Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fotki z Cro 2008

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.09.2008 10:19

Odnośnie jakości technicznej fotek to od kiedy zrozumiałem co to znaczy, że fotografię buduje w zasadzie tylko światło (trochę upraszczam :wink: ) - przywiązuję bardzo dużą wagę do jego pomiaru :P Od tego też czasu robienie zdjęć to trochę dla mnie harówka jest...

PS pomaga mi wydobyć z gorzej doświetlonych a ciekawych mz kadrów tak na moje oko dodatkowe 1-1,5 ev (wyrównanie poziomów), prostuje też w nim horyzonty i zbieżności perspektywy, stempluje syfy z matrycy... chciałbym umieć więcej - to bardzo użyteczne narzędzie :wink:

Kwestia doboru kadrów w moim przypadku to mieszanka własnych pomysłów (fotki rodzinne) i naśladownictwa (plenerki) - przyznaje,że dużo oglądam zdjęć w necie i zapamiętuje ujęcia, nad którymi się zatrzymałem... no a potem ich szukam :wink:

PZDR
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 24.09.2008 11:09

janniko bardzo Cię przepraszam nie miałem nic złego na mysli ;)
Zdjęcia masz fajne,tzn ujęcia ale masz je prosto z aparatu bez obróbki więc takie jak ja.
Można poprawić nawet te nasze zdjęcia zwykłym kontrastem ale tylko maleńki zabieg,by otrzymać takie zdjęcia jak Rafał
Sorry ale to jedynie miałem "pod ręką"( tym samym poscie) aby porównać ze zdjęciami rafała.
Rafał dzięki za wyjasnienia,napisz jeszcze jakiego używasz sprzętu choć wiem,że zdjęcia robi fotograf a nie aparat ale zalatuje mi to dobrym lustrem i pewnie jasnym szkłem.Mam rację?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2008 11:13

Krzysiekm napisał(a):.....napisz jeszcze jakiego używasz sprzętu choć wiem,że zdjęcia robi fotograf a nie aparat ale zalatuje mi to dobrym lustrem i pewnie jasnym szkłem....

Odpowiedź jest na stronie nr 1 tego wątku - post drugi od dołu :wink:
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 24.09.2008 12:15

Hi hi, moje zdjęcia ze Splitu są bardzo podobne. Z tych samych miejsc ujęcia, co w sumie jest ciekawe, bo np perystyl teoretycznie chciałoby się od razu ująć w całości, ale np dla mnie Split okazał się strasznie bałaganiarski i szczerze mówiąc nie miałam aż tyle pomysłów na zdjęcia no i takimi detalami jak te twoje 3 pierwsze zdjęcia z tego miasta się zajęłam.

Ciekawa jestem czy miałeś poobne odczucia co do Splitu jako fotografujący? No bo np Dubrovnik to samograj. Choć ciężko o oryginalność.

Oczywiście bardzo ładne wszystkie zdjęcia.
Ten zachód naprawdę taki czerwony czy podbijałeś kolor?
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.09.2008 12:41

F-uncia, z mojej perspektywy Split to porażka (pisałem już o tym w pierwszym postcie tego wątku :wink:) - niesamowity wręcz tłok 8O wymuszał szukanie kadrów nad głowami - co bardzo zawężało wybór - pewnie dlatego zrobiłaś podobne ujęcia...

Sama starówka też sama w sobie mz mało atrakcyjna - nie umywa się nawet do szybenickiej, nie wspominając o Dubrovniku...

Zachód słonka, jeżeli w ogóle obrabiałem to minimalnie (tylko ewentualnie lekkie wyrównanie poziomów, napewno bez dosaturowania) - zmierzyłem światło punktowo na najjaśniejszym miejscu kuli (wydawało mi się, że rozpiętość tonalna matrycy obskoczy - kontrast kadru nie był na oko za duży - sprawdzić tego jednak nie miałem czasu - gdzieś po minucie słoneczko schowało się za horyzont :wink: ) - udało się nie przepalić... głupiemu zwykle sprzyja szczęście :wink:

PZDR
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 24.09.2008 12:58

E tam głupiemu, pięknie ci wyszło i już ;)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.09.2008 13:25

Dubrovnik to dla mnie (jako pstrykacza :wink: ) przede wszystkim miasto o dachach z pięknej czerwonej dachówki... te dachy, których nie udało się zniszczyć Serbom, są bardzo wymowne...

23
Obrazek

24
Obrazek

25
Obrazek

26
Obrazek

27
Obrazek

CDN...
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 24.09.2008 19:29

Krzysiekm napisał(a):janniko bardzo Cię przepraszam nie miałem nic złego na mysli ;)...


Krzysiekm!
Jaja sobie robisz?.. he he.. przecież żartowałem.. i mam dystans do tego co robię, bo chociaż uwielbiam pstrykać to na razie to tylko pstrykam.. może kiedyś nauczę się robić zdjęcia..
hm.. choć wątpię, bo w czasie podróży i po podróży mam zawsze tysiące innych ważniejszych spraw..
no i chyba raczej "oka" do fotek ni mam .. :(
spokos

Rafał..
te z morzem mi się podobały bardziej. są majsztersztyk.. a te z Dubrownika ciutkę mniej..
bez urazy.. :P
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 24.09.2008 22:46

Zdjęcia wspaniałe, ale rzeczywiście na dłużej zatrzymałem się przy zachodzie słońca. Wyjątkowej urody .
Pozdrawiam :)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.09.2008 23:02

Fotki o nr 24 i 27 to pierwsze zdjęcia mz nie-pamiątkowe, które wrzuciłem...

Czy dobre, czy złe to zupełnie inna sprawa :wink:

W każdym razie w dalszych zrzutach napewno będzie więcej pamiątkowych :P

Janniko - z mojej strony na forum zawsze luz i tylko luz. Od denerwowania się to robotę mam :wink:

PZDR
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 25.09.2008 13:11

28
Obrazek

29
Obrazek

30
Obrazek

31
Obrazek

32
Obrazek

33
Obrazek

34
Obrazek

35
Obrazek

36
Obrazek

37
Obrazek

38
Obrazek


CDN
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 25.09.2008 14:04

Dachy Dubrovnika...
Mnie też kiedyś urzekły, ale tak pięknych fotek nie mam.
Jednak mój avatar MUSIAŁ być właśnie z tym.
Krzysztof
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.09.2008 14:13

Rafał .. no co ja się będę powtarzał :mrgreen:

FANTASTYCZNE :!: :oczko_usmiech:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.09.2008 14:23

Generalnie świetne, ale 26 - choć zamysł kadru rozumiem, to mnie nie przekonuje :wink: a 35 krzywo troszkę :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2008 14:37

Ja to tylko sobie pooglądam 8)

REWELKA :boss:


A Ty Rysiek nie marudź :lool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Fotki z Cro 2008 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone