Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.05.2018 14:58

W Antosovicach bez problemu zapłacisz kartą.
.
.
.
.
No chyba że terminal nie działa :)
.
.
.
.
.
Albo akurat nie mają takiej winiety jaką potrzebujesz :)

Nie straszę :) Nigdy tam nie miałem problemów, ale wiem, że niektórzy mieli. Dobrze mieć jakieś wyjście awaryjne. W ubiegłym roku w tym temacie były podane inne stacje na których awaryjnie można kupić winiety.
BartekWPR
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartekWPR » 18.05.2018 15:06

Koenig napisał(a):W Antosovicach bez problemu zapłacisz kartą.
.
.
.
.
No chyba że terminal nie działa :)
.
.
.
.
.
Albo akurat nie mają takiej winiety jaką potrzebujesz :)

Nie straszę :) Nigdy tam nie miałem problemów, ale wiem, że niektórzy mieli. Dobrze mieć jakieś wyjście awaryjne. W ubiegłym roku w tym temacie były podane inne stacje na których awaryjnie można kupić winiety.


z tego co widziałem, wystarczy pojechać kawałek dalej dosłownie i jest zjazd na stację znajdującą się troszkę w głębi po lewej stronie autostrady :) ale dalej nie wiem, czy mogę zapłacić euro w banknociku :D
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.05.2018 15:08

Nie możesz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 21:23

Nie da się w ČR na stacjach benzynowych zapłacić w euro. Jak sie ktoś połasi na euro, to na pewno zrobi to po złodziejskim kursie (jak np. w marketach Billa czy Globus).

Kartą zapłać, serio.
Bondi13
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bondi13 » 21.05.2018 10:00

Ja planuję zakup winiet tu:
Słowacka - eznamka.sk
Węgierska - ematrica.nemzetiutdij.hu
Płacę kartą i chyba będzie wszystko ok. Czy mogę mieć jakieś niespodzianki? :?:
Jeśli tak to dajcie znać. Dzięki i pozdrawiam.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 21.05.2018 10:12

Obejdzie się bez niespodzianek, sam robię dokładnie tak samo :) pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 10:18

Bondi13 napisał(a):Płacę kartą i chyba będzie wszystko ok. Czy mogę mieć jakieś niespodzianki? :?: .


Jak wklepiesz złe dane to będą.
Jak wpiszesz poprawnie wszystkie dane to nie będzie.
epmkk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) epmkk » 21.05.2018 20:57

Witam,

tak czytam ten wątek, ale nie odszukałem informacji. A potrzebuję dwie:
- na której najbliższej stacji benzynowej na granicy Czechy - Austria mogę kupić winietę na Austrię? Rok temu kupowałem w Hobersdorfie, ale w 2018 w Austrii oddali chyba nowy odcinek autostrady w kierunku Wiedni i przez to miasto raczej się nie przejeżdża.

- gdzie kupię winietę na Słowenię? Na której stacji benzynowej w pobliżu granicy Austria-Słowenia.

Wystarczy podać tylko link lub nazwę stacji benzynowej - będę wdzięczny.
Zaznaczę, że zakup on-line odpada.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 22:54

epmkk napisał(a):Witam,

tak czytam ten wątek, ale nie odszukałem informacji. A potrzebuję dwie:
- na której najbliższej stacji benzynowej na granicy Czechy - Austria mogę kupić winietę na Austrię? Rok temu kupowałem w Hobersdorfie, ale w 2018 w Austrii oddali chyba nowy odcinek autostrady w kierunku Wiedni i przez to miasto raczej się nie przejeżdża.


Po czeskiej stronie w Bavorach lub Mikulově. Austria to Drasenhofen. Ewentualnie jeszcze w Czechach.

- gdzie kupię winietę na Słowenię? Na której stacji benzynowej w pobliżu granicy Austria-Słowenia.


Każdej. Nie wiem, dokąd jedziesz ale ja słoweńską winietę kupowałem np. w Kompass Shop w Ljubelj, innym razem na stacji Petrol w Šentilj...
epmkk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) epmkk » 22.05.2018 08:11

Dzięki za pomoc. Sprawdziłem jeszcze mapę i co sądzicie o zakupie winiet na tych stacjach:
- Austria: BP Tankstelle Eva Gartner zaraz za granicą Czechy-Austria goo.gl/KzeHnj
- Słowania: Petrol BS Šentilj AC zaraz za granicą Austria-Słowania goo.gl/ZRQVZM

Są to 1-sze stacje paliw za granicą danego kraju, gdzie winieta jest wymagana. Czy odpowiednie służby nie nałożą żadnej kary za to, że 1km wjadę do danego kraju bez winiety i kupię je niezwłocznie na najbliższej stacji paliw?

Jadę standardową trasą przez Gorzyczki - Ostrava - Brno - Mikulov - Wiedeń - Graz i potem Słowenia do granicy z Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 08:34

epmkk napisał(a):Dzięki za pomoc. Sprawdziłem jeszcze mapę i co sądzicie o zakupie winiet na tych stacjach:
- Austria: BP Tankstelle Eva Gartner zaraz za granicą Czechy-Austria goo.gl/KzeHnj
- Słowania: Petrol BS Šentilj AC zaraz za granicą Austria-Słowania goo.gl/ZRQVZM


A co mamy sądzić? Jest na nich duży ruch to i klienci też są. Kupuj tam, gdzie Ci wygodnie i bez kombinowania.

Są to 1-sze stacje paliw za granicą danego kraju, gdzie winieta jest wymagana. Czy odpowiednie służby nie nałożą żadnej kary za to, że 1km wjadę do danego kraju bez winiety i kupię je niezwłocznie na najbliższej stacji paliw?


Nie. Winiety obowiązują na ekspresówkach i autostradach. W Šentilj winietę można czasem kupić od razu na przejściu granicznym w punkcie poboru opłat (ale nie zawsze tam ktoś siedzi) a juz na pewno na stacji Petrol, która jest niedaleko.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 22.05.2018 10:46

Winietę na AT można przecież kupić na samej granicy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2018 11:08

Koenig napisał(a):Winietę na AT można przecież kupić na samej granicy.

Winietę na Austrię można przecież od tego roku kupić w formie elektronicznej :wink:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.05.2018 12:14

epmkk napisał(a):Dzięki za pomoc. Sprawdziłem jeszcze mapę i co sądzicie o zakupie winiet na tych stacjach:
- Austria: BP Tankstelle Eva Gartner zaraz za granicą Czechy-Austria goo.gl/KzeHnj
- Słowania: Petrol BS Šentilj AC zaraz za granicą Austria-Słowania goo.gl/ZRQVZM

Są to 1-sze stacje paliw za granicą danego kraju, gdzie winieta jest wymagana. Czy odpowiednie służby nie nałożą żadnej kary za to, że 1km wjadę do danego kraju bez winiety i kupię je niezwłocznie na najbliższej stacji paliw?

Jadę standardową trasą przez Gorzyczki - Ostrava - Brno - Mikulov - Wiedeń - Graz i potem Słowenia do granicy z Cro.


Ja od dawna kupuje na www.tolltickets.com
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.05.2018 12:53

Koszty przesyłki jakieś są ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 141
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone