Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fotki z Cro 2008

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 22.09.2008 19:15

Nie ma Wojtek. W Basce dopiero... tak jak pisałeś :wink:

Jeszcze trochę Breli, Split i może coś tam jeszcze...

13
Obrazek


14
Obrazek


15
Obrazek


16
Obrazek


17
Obrazek


18
Obrazek


19
Obrazek


20
Obrazek


21
Obrazek


22 (Pałac Dioklecjana, lub jak kto woli hotel dla chorwackich koszykarzy :wink: - nie mogłem sie powstrzymać przed wklejeniem tej fotki - mnie jakoś niesamowicie bawi...)
Obrazek

No i został mi tylko Dubrovnik...

CDN
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.09.2008 19:47

nie no ... Czapki z głów Mistrzuniu Obrazek
Masz oczko Obrazek

Ci co mówili, że moje foto w relacji są ładne to chyba mnie lubią Obrazek
Miałem zamiar dołożyć jeszcze zdjęcia z kolegi aparatu, którym sam robiłem, ale przy tym co tu prezentujesz to ja wiem czy jest sens...


Pozdrav :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.09.2008 21:42

Popiel napisał(a):nie no ... Czapki z głów Mistrzuniu Obrazek
Masz oczko Obrazek

Ci co mówili, że moje foto w relacji są ładne to chyba mnie lubią Obrazek
Miałem zamiar dołożyć jeszcze zdjęcia z kolegi aparatu, którym sam robiłem, ale przy tym co tu prezentujesz to ja wiem czy jest sens...


Pozdrav :wink:


A dlaczego nie ma sensu - każdy fotograf amator inaczej "foci" :wink: :lol:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.09.2008 23:21

Janusz Bajcer napisał(a):A dlaczego nie ma sensu - każdy fotograf amator inaczej "foci" :wink: :lol:


Może ujęcia równie ciekawe, choć lusterka nie mam i nie ten efekt... a może chciałem być tu trochę skromny??? Obrazek Na pewno portretowe spod kołdry, wychodzą mi suuuper :wink:

Rafała fotki naprawdę super. Nie chodzi do końca o ostrość ale o kadrowanie, proste budynki, poziome horyzonty... To na co zwracam uwagę. Dbałość i ciekawe ujęcia.

Dla pierwszego mojego kibica, specjalne fotki z dedykacją będą :la:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.09.2008 08:31

Rafał, jeszcze 3 pytanka

1. Jakie ceny kwater?

2. Jak daleko było od twojej kwatery do tej zatoczki (+- metrów lub minut)?

3. Czy w okolicy (w miarę blisko) jest dużo kwater, bo na zdjęciach jakoś nie widać (tych z innego tematu)

jeśli to już gdzieś opisano, ot mi umkło.. :(
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 23.09.2008 09:49

Wróciły wspomnienia byłem w tych miejscach i mile wspominam. Wspaniałe zdjęcia
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 23.09.2008 16:23

Janniko, ceny kwater/apartmanów zależą głównie od tego kiedy jedziesz - po sezonie można spokojnie zejść poniżej 40 euro/dzień za ap. z dwoma sypialniami, kuchnią i łazienką, położony blisko morza. W sezonie za taki sam lokal trzeba by pewnie zapłacić nie mniej niż 60 euro, ale to tylko moje mniemanie - w sezonie w cro dawno nie byłem, więc nie mam tu doświadczenia.

Od mojego apartmana do zatoczki było jakieś 5 minut piechotką - schodziło się kawałek po schodach i dalej deptakiem przy morzu w stronę B. Vody.


W okolicy jest mz przeciętna ilość kwater, jadąc w sezonie w ciemno mógłby być mały problem, żeby zamieszkać dokładnie tam, gdzie się zamyśli. Tak w ogóle to jakiś lokal zawsze sie znajdzie - nie tu to tam :wink:

PZDR
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.09.2008 18:23

rafał krasoń napisał(a): ... ceny kwater/apartmanów zależą głównie od tego kiedy jedziesz - po sezonie można spokojnie zejść poniżej 40 euro/dzień za ap. z dwoma sypialniami, kuchnią i łazienką, położony blisko morza. W sezonie za taki sam lokal trzeba by pewnie zapłacić nie mniej niż 60 euro...


Piękna ta Brela i zatoczka cudowna i podoba mi się bardzo, ale ceny powalające!!! Chorwaci już zupełnie cipieją!!! Przeginają stanowczo pałkę!

To ja jednak chyba wolę Grecję!
Np. wyspa Thassos. W zeszłym roku w pierwszej połowie sierpnia wynajęliśmy mały apartamencik w murowanym bungalow (pokoik z aneksem kuch. i łazienką) tuż nad samym morzem, z własną skalistą plażą i 2 minuty do zatoczkowej "publicznej" plaży, na której w porywach było 10-15 osób za 40 eruo na dobę za 3 osoby (2 + 12 letni syn).
Najpierw facet chciał 45, ale gdy powiedzieliśmy, że na 7 dni, to od razu zszedł na 40 :wink:

I widoki też piękne. Może nie tak cudowne jak ta zatoczka w Breli, ale chyba też śliczne. Sami oceńcie.
Odległość od Krakowa - ok. 1400 km.

Poniżej kilka fotek. Myślę, że Rafał to zrobiłbym tam majstersztyki, bo ze mnie to d.. a nie fotograf.. he he:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tutaj cała fotorelacja z "naszej" Grecji 2007, dla chętnych:

http://www.parkowa12.krakow.pl/monte/grecja_2007/grecja_2007.htm
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 23.09.2008 19:27

dalej,dalej
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.09.2008 22:41

Przy tych Rafała fotach to tylko tak ....

Obrazek

:D :papa:
krzys182
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 10.07.2007
brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzys182 » 23.09.2008 22:50

goraco polecam Brele bylem 2 razy super kurort a ta atmosfera tylko tam oki
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 24.09.2008 08:52

Pytanie do rafała:
Jak Ty robisz takie ładne fotki-pytam o aparat i obróbkę zdjęc,są naprawdę fantastyczne i wyjątkowo "czyste" choćby w porównaniu z janniko ,które są identyczne jak moje czyli bez życia,mętne,nijakie.
Będę wdzięczny za rady przy obróbce takich zdjeć.
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 24.09.2008 09:07

Krzysiekm napisał(a):..." choćby w porównaniu z janniko ,które są identyczne jak moje czyli bez życia,mętne,nijakie.
Będę wdzięczny za rady przy obróbce takich zdjeć...


Krzysiekm, dzięki za complment.. :lol:
No cóż napisałem komentarz co do swoich fotek i zgadzam się co do braku życia i nijakości... ale dlaczego od razu mętne?! :evil: :P

Muszę cię zmartwić, że sprzęt ani technika przy obróbce nie ma tu aż takiego znaczenia.
Po prostu z ciebie (podobnie jak i ze mnie) kozia d... a nie fotograf! I niestety żadne zabiegi kosmetycznie nie nadadzą fotkom życia ani "jakości", jeśli nie masz "żyłki" fotograficznej.. 8) . No.. co najwyżej pozbędziesz się tej "mętności".. ale to chyba nie o to chodzi.

Ale tak na marginesie, to robiłem kiedyś kilka fotek stosując inny obiektyw i łoł!.. zupełnie inna jakość.
Czyli nie tyle aparat co obiektyw :?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.09.2008 09:26

Różnica tkwi w pomysłach na zdjęcia, użyciu odpowiedniego filtra i obróbce. Dla zdjęć krajobrazowych wykonywanych w dobrych warunkach oświetleniowych w formacie 800 x xxx jakość optyki, matrycy itd. ma że tak powiem marginalne znaczenie :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2008 09:43

Rysiek - wyjaśniłeś zawodowo :lool: wykłady powinieneś prowadzić :lol: :lool: :mrgreen: :papa:
A dyskusję o technikach etc. przenieśmy może do któegoś z poniższych linków, żeby Rafałowi nie robić śmietnika :wink:
forum/viewforum.php?f=17
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Fotki z Cro 2008 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone