Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fotoopinia - dyskusja

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2010 14:46

Przeniesione z Fotoopinia

Jacek S napisał(a):To ja tylko porządkowo - proponuję żeby wersji A, B, C (po uwagach) nie wstawiać do "rodzimego" posta.
Zakładam, że może być kilka uwag pod rząd (jak teraz) i trzeba wracać...



Doszedłem do wniosku , że do zdjęcia A- jego omówienia konieczne jest zdjęcie
"Podstawowe". Ponieważ jego nie wstawiłem od razu...

Powstał pewien problem.

Musiałem wstawić zdjęcie "Podstawowe" oraz "B" do rodzimego postu, ponieważ po wstawieniu zdjęć nie po kolei powstał straszny bałagan.

Dlatego proponuję by "Wystawiający" zdjęcie wstawiał w pierwszym wystawowym poście Kadr wyjściowy 1, następnie gdyby kadrował ujęcie i chciał go omówić: wersję 1A, 1B............ lub tylko kadr najlepszy według niego.
Myślę, że wszystko się z czasem dotrze.


Pozdrawiam.

smoki3
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.10.2010 20:59

Jacek S napisał(a):To ja tylko porządkowo - proponuję żeby wersji A, B, C (po uwagach) nie wstawiać do "rodzimego" posta.
Zakładam, że może być kilka uwag pod rząd (jak teraz) i trzeba wracać...


Też jestem zdania, żeby wszystko szło po kolei. Jeśli ktoś chce dokonać porównania, to lepiej jeszcze raz zacytować zdjęcie pierwotne.

Co prawda burzliwej dyskusji jak na razie nie ma i zdjęć nie za wiele, ale właśnie nasunęło mi się pytanie (tak na wszelki wypadek) - czy nowe zdjecie można wklejać w dowolnym momencie? Bo może być tak, że parę osób zamieści swoje zdjęcia i toczy sie dyskusja na ich temat - czekać, aż się zakończy, czy wklejać?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2010 10:57

...dlatego zdjęcia trzeba numerować i pisać, które się komentuje :wink:
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 03.10.2010 20:51

Dobry wieczór.
Ja mam pytanie do smoki 3.
Wiem z twojego postu, że używasz corella, chodzi mi o wykadrowanie
np. pewnego fragmentu ze zdjęcia.
Czy możesz mi powiedzieć jak sie to robi, bo powiem szczerze, że próbowałam, ale mi nie wychodzi.
Po corellu poruszam się że tak powiem instnktownie, cały czas próbuję różne warianty, więc jak możesz to proszę o poradę.
Pozdrawiam Agniecha.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 21:21

agniecha0103 napisał(a):Dobry wieczór.
Ja mam pytanie do smoki 3.
Wiem z twojego postu, że używasz corella, chodzi mi o wykadrowanie
np. pewnego fragmentu ze zdjęcia.
Czy możesz mi powiedzieć jak sie to robi, bo powiem szczerze, że próbowałam, ale mi nie wychodzi.
Po corellu poruszam się że tak powiem instnktownie, cały czas próbuję różne warianty, więc jak możesz to proszę o poradę.
Pozdrawiam Agniecha.


Corel.

Po otworzeniu programu:

Centrum edukacyjne( po lewej stronie Corela)- Dopasowywanie(następnie)-Kadrowanie(przytnij krawędzie zdjęcia)-symbol kwadratu zrobionego z linij, z przekątną.

Klikasz w ten znaczek, otwiera się ramka na rysunku którą możesz ciągnąc w boki oraz po przekątnej. Po wykadrowaniu klikasz wewnątrz ramki bardzo szybko dwa razy lewym przyciskiem myszy, aby zatwierdzić Kadrowanie.

Pozdrawiam.

smoki3
Ostatnio edytowano 06.10.2010 10:04 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 04.10.2010 18:53

Smoki 3 naprawdę dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2010 22:59

agniecha0103 napisał(a):Smoki 3 naprawdę dzięki.



Cieszę się, że mogłem pomóc.

Pozdrawiam.

smoki3
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Fotoopinia - dyskusja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone