czechach na granicy to różnica cenowa będzie duża?


W Polsce słoweńska miesięczna kosztowała ponad 190 złotych, w Czechach to było "tylko" 40 euro, tam też winieta 10-dniowa na Austrię 11 euro, w Polsce nie pamiętam ale mieli na pewno większą przebitkę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2019 13:37

zabekrafal napisał(a):Jak dobrze pójdzie to z szyby zniknie kolejna winieta

https://www.money.pl/gospodarka/czesi-r ... 2961a.html


Ciekawe, ile razy się to tu jeszcze pojawi... ustawa musi jeszcze przejść przez senat.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2019 13:44

Collingwood napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Jak dobrze pójdzie to z szyby zniknie kolejna winieta

https://www.money.pl/gospodarka/czesi-r ... 2961a.html


Ciekawe, ile razy się to tu jeszcze pojawi... ustawa musi jeszcze przejść przez senat.

Będzie się pojawiało aż Czesi w końcu wprowadzą winiety elektroniczne :wink:
Ps. Cześć Damian :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2019 14:04

dids76 napisał(a):Będzie się pojawiało aż Czesi w końcu wprowadzą winiety elektroniczne :wink:
Ps. Cześć Damian :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:


Jedyna rzecz, która nie przeszła to podwyżka ceny rocznej winiety - z 1500 na 2000 CZK a z winiet maja byc zwolnione auta elektryczne.

:P :mrgreen:
CroJooT
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroJooT » 15.07.2019 22:08

Witajcie.

Śledzę forum cro.pl od lat i jeżdżę do Cro od lat, ale piszę pierwszy raz, bo mam problem... Do rzeczy.
Zawsze kupowałem winiety po drodze, w tym roku postanowiłem sobie "polepszyć" i zamówić je na tolltickets. Tak jak zapewnia wielu użytkowników: jest tanio i pewnie. Ale albo tego nie ogarniam, albo coś źle klikam na "toll-u" (mój angielski słaby), albo jednak nie jest to takie proste.

Wrzucam do koszyka winiety czeskie, austriackie i słoweńskie, przechodzę dalej, zaznaczam daty obowiązywania winiet przy czeskiej, przy austriackich (tam i z powrotem) i ... przy słoweńskiej zdziwienie. Nie można zaznaczyć daty. Jest informacja, że winieta słoweńska obowiązuje od daty wysłania ze sklepu tolltickets, przez miesiąc.
No i właśnie. Jeśli musimy zamówić winiety austriackie i czeskie z wyprzedzeniem co najmniej 18-tu dni, ze względu na przepisy, to nie ma takiej możliwości, żeby słoweńska winieta (30-dniowa) wystarczyła na powrót.
Pomijając rozwiązania typu: najwyżej słoweńską kup po drodze, albo zamów słoweńską osobno, później (co też jest trochę ryzykowne, bo trzeba odpowiednio czekać do ostatniej chwili), jest jakiś sposób, którego ja nie widzę?

A kilka stron wcześniej jeden z użytkowników chwalił się, że kupił na tolltickets winietę SLO 7-dniową i pojechał? Jak? Skoro na toll-u piszą, że wysyłka do innych krajów europejskich niż Niemcy trwa od 4 do 7 dni, a czas jej obowiązywania zaczyna się z datą wysyłki. 8O

Pomocy i pozdrawiam.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.07.2019 22:18

CroJooT napisał(a):No i właśnie. Jeśli musimy zamówić winiety austriackie i czeskie z wyprzedzeniem co najmniej 18-tu dni, ze względu na przepisy, to nie ma takiej możliwości, żeby słoweńska winieta (30-dniowa) wystarczyła na powrót.
Pomijając rozwiązania typu: najwyżej słoweńską kup po drodze, albo zamów słoweńską osobno, później (co też jest trochę ryzykowne, bo trzeba odpowiednio czekać do ostatniej chwili), jest jakiś sposób, którego ja nie widzę?

Gdybyś czytał uważnie :mrgreen: , to było napisane, że:
- 18-dniowa karencja dotyczy austriackiej winiety elektronicznej
- obowiązująca data ważności od dnia zakupu, dotyczy tylko słoweńskiej winiety 30-dniowej

W drugim przypadku, rozwiązaniem jest zakup 2 słoweńskich winiet 7-dniowych, tak, aby okres ważności jednej obejmował przejazd do, a drugiej - powrót.
CroJooT
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroJooT » 15.07.2019 23:41

walp napisał(a):
CroJooT napisał(a):No i właśnie. Jeśli musimy zamówić winiety austriackie i czeskie z wyprzedzeniem co najmniej 18-tu dni, ze względu na przepisy, to nie ma takiej możliwości, żeby słoweńska winieta (30-dniowa) wystarczyła na powrót.
Pomijając rozwiązania typu: najwyżej słoweńską kup po drodze, albo zamów słoweńską osobno, później (co też jest trochę ryzykowne, bo trzeba odpowiednio czekać do ostatniej chwili), jest jakiś sposób, którego ja nie widzę?

Gdybyś czytał uważnie :mrgreen: , to było napisane, że:
- 18-dniowa karencja dotyczy austriackiej winiety elektronicznej
- obowiązująca data ważności od dnia zakupu, dotyczy tylko słoweńskiej winiety 30-dniowej

W drugim przypadku, rozwiązaniem jest zakup 2 słoweńskich winiet 7-dniowych, tak, aby okres ważności jednej obejmował przejazd do, a drugiej - powrót.


Czyli jednak miałem rację. Nie ogarnąłem. :oops: Założyłem, że skoro 30-dniowa (bo taka jest najwygodniejsza) jest z bez możliwości ustalenia swojego terminu, to pozostałe również. Dzięki za pomoc. Lecę na tolltickets, a do CRO 9 sierpnia.

Pozdrawiam
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 16.07.2019 06:36

W itam
A ja mam pytanko czy winiety działają odrazu po zakupie na necie czy się je datuje jak nam pasuje wyjazd chodzi mi Węgry i Słowację
dzięki za odpowiedź
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 16.07.2019 07:25

kostek101 napisał(a):W itam
A ja mam pytanko czy winiety działają odrazu po zakupie na necie czy się je datuje jak nam pasuje wyjazd chodzi mi Węgry i Słowację
dzięki za odpowiedź

Węgierskie i słowackie działają z chwilą otrzymania na e-mail potwierdzenia zakupu, czyli praktycznie od razu, kupując zaznaczasz datę od kiedy mają być aktywne, w winietach austriackie obowiązuje 18 dniowy okres karencji od daty zakupu, dla przedsiębiorców okres ten nie obowiązuje.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.07.2019 07:28

Odpowiedź brzmi:
kostek101 napisał(a):się je datuje jak nam pasuje

:oczko_usmiech:
ponieważ
nowotarżanin napisał(a):kupując zaznaczasz datę od kiedy mają być aktywne,
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 16.07.2019 07:46

A to spoko luzik czyli kupuje dzisiaj a wyjeżdżam do Podacy za tydzień
Dzięki za info i udanych wakacji życzę Cromaniakom
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 195
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone